7/453-О-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.03.2009 Справа № 7/453-О-08
Господарський суд Херсонської області у складі судді Чернявського В.В. при секретарі Борхаленко О.А. за участю представників учасників процесу:
від позивача: не з'явився
від відповідача-1: не з'явився
від відповідача-2: не з'явився
від третьої особи: Мельгафа В.А. - уповн. предст., дов. від 13.08.2008р.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Малого приватного підприємства "Селена", м. Херсон
до відповідача-1: Українсько-Молдавського підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю "Електромаш", м. Херсон
до відповідача-2: Відділу державної реєстрації виконавчого комітету Херсонської міської ради, м. Херсон
Третя особи без самостійних вимог на стороні відповідача - Науково-виробниче закрите акціонерне товариство "Електромаш", Молдова, м.Тираспіль
про визнання недійсним рішення загальних зборів товариства та про скасування змін в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Обставини справи: провадження у справі здійснюється за позовом про визнання недійсним рішення загальних зборів учасників УМП ТОВ "Електромаш", оформлених протоколом № 1-2008 від 24.03.2008р., згідно з яким новим директором цього товариства був призначений Симаченко М.Г. Ці вимоги поєднано з вимогами скасувати державному реєстрацію змін керівництва УМП ТОВ "Електромаш", вчинених державним реєстратором за № 14991070008002794.
За заявою без номера та дати (вхідний номер за реєстрацією суду 2587 від 03.03.2009р.) про уточнення позовних вимог позивач наводить такі дані в обґрунтування підстав вимог.
Загальні збори засновників УМП ТОВ "Електромаш" не відбулися з причини неявки одного із засновників - НВ ЗАТ "Електромаш", що володіє 99,763% акцій, про що свідчить протокол, складений представниками іншого засновника - МПП "Селена", а також виконавчого органа УМП ТОВ "Електромаш".
Оспорюваний протокол є фіктивним, оскільки результати, які в ньому відображені, не відповідають дійсності, протокол є підробленим.
24.03.2008р. о 10-00 ні в адміністративному корпусі бази відпочинку смт. Затока, ні взагалі на території цієї бази відпочинку представники НВ ЗАТ "Електромаш" не знаходились, що засвідчено протоколом від 24.03.2008р. про відсутність кворуму.
Іншими зборами УМП ТОВ "Електромаш" від 04.05.2007р. директор Сусловський Є.Г. відсторонений від посади, директором призначений Крачун Д.Г. Поряд зі змістом оспорюваного протоколу Сусловського Є.Г. двічі відсторонили від посади, жодного разу не звільнили, не звільняючи з посади директора Крачуна Д.Г. на цю посаду призначено Симаченка М.Г.
Реєстрація акціонерів у день проведення зборів не проводилась.
За первинною редакцією позовних вимог позивач стверджує, що його як учасника УМП ТОВ "Електромаш" не було повідомлено про час та місце проведення зборів, про їх порядок денний.
Відповідач-1 в особі директора Сусловської О.Ю. позов визнав у повному обсязі.
У справі на а.с.148 т.1 є заява відповідача про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач-1 в особі представника Демиденка М.К. за довіреністю від імені директора Симаченка М.Г. позов не визнав, надав письмові заперечення проти позовних вимог, які полягають у наступному.
Позивач не звертався до відповідача-1 за текстом оспорюваного протоколу, позовну заяву, за відсутності у позивача такого протоколу, складено з порушенням ст.57 ГПК України.
Поєднання вимог за позовом є неправильним, друга з поєднаних вимог має розглядатися за правилами адміністративного судочинства.
Стосовно актів господарських товариств діє презумпція їх законності та дійсності, щонайменше, доти, доки вони не скасовані або не визнані судом недійсними. Сусловський Є.Г. відкликаний (звільнений) від посади директора рішенням загальних зборів УМП ТОВ "Електромаш" 04.05.2007р., яке є чинним.
Загальні збори УМП ТОВ "Електромаш" від 24.03.2008р. підтвердили попереднє рішення про звільнення Сусловського Є.Г. і призначили директором УМП ТОВ "Електромаш" Симаченка М.Г. Тоді ж були скасовані всі довіреності на представництво інтересів цього товариства, видані Сусловським Є.Г.
Відповідач-2 - відділ державної реєстрації виконавчого комітету Херсонської міської ради повідомив, що при державній реєстрації змін керівництва УМП ТОВ "Електромаш" порушень не допускав. Вважає себе неналежним відповідачем у справі, просить розглядати справу без участі його представника.
Третя особа позов не визнала, надала письмові заперечення проти вимог, представник третьої особи також заперечує проти позовних вимог, вказуючи наступне.
24.03.2008р. УМП ТОВ "Електромаш" за ініціативою НВЗАТ "Електромаш" провело загальні збори учасників у смт. Затока, про які завчасно, більш ніж за 30 днів були повідомлені МПП "Селена" і УМП ТОВ "Електромаш". Не дивлячись не те, що частина будівель і споруд бази відпочинку "Електромаш" були незаконно захоплені із застосуванням сили зі сторони гр. Бєлоусюк С.І. і з цього приводу прокуратурою м. Белгород-Дністровський розслідується кримінальна права, збори 24.03.2008р. проведені в установленому законом порядку.
Протягом реєстрації учасників з 9-00 до 10-00 зареєструвалось лише НВ ЗАТ "Електромаш", належно повідомлені про час і місце зборів представники МПП "Селена" на момент реєстрації учасників були відсутні.
Участь у зборах представників НВ ЗАТ "Електромаш" забезпечила необхідний кворум. Третя особа вважає, що позивач не вказав: як саме прийняті рішення порушують його права.
Враховуючи розмір частки позивача в статутному капіталі УМП ТОВ "Електромаш" - 0,237%, позивач не міг би вплинути на рішення, що приймалися загальними зборами учасників.
Рішення про повторне відкликання Сусловського Є.Г. з посади директора, який діяв на шкоду інтересам УМП ТОВ "Електромаш", приймалось, оскільки на той час - 24.03.2008р. було чинним незаконне рішення суду (яке лише згодом скасовано Верховним Судом України), що підтверджувало чинність повноважень Сусловського Є.Г. після рішення зборів від 04.05.2007р.
Третя особа вважає, що позов заявлено з метою продовжувати перешкоджати діяльності УМП ТОВ "Електромаш", доведення його до банкрутства, незаконного відчуження його майна.
Позивач належно повідомлений про час і місце розгляду справи. Представник позивача не з'явився до суду для участі в судовому засіданні, про причини неявки представника в судове засідання позивач суду не повідомив. Клопотань про відкладення розгляду справи від позивача до суду не надходило. Строк, відведений законодавством на розгляд справи, закінчився, підстави для продовження цього строку відсутні.
Відтак, суд розглядає справу без участі представника позивача.
За заявою про уточнення позовних вимог позивач виклав клопотання з метою забезпечення позову заборонити Симаченку М.Г. вчиняти представницькі функції виконавчого органу УМП ТОВ "Електромаш".
Відповідно до ст.66 ГПК України забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Судове рішення за позовом про визнання недійсним рішення загальних зборів товариства та про скасування внесених змін до держреєстру за цією природою не потребує виконавчого провадження, виконання, тому заходи до забезпечення позову з цим предметом не мають підстав для застосування.
Суд відхиляє клопотання про забезпечення позову.
С у д в с т а н о в и в:
Рішенням загальних зборів Українсько-Молдавського підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю "Електромаш" № 1-2008 від 24.03.2008р., оформлених відповідним протоколом (копія на а.с.44-51),
- визнано незадовільною роботу директора УМП ТОВ "Електромаш" за 2006р. - 2007р., який уклав збиткові договори № 23/11-01 від 23.11.2006р., від 03.10.2007р., що привели до штучно створених боргів та протиправного відчуження статутного фонду товариства - бази відпочинку, яка вносилась до статутного фонду товариства Науково-виробничим ЗАТ "Електромаш";
- відкликано Сусловського Є.Г. з посади директора УМП ТОВ "Електромаш" та призначено на цю посаду Симаченка М.Г.;
- відмовлено у схваленні укладеної директором УМП ТОВ "Електромаш" Сусловським Є.Г. з перевищенням повноважень угоди з ТОВ "Рубін" № 23/11-01 від 23.11.2006р. та договору уступки вимог від 03.10.2007р.;
- відмовлено у схвалені угоди з ТОВ "Інвесткон", звіт про оцінку нерухомого майна від 04.06.2007р. за договором № 54 від 20.12.2006р. визнано таким, що не підлягає використанню для ухвалення юридичних та управлінських рішень;
- постановлено всі угоди, що вчинюються УМП ТОВ "Електромаш", погоджувати з основним засновником - НВ ЗАТ "Електромаш";
- змінено місцезнаходження УМП ТОВ "Електромаш" на смт. Затока Білгород-Дністровського району Одеської області;
- відкликано склад ревізійної комісії УМП ТОВ "Електромаш", обрано її новий склад, доручено ревізійній комісії перевірити фінансово-господарську діяльність і бухгалтерську документацію УМП ТОВ "Електромаш" за період 2007р.-2008р.;
- головою УМП ТОВ "Електромаш" обрано Мельгафа В.А.;
- Симаченку М.Г. надано повноваження щодо вчинення дій з реєстрації внесених до статуту товариства змін, організації виконання ухвалених зборами рішень.
Згідно з п.1.3 статуту українсько-молдавського підприємства товариства з обмеженою відповідальністю "Електромаш", учасниками товариства є науково-виробниче закрите акціонерне товариство "Електромаш" і мале приватне підприємство "Селена".
В п.5.4 статуту УМП ТОВ "Електромаш" зазначено, що з метою забезпечення діяльності товариства формується статутний капітал у розмірі 2493301,90 грн.
Частка у створенні статутного капіталу кожного з учасників складає:
- НВ ЗАТ "Електромаш" - 99,763 % від статутного капіталу, яка дорівнює 2487 401,90 грн., що складає по курсу НБУ- 492554,83 доларів США. Як внесок до статутного капіталу передано грошовими коштами 5900,00 грн., що дорівнює по курсу НБУ -1168,32 доларів США та майновий комплекс бази відпочинку, що розташована в с. Затока Одеської області, вартістю 2 481 0501,90 грн., що еквівалентно 491 386,53 доларів США;
- МПП "Селена" - 0,237 % від статутного капіталу, що дорівнює 5900,00 грн.
Відповідно до ст.61 Закону України "Про господарські товариства", в редакції, чинній на дату загальних зборів, збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю скликаються не рідше двох разів на рік, якщо інше не передбачено установчими документами.
Про проведення загальних зборів товариства учасники повідомляються передбаченим статутом способом із зазначенням часу і місця проведення зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з учасників товариства вправі вимагати розгляду питання на зборах учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів учасникам товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеними до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх учасників, присутніх на зборах.
За ст.58 Закону України "Про господарські товариства", ст.145 ЦК України, вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників. Черговість та порядок скликання загальних зборів встановлюються статутом товариства і законом.
В пункті 8.1 статуту УМП ТОВ "Електромаш" зазначено, що вищим органом товариства є збори учасників товариства, в яких беруть участь учасники або призначені ними представники.
Пунктом 8.14 статуту встановлено, що збори учасників вправі приймати рішення лише щодо питань, включених до порядку денного. З порядком денним учасники повинні бути ознайомлені не пізніше ніж за 15 днів до початку зборів.
Листом від 21.02.2008р. № 1743, отриманим МПП "Селена" згідно з поштовим повідомленням про вручення цінного листа 22.02.2008р. (копії на а.с.35, 36) НВ ЗАТ "Електромаш" повідомило МПП "Селена" про скликання загальних зборів УМП ТОВ "Електромаш" на 10-00 24.03.2008р. в адміністративному корпусі бази відпочинку "Електромаш" смт. Затока м. Білгород-Дністровського з наступним порядком денним:
1) про роботу виконавчого органа в 2006-2007р.;
2) розгляд питання відкликання і призначення виконавчого органа;
3) розгляд питання про заборгованість УМП ТОВ "Електромаш" перед ТОВ "Рубін" за договором № 23/11-01 від 23.11.2006р.;
4) розгляд питання про заборгованість УМП ТОВ "Електромаш" перед ТОВ "Інвестком" за договором № 54 від 20.12.2006р.;
5) розгляд питання подальшої діяльності УМП ТОВ "Електромаш";
6) про місцезнаходження УМП ТОВ "Електромаш";
7) призначення ревізійної комісії;
8) призначення голови товариства.
Поряд з викладеним Сусловський Є.Г. про час, місце проведення зборів, їх порядок денний повідомлявся телеграмою від 20.03.2008р. (копія на а.с.6 т.2).
Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Позивач в обґрунтування вимог стверджує, що збори, рішення яких оспорюється у справі, фактично не проводились, натомість інший учасник УМП ТОВ "Електромаш" - МПП "Селена" був єдиним учасником, присутнім на таких зборах, за іншим протоколом від 24.03.2008р. констатував про неповноважність зборів, на які з'явився представник від учасника, що володіє 0,237% голосів.
Позивач не навів доказів та не довів як неможливості проведення загальних зборів УМП ТОВ "Електромаш", рішення яких оспорюється за позовом, так і їх непроведення о 10-00 24.03.2008р. на території бази відпочинку "Електромаш" у смт. Затока Білгород-Дністровського району Одеської області. Стверджувана позивачем фіктивність оспорюваного рішення не доведена.
Згідно зі ст.60 Закону України "Про господарські товариства" загальні збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю вважаються повноважними якщо на них присутні учасники ( представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів. Збори УМП ТОВ "Електромаш" були повноважними, оскільки присутній на них учасник володів 99,763% голосів товариства. Ця частка є більшою і від 50% загальної кількості голосів учасників товариства і, відповідно, від 50% голосів присутніх учасників. На підставі ст.59 того ж Закону рішення зборів вважаються прийнятими, оскільки за них фактично проголосувало 99,763% голосів від загальної кількості учасників товариства та 100% голосів від фактично присутніх учасників.
З огляду на вказаний розподіл голосів можлива участь МПП "Селена" у загальних зборах УМП ТОВ "Електромаш" 24.03.2008р., в яких брало участь НВ ЗАТ "Електромаш", яке володіло 99,763% статутного капіталу товариства, не могла вплинути на зміст прийнятого оспорюваного рішення. Суд не вбачає підстав вважати порушеними права та (або) законні інтереси МПП "Селена" оспорюваним рішенням.
Оскільки нема підстав кваліфікувати оспорюване рішення як недійсне, то й нема підстав для скасування внесених на підставі цього рішення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців змін в частині зазначення директором УМП ТОВ "Електромаш" Симаченка М.Г. (копія реєстраційної карти про такі зміни на а.с.27, 28 т.2).
За змістом п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24.10.2008р. "Про практику розгляду судами корпоративних спорів" у разі якщо предметом спору є визнання недійсним рішення загальних зборів учасників (акціонерів) господарського товариства, а вимога до суб'єкта владних повноважень є похідною (в тому числі про скасування змін даних Держреєстру, внесених за оспорюваним рішенням), такий спір є підвідомчим (підсудним) господарським судам.
Таким чином, підстав для припинення провадження за другою з поєднаних вимог нема.
Відмовляючи у позові суд відносить судові витрати у справі на позивача. При заявлені позову позивач сплатив 85грн. держмита, мав сплатити 170грн. держмита - двічі по 85грн. (по 85грн. за кожну з поєднаних вимог немайнового характеру). 85грн. держмита підлягає стягненню з позивача до Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст.82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
в и р і ш и в:
1. У задоволенні позовних вимог відмовити.
2. Стягнути з Малого приватного підприємства "Селена" (код ЄДР 19221886, м. Херсон, пр-кт Ушакова, буд.72, р/р 260072217540 в ХФ КБ "ПРиватбанк", МФО 352479) до Державного бюджету України 85грн. держмита, отримувач УДК у м.Херсоні, код ЄДРПОУ 24104230, р/р 31119095700002, Банк ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, КБК 22090200, символ звітності банку 095; стягувач: Державна податкова інспекція у м. Херсоні (код ЄДРПОУ 21296163, м.Херсон, вул. І.Кулика, буд. 143-А).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя В.В. Чернявський
Дата підписання рішення
відповідно до вимог ст. 84 ГПК України
30.03.2009р.
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2009 |
Оприлюднено | 09.04.2009 |
Номер документу | 3310141 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Чернявський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні