Рішення
від 21.08.2013 по справі 234/10157/13-ц
КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 234/10157/13-ц

Провадження № 2/234/3616/13

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2013 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області

у складі: головуючого судді Карпенко О.М.

при секретарі Аксеніної В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Краматорську цивільну справу за позовом приватного підприємства «ВІГУЛЄ» до ОСОБА_1 про визнання права власності на нежитлову будівлю ,-

В С Т А Н О В И В:

07.08.2013 року позивач приватне підприємство «ВІГУЛЄ» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про визнання права власності на нежитлову будівлю .

Представник позивача Литвиненко О.В. у судове засідання не з'явився, надав суду заяву з проханням слухати справу у його відсутність та що позов підтримує.

Із позову вбачається, що приватне підприємство «ВІГУЛЄ» в даний час є власником нежитлової будівлі магазину «А-1» загальною площею 58,3 м 2 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1. У 2012 році відповідач за кошти підприємства провів реконструкцію даної будівлі, а саме прибудував Будівлю кафетерію «А 1» загальною площею 199,2 м 2 . відповідач зобов'язався дану прибудову ввести в експлуатацію та передати позивачу. Але в даний час він відмовляється це робити, передав підприємству технічний паспорт на дану будівлю у якій існує штамп, про те що будівля кафетерію «А 1» збудована самовільно. Відповідач повідомив, що оформляти документи він не буде, що змушує підприємство звернутись до суду з даною позовною заявою.

Представник позивача просить суд ухвалити рішення, яким Ввизнати за приватним підприємством «ВІГУЛЄ», код ЄДРПОУ 23027125 право власності на самостійний об'єкт нерухомості нежитлову будівлю магазину-кафетерію, загальною площею 257,5 м 2 , до складу якої входять: будівля магазину, позначена в плані літерою А-1 площею 58,3 м 2 та будівля кафетерію, позначена в плані літерою А 1 площею 199,2 м 2 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1.

У судове засідання відповідач не з'явився за невідомою суд причиною, про час розгляду справи належним чином був повідомлений, причину неявки суду не повідомив.

Згідно ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідно до вимог ст.ст. 224-225 ЦПК України та враховуючи думку позивача, судом ухвалено про заочний розгляд справи.

Згідно ст. 212 ЦПК України , суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Проаналізувавши в сукупності зібрані в справі докази, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, що об'єктивно підтверджується: витягом з єдиного реєстру (а.с. 4), свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної (а.с. 5), свідоцтвом про право власності на нежитлову будівлю (а.с. 6-7), витягом з протоколу засідання міської (а.с. 8), копією технічного паспорту (9-13), копією договору оренди землі (а.с. 18-21).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 6 ЦК України , сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства. Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.

Згідно з ч. 1 ст. 8 ЦК України , якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу , інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).

В силу ч. 1 ст. 11 ЦК України , цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Частинами 1, 3 ст. 12 ЦК України встановлено, що особа здійснює свої цивільні права вільно, на власний розсуд. Особа може відмовитися від свого майнового права.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 16 ЦК України , кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:

1) визнання права;

2) визнання правочину недійсним;

3) припинення дії, яка порушує право;

4) відновлення становища, яке існувало до порушення;

5) примусове виконання обов'язку в натурі;

6) зміна правовідношення;

7) припинення правовідношення;

8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;

9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;

10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 316 ЦК України , правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 328 ЦК України , право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

В силу ч.ч. 1, 2 ст. 331 ЦК України , право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Суд вважає необхідним задовольнити позов приватного підприємства «ВІГУЛЄ» до ОСОБА_1 про визнання права власності на нежитлову будівлю, визнавши за позивачем ПП «ВІГУЛЄ» право власності на зазначене в позову нерухоме майно.

Керуючись ст. ст. 8, 10, 60, 213, 215, 224,226 ЦПК України, ст. ст. 344, 1225, ЦК України, суд ,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги приватного підприємства «ВІГУЛЄ» до ОСОБА_1 про визнання права власності на нежитлову будівлю - задовольнити у повному обсязі.

Визнати за Приватним підприємством «ВІГУЛЄ», код ЄДРПОУ 23027125 право власності на самостійний об'єкт нерухомості нежитлову будівлю магазину-кафетерію, загальною площею 257,5 м 2 , до складу якої входять: будівля магазину, позначена в плані літерою А-1 площею 58,3 м 2 та будівля кафетерію, позначена в плані літерою А 1 площею 199,2 м 2 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Рішення ухвалене в нарадчій кімнаті й надруковане в єдиному екземплярі.

Суддя:

СудКраматорський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення21.08.2013
Оприлюднено12.09.2013
Номер документу33203998
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —234/10157/13-ц

Ухвала від 13.12.2013

Цивільне

Краматорський міський суд Донецької області

Карпенко О. М.

Ухвала від 18.12.2013

Цивільне

Краматорський міський суд Донецької області

Карпенко О. М.

Рішення від 21.08.2013

Цивільне

Краматорський міський суд Донецької області

Карпенко О. М.

Ухвала від 14.08.2013

Цивільне

Краматорський міський суд Донецької області

Карпенко О. М.

Ухвала від 08.08.2013

Цивільне

Краматорський міський суд Донецької області

Карпенко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні