ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2013 року справа № 823/2686/13-а
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Холода Р.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Катеринопільському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 5564 грн. 12 коп.,
ВСТАНОВИВ:
05 серпня 2013 року управління Пенсійного фонду України в Катеринопільському районі Черкаської області звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафних санкцій в розмірі 5564 грн. 12 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у відповідача, в порушення вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» наявна заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Катеринопільському районі Черкаської області в розмірі 4200 грн. 09 коп., зі сплати єдиного соціального внеску за лютий-грудень 2012р., січень - березень 2013 р. в сумі 1194 грн. 03 коп. та штрафної санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності в розмірі 170 грн. 00 коп. Оскільки відповідачем не сплачена сума заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску та штрафної санкції позивач просив стягнути вказану заборгованість у судовому порядку.
Ухвалою від 07 серпня 2013 року відкрито скорочене провадження та запропоновано відповідачу в разі невизнання адміністративного позову подати Черкаському окружному адміністративному суду заперечення проти позову та відповідні докази на підтвердження своїх заперечень.
Відповідач у вказаний строк з дня одержання зазначеної ухвали не подав до суду заперечення проти позову.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що відповідно до копії витяга з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, місце проживання: АДРЕСА_1, 30.01.2013 року зареєстрований як фізична особа - підприємець ОСОБА_1.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу було донараховано доплату до мінімального єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.02.2012 р. по 31.12.2012р. в розмірі 4020 грн. 09 коп., січень - березень 2013 р. в розмірі 1194 грн. 03 коп., та штрафної санкції у розмірі 170 грн. 00 коп. Отже, загальна заборгованість фізичної особи-підприємця становить 5564 грн. 12 коп.
Згідно п.2,3 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Управлінням Пенсійного фонду України в Катеринопільському районі Черкаської області відповідачу була направлена вимога про сплату боргу № Ф-152 від 07.05.2013р.
Частиною першою статті 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Спеціальним законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI.
Відповідно до пунктів 2, 10 частини 1 статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
Згідно статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Відповідно до п.11 ст.8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні такими суб'єктами підприємницької діяльності сплачують страховий внесок у розмірі 34,7 відсотка від суми, що визначається такими платниками самостійно, як для себе, так і зазначених членів його сім'ї.
При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.
Статтею 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 1073 гривні, з 1 квітня - 1094 грн., з 1 липня -1102 грн., з 1 жовтня - 1118 грн., з 1 грудня 2012 - 1134 гривні.
Мінімальний розмір єдиного внеску на місяць у першому кварталі 2012 році становив з 372 грн. 33 коп., у другому кварталі - 379 грн. 62 коп., у третьому кварталі - 382 грн. 39 коп., у жовтні-листопаді 2012 року - 387 грн. 95 коп., в грудні 2012 року - 393 грн. 50 коп.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня по 30 листопада 2013 року становить 1147 грн. 00 коп., отже сума боргу по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за перший квартал 2013 року, що підлягає сплаті складає 1194 грн. 03 коп.
Частиною 4 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
Як встановлено з матеріалів справи, за винесеною позивачем вимогою про сплату боргу № Ф-152 від 07.05.2013р., визначено зобов'язання відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 5564 грн. 12 коп.
07.05.2013 року дана вимога була направлена відповідачу, про що свідчить копія супровідного листа (вих. № 3023/02 від 07.05.2013р.), однак не була отримана ним в зв'язку з закінченням терміну зберігання.
Згідно п.6.4.Інструкції «Про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010р. за № 994/18289, вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого її місця перебування (проживання) з повідомленням про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України.
Якщо платник на день надсилання йому органом Пенсійного фонду вимоги не повідомив в установленому порядку про зміну місцезнаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином врученою навіть у разі її повернення як такої, що не знайшла адресата.
Враховуючи те, що суду не надано доказів оскарження відповідачем зазначеної вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, тому заборгованість по вимозі вважається узгодженою.
Крім того, в порушення п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08.07.2010 р. та п.3.2 розділу III «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010р. №22-2 фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не подав у встановлені строки до 10.02.2013р. звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлено факт не подання звіту що використовується в системі персоніфікованого обліку за 2012 рік до управління Пенсійного фонду України в Катеринопільському районі, за що передбачена відповідальність згідно п.4 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та застосовано штрафну санкцію в розмірі 170 грн. 00 коп., про що складено акт № 10 від 19.02.2013 та винесено рішення № 34 від 19.02.2013 р. Дане рішення 22.02.2013 року було отримане відповідачем, про що свідчить копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний сплатити заборгованість за страховими внесками до управління Пенсійного фонду України в Катеринопільському районі Черкаської області в сумі 5564 грн. 12 коп., а тому позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими.
Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.14, 160-163, 183 2 , 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Катеринопільському районі Черкаської області (20500, Черкаська область, Катеринопільський район, смт. Катеринопіль, вул. Леніна, буд. 36, ідентифікаційний код 21366722) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафної санкції у розмірі 5564 (п'ять тисяч п'ятсот шістдесят чотири) грн. 12 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства
України. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя Р.В. Холод
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2013 |
Оприлюднено | 02.09.2013 |
Номер документу | 33206507 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Р.В. Холод
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні