Постанова
від 28.08.2013 по справі 5002-17/3625-2012
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2013 року Справа № 5002-17/3625-2012

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Балюкової К.Г.,

суддів Черткової І.В.,

Гонтаря В.І.,

за участю представників сторін:

представник позивача, Арутюнян Тігран Акопович, довіреність б/н від 17.06.2013, приватне сільськогосподарське підприємство "Золоте руно";

представник відповідача, Франчук Андрій Васильович, довіреність №01 від 20.06.2013, сільскогосподарський виробничий кооператив "Батальне";

представник третьої особи, Сиротін Дмитро Вікторович, довіреність б/н від 01.07.2013, виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром" ;

представник третьої особи, Сиротін Дмитро Вікторович, довіреність б/н від 15.04.2013, товариство з обмеженою відповідальністю "Мабуст";

представник третьої особи, не з'явився, Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим;

представник третьої особи, не з'явився, публічне акціонерне товариство "ДТЕК Крименерго";

представник третьої особи, не з'явився, Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим;

представник третьої особи, не з'явився, Державна податкова інспекція в Ленінському районі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби;

представник третьої особи, не з'явився, Ленінський районний центр зайнятості;

представник третьої особи, не з'явився, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м. Керч Автономної Республіки Крим;

представник третьої особи, не з'явився, Державний комітет України з державного матеріального резерву;

представник третьої особи, не з'явився, публічне акціонерне товариство "Джанкойський елеватор";

представник третьої особи, не з'явився, відділ Державного казначейства України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим;

представник третьої особи, не з'явився, Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим;

розглянувши апеляційну скаргу виробничо-наукового об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром" та товариства з обмеженою відповідальністю "Мабуст" на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Гайворонський В.І.) від 07 травня 2013 року у справі № 5002-17/3625-2012

за позовом приватного сільськогосподарського підприємства "Золоте руно" (вул. Шкільна, 73, с. Батальне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98216)

до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Батальне" (вул. Шкільна, 73, с. Батальне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98216)

треті особи: 1) Виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром" (вул. П. Мирного, 28, м. Київ, 01011)

2) Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим (вул. О. Невського, 4, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)

3) Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Крименерго" (вул. Київська, буд. 74/6, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034)

4) Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим (вул. Трудова, 2, с. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

5) Державна податкова інспекція в Ленінському районі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби (вул. Дзержинського, буд.7, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

6) Ленінський районний центр зайнятості (вул. Дзержинського, 5-а, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

7) Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м. Керч Автономної Республіки Крим (вул. Фурманова, 10, м. Керч, 98312)

8) Державний комітет України з державного матеріального резерву (вул. Пушкінська, 28, м.Київ, 01601)

9) Публічне акціонерне товариство "Джанкойський елеватор" (вул. Кримська, буд. 86, м. Джанкой, Автономна Республіка Крим, 96100)

10) Відділ Державного казначейства України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим (вул. Дзержинського, буд. 4, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

11) Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим (вул. Долгоруковська, 16, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95006)

12) Товариство з обмеженою відповідальністю "Мабуст" (вул. Незалежності, 16, м. Бровари, Київська обл., 07400)

про виділення майна в натурі та визнання права власності на майно.

ВСТАНОВИВ :

Приватне сільськогосподарське підприємство „Золоте Руно" звернулося з позовом до сільськогосподарського виробничого кооперативу „Батальне" про виділ майна в натурі та визнання права власності на майно.

Позовні вимоги, з посиланням на статті 20, 392 Цивільного кодексу України, мотивовані тим, що право власності на спірне майно зареєстроване за сільськогосподарським виробничим кооперативом „Батальне", щодо якого в 2006 році розпочато процедуру ліквідації. Ліквідатор кооперативу вимагає передати йому спірне майно для його подальшої реалізації, а оскільки приватне сільськогосподарське підприємство „Золоте Руно" є добросовісним набувачем за договорами купівлі-продажу та відповідно власником цього майна, то такі дії ліквідатора порушують право власності позивача на вказане майно.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 30.11.2012 у справі призначено судову експертизу на предмет достовірності підписів секретаря зборів та уповноваженого від пайовиків в протоколі №1 загальних зборів пайовиків - колишніх членів СВК „Батальне", а також на предмет дати виготовлення протоколу та давності виконання підписів. Провадження у справі зупинено.

18.03.2013 до суду надійшов висновок експерта №666 від 04.03.2013.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 03.04.2013 провадження у справі поновлено.

Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 18.04.2013 допущено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром".

Цією ж ухвалою залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим, публічне акціонерне товариство "ДТЕК Крименерго", Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим, Державну податкову інспекцію в Ленінському районі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби, Ленінський районний центр зайнятості, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м. Керч Автономної Республіки Крим, Державний комітет України з державного матеріального резерву, публічне акціонерне товариство "Джанкойський елеватор", відділ Державного казначейства України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим, Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим.

Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 07.05.2013 позов задоволено. Виділено в натурі ПСП "Золоте Руно" майно пайового фонду реорганізованого СВК "Батальне". Визнано за ПСП "Золоте Руно" право власності на нерухоме майно, яке знаходиться за адресою: вул. Шкільна, 2, с. Батальне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, та на рухоме майно. Вирішено питання про розподіл судових витрат.

Рішення суду першої інстанції мотивоване тим, що право власності на майновий пай позивача підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай № 25000423 від 13.10.2009, вартість якого складає 1347885,72 грн. Зазначене майно передане позивачу від пайщиків, які мали свідоцтва про право власності на майновий пай. Ці свідоцтва про право власності на майновий пай у встановленому законом порядку не оскаржені, як і не оскаржені договори між позивачем та пайщиками щодо купівлі-продажу майнових паїв.

Не погодившись з вказаним рішенням суду, виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром" та товариство з обмеженою відповідальністю "Мабуст" звернулись до суду з апеляційною скаргою, якою просять скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове про відмову у задоволенні позову в повному обсязі.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального права та неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи.

Так, апелянт вказує на те, що фактично власником спірного майна є СВК „Батальне", щодо якого в 2006 році розпочато процедуру ліквідації. Все майно відповідача є ліквідаційною масою й тільки після повного розрахунку з кредиторами частина майна, що залишається, може бути передана в натурі у власність членів СВК „Батальне". Таким чином, пайовики СВК „Батальне" не мали законного права на передачу майна ПСП „Золоте руно".

Більш детальніше доводи викладені в апеляційній скарзі.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 27.05.2013 апеляційна скарга прийнята до провадження та призначена до розгляду колегією суддів у складі: головуючий - суддя Гоголь Ю.М., судді Дмитрієв В.Є., Рибіна С.А.

03.07.2013 до канцелярії суду від позивача надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому він просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

За розпорядженням секретаря судової палати від 03.07.2013 суддя Рибіна С.А. у зв'язку з відпусткою замінена на суддю Гонтаря В.І.

Розгляд апеляційної скарги неодноразово відкладався.

14.08.2013 позивач через канцелярію суду надав письмові пояснення по суті спору.

Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 14.08.2013 залучено до участі у справі в якості третьої особи товариство з обмеженою відповідальністю „Мабуст".

21.08.2013 від представників відповідача, третіх осіб (виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром", товариство з обмеженою відповідальністю "Мабуст") надійшли письмові пояснення по справі.

За розпорядженням секретаря судової палати від 22.08.2013 склад колегії був визначений наступним чином: головуючий суддя - Балюкова К.Г., судді - Черткова І.В., Гонтар В.І.

В судовому засіданні, яке відбулось 28.08.2013, представники третіх осіб (виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром", товариство з обмеженою відповідальністю "Мабуст") та відповідача підтримали апеляційну скаргу з підстав, викладених в ній, та просили її задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечував, просив залишити її без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Треті особи (крім виробничо-наукового об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром" та товариства з обмеженою відповідальністю "Мабуст") явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце розгляду справи сповіщені належним чином.

Згідно зі статтею 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи те, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін та явка представників третіх осіб обов'язковою судом апеляційної інстанції не визнавалась, колегія вважає за можливе переглянути рішення суду першої інстанції за відсутності зазначених учасників процесу.

При повторному розгляді справи в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України судова колегія встановила наступне.

Рішенням загальних зборів членів КСП „Батальне", оформленим протоколом №1 від 11.01.2000, було вирішено провести реорганізацію КСП „Батальне" (том 2, арк. с. 13-15).

Засновницький договір про створення СВК „Батальне", відповідно до пункту 1.2. якого кооператив створюється в процесі реорганізації і являється правонаступником КСП „Батальне", зареєстрований Ленінською районною державною адміністрацією Автономної Республіки Крим 27.04.2000 за №236 (том 1, арк. с. 125-128).

19.05.2000 комісія по реорганізації СВК „Батальне" прийняла рішення, оформлене протоколом розподілу майна, про затвердження переліку майна СВК „Батальне", яке підлягає виділенню під майнові паї членам реорганізованого СВК „Батальне" (том 1, арк. с. 27-53).

01.10.2001 збори засновників СВК „Батальне" (протокол №2) вирішили питання про вихід зі складу СВК „Батальне" всіх членів з їх земельними та майновими паями (том 2, арк. с. 21-22).

01.10.2001 та 02.01.2002 між СВК „Батальне" та власниками майнових паїв в особі представника Мудрецького З.М. були складені акти приймання-передачі майна згідно з переліком, що визначений рішенням комісії з реорганізації СВК „Батальне" від 19.05.2000, загальною вартістю 2175798 грн. (том 1, арк. с. 54, 55-71).

Загальними зборами пайовиків - колишніх членів СВК „Батальне" 14.03.2002 (протокол №1) було прийняте рішення сформувати групу майна, що належить СВК „Батальне" та підлягає виділенню в натурі із загального пайового фонду, та виділити цю групу майна пайовикам в натурі, з врахуванням належних пайовикам часток в загальному майні пайового фонду (том 1, арк. с. 72-74).

Протягом 2001-2012 років між ПСП „Золоте Руно" та пайовиками СВК „Батальне" укладались договори купівлі-продажу права на майновий пай в СВК „Батальне". Право власності пайовиків на майнові паї були посвідчені свідоцтвами про право власності (том 2, арк. с. 146-151; том 3, арк. с. 1-151; том 4, арк. с. 1-150; том 5, арк. с. 1-94).

27.02.2006 ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим СВК «Батальне» було визнано банкрутом та відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру банкрутства (том 1, арк. с. 131).

12.02.2007, 20.02.2007, 05.03.2007 були складені акти приймання-передачі спірного майна позивачу уповноваженим від пайовиків СВК „Батальне" в натурі (том 1, арк. с. 75-78).

13.10.2009 Батальненською сільською радою було видане ПСП „Золоте руно" свідоцтво про право власності на частку майна пайового фонду СВК „Батальне", визначену в розмірі 1347885,72 грн. (том 1, арк. с. 26).

10.06.2010 ліквідатором призначено арбітражного керуючого Потапова П.Г.

Листом від 16.05.2012 ліквідатор боржника Потапов П.Г. звернувся до позивача з вимогою надати доступ до майна для проведення інвентаризації та включення майна до ліквідаційної маси.

Таким чином, ліквідатор відповідача права позивача на спірне майно не визнає, що і стало причиною звернення до суду з даним позовом.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія вважає апеляційну скаргу такою, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до частини першої статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Позивач, приватне сільськогосподарське підприємство „Золоте Руно", звернувся з позовом до відповідача сільськогосподарського виробничого кооперативу „Батальне" про виділ майна в натурі та визнання права власності на майно, у зв'язку з тим, що на придбане у пайщиків боржника майно ліквідатор право не визнає.

Таким чином, предметом спору є виділ майна в натурі та визнання права власності на паї, відчужені членами кооперативу. Дані відносини регулюються Цивільним кодексом України, Законом України „Про сільськогосподарську кооперацію" та положеннями статуту кооперативу.

Судова колегія встановила, що в 2000 році в КСП „Батальне" без виділу в натурі проведено розпаювання пайового фонду колишнього Радгоспу „Батальне".

Розпаювання майна Радгоспу „Батальне" здійснювалось за процедурою, встановленою Порядком розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики України від 14.03.2001 № 62 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.04.2001 за № 305/5496.

Відповідно до пункту 8 Наказу Міністерства аграрної політики України „Про затвердження Порядку розподілу та використання майна реорганізованих колективних сільськогосподарських підприємств" одним із способів використання майнового паю є об'єднання свого майнового паю з паями інших співвласників та передача до статутного (пайового) фонду новостворюваної юридичної особи, у тому числі до обслуговуючого кооперативу.

11.01.2000 членами КСП „Батальне" було прийнято рішення про створення СВК „Батальне", рішення оформлено Протоколом №1. Державна реєстрація СВК „Батальне" здійснена 27.04.2000 за рішенням №236 Ленінської районної державної адміністрації АР Крим.

Пунктом 2.1 Статуту СВК „Батальне" визначено, що СВК „Батальне" є правонаступником КСП „Батальне" в обсягах частини майна, яке перейшло до кооперативу в процесі реорганізації КСП.

Майно, майнові права та обов'язки кооперативу складаються зокрема з основних та оборотних фондів, майнових прав КСП, що передаються кооперативу в результаті реорганізації КСП у порядку правонаступництва щодо майна та майнових прав КСП. Майно кооперативу створюється шляхом внесення Вступного внеску, внеску Паю та Додаткового Паю кожним із членів кооперативу (пункт 6.1 Статуту СВК „Батальне").

Відповідно до Установчого договору про створення СВК „Батальне" засновниками юридичної особи виступили громадяни (члени кооперативу): Бабурян А.А., Ускова С.І., Князевич Т.В., Чистяков О.А., Кірібієва Л.Г., Опирік М.І. та Арутюнян А.М.

За умовами пункту 4.7. Статуту СВК „Батальне", крім членства кооператив допускає асоційоване членство. Асоційовані члени кооперативу вносять майнові права у майно кооперативу (пункт 6.4 Статуту). Асоційованими членами СВК „Батальне" стали колишні члени КСП „Батальне", які внесли майновий пай у спільну часткову власність шляхом передання до статутного капіталу СВК „Батальне".

Таким чином, майно СВК „Батальне" сформовано за рахунок внесків членів кооперативу та внесків асоційованих членів, колишніх членів КСП „Батальне" майновими правами на паї, які не були виділені в натурі з пайового фонду Радгоспу „Батальне" (КСП «Батальне»), а були внесені до новоствореного кооперативу.

Згідно з частиною першою статті 163 Цивільного кодексу України виробничим кооперативом є добровільне об'єднання громадян на засадах членства для спільної виробничої або іншої господарської діяльності, яка базується на їхній особистій трудовій участі та об'єднанні його членами майнових пайових внесків. Статутом кооперативу та законом може бути передбачено участь у діяльності виробничого кооперативу на засадах членства також інших осіб.

Відповідно до частин першої та третьої статті 166 Цивільного кодексу України член виробничого кооперативу має право на вихід із кооперативу. У цьому разі йому виплачується вартість паю або видається майно, пропорційне розміру його паю, а також здійснюються виплати, встановлені статутом кооперативу.

Видача паю, виплата вартості паю та інші виплати членові кооперативу, що виходить з нього, здійснюються у порядку, встановленому статутом кооперативу і законом.

Член виробничого кооперативу має право передати свій пай чи його частину іншому членові кооперативу, якщо інше не встановлено статутом кооперативу і законом.

Передання паю (його частини) особі, яка не є членом виробничого кооперативу, допускається лише за згодою кооперативу. У цьому разі інші члени кооперативу користуються переважним правом купівлі такого паю (його частини). Порядок відчуження паю чи його частини іншому членові кооперативу або третій особі встановлюється статутом кооперативу і законом.

З наведеного вбачається, що члени кооперативу мають право на відчуження свого паю лише в разі виходу з кооперативу.

01.10.2001 на загальних зборах СВК „Батальне" всі члени сільськогосподарського виробничого кооперативу прийняли рішення про вихід з їхніми земельними та майновими паями та про прийом всіх пайовиків у порядку переведення з СВК „Батальне" до ПСП „Золоте Руно" з цілісним майновим комплексом, що були оформлені Протоколом №2.

Водночас, свідоцтва про власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства оформлені у жовтні 2002 року. Тобто, після дати прийняття рішення про вихід всіх членів із СВК „Батальне".

Відповідно до пункту 4 Порядку визначення розмірів майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств та їх документального посвідчення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 N 177, визначено, що свідоцтво видається сільською, селищною або міською радою згідно із списком осіб, які мають право на майновий пай підприємства. Факт оформлення свідоцтва засвідчується гербовою печаткою та підписом голови відповідної ради.

Отже, до моменту отримання свідоцтва про майновий пай фізичні особи члени СВК „Батальне" не мали будь - яких правових підстав розпоряджатися своїм майновим правом на участь в кооперативі.

Згідно зі статтею 25 Закону України „Про сільськогосподарську кооперацію" у разі виходу з кооперативу фізична чи юридична особа має право на отримання майнового паю натурою, грішми або, за бажанням, цінними паперами відповідно до його вартості на момент виходу, а земельної ділянки - в натурі (на місцевості). Термін та інші умови отримання паю встановлюються статутом кооперативу, при цьому термін отримання паю не може перевищувати двох років, а відлік цього терміну починається з 1 січня року, що наступає після моменту виходу (виключення) із кооперативу.

Порядок та майнові наслідки припинення членства в кооперативі визначені в пункті 5.2. Статуту СВК „Батальне", де передбачено, що при припиненні членства у Кооперативі Члену Кооперативу виплачується вартість частки майна Кооперативу (в грошовій або натуральній формі), пропорційно до внесеного ним Паю та Додатковому Паю в Кооператив. Розрахунок вартості частини майна, що підлягає виплаті Члену кооперативу, який виходить з нього, здійснюється на підставі даних балансу Кооперативу на момент його виходу. При цьому суму активів зменшують на розмір неподільного фонду та кредиторської заборгованості.

Згідно з пунктом 5.4. Статуту виплати здійснюються протягом трьох років з моменту припинення членства.

Відповідно до частини четвертої статті 5 Закону України „Про сільськогосподарську кооперацію" (в редакції 02.11.2000) чисельність членів кооперативу не може бути меншою ніж три особи.

В пункті 18.2. Статуту СВК „Батальне" визначено, що якщо кількість членів кооперативу стає менше 3 (трьох) осіб то кооператив підлягає ліквідації.

Таким чином, вихід всіх членів кооперативу, зумовлює відкриття ліквідаційної процедури юридичної особи за рішенням власника та розподіл активів між членами кооперативу, після погашення його боргів.

Судовою колегією встановлено, що з 2001 по 2005 роки рішення про ліквідацію СВК „Батальне" не приймалось. Ліквідаційна процедура СВК „Батальне" за рішенням власника не проводилась. Боргові зобов'язання СВК „Батальне" до сьогодні не погашені.

За таких умов, члени СВК „Батальне" (КСП „Батальне") в зв'язку з прийняттям рішення про вихід з кооперативу фактично не отримали майно в натурі. Отже, власником спірного майна є СВК „Батальне", відповідач у справі.

Як вже зазначалось, 06.09.2005 ухвалою господарського суду АР Крим було порушено провадження у справі про банкрутство СВК „Батальне" та 27.02.2006 СВК „Батальне" визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру згідно з постановою господарського суду АР Крим у справі №2-8/2651-2006.

Відповідно до частини другої статті 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції 24.01.2006) з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.

До матеріалів справи позивачем в якості доказів на підтвердження своїх позовних вимог надано такі документи: Акти прийому - передачі майна в натурі від 12.02.2007, від 20.02.2007 та від 05.03.2007, підписані між директором ПСП „Золоте Руно" Артуняном А.М. та уповноваженим від пайовиків Мудрецьким З.М.. Акти укладені ПСП „Золоте Руно" на виконання договорів купівлі - продажу прав на майновий пай.

Експертним дослідженням, проведеним у справі, підтверджено, що підписи фізичних осіб проставлені на документах дійсно є підписами осіб в них зазначених.

Проте, судова колегія критично відноситься до актів прийому - передачі майна в натурі та не сприймає їх, як належний та допустимий доказ у справі, що може підтвердити факт передачі спірного нерухомого та рухомого майна до ПСП „Золоте Руно", оскільки всі документи, надані позивачем, не засвідчують факт правомірної передачі майна в натурі.

З огляду на те, що в 2007 році від імені СВК „Батальне" були підписані документи особами, які в той час вже не мали повноважень на розпорядження майном СВК „Батальне" та майном його учасників - пайовиків в силу приписів Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України визначено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Позивачем не доведено факт, що його право не визнається іншою особою. Позивач не надав суду доказів звернення до органів БТІ чи реєстратора з заявою про оформлення права власності на нерухоме майно, з заявою до органів МРЕВ для постановки на облік спірних транспортних засобів.

Також, позивачем не надано доказів, які підтверджували б виникнення права власності на спірне майно. Зокрема, не надано правовстановлюючих документів на нерухоме майно, свідоцтв на транспортні засоби.

На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку про те, що суд першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясував обставини, що мають значення для правильного вирішення спору, не проаналізував та невірно оцінив докази, подані учасниками судового розгляду.

Таким чином, судова колегія вважає наявними підстави для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги через обґрунтованість останньої на підставі пунктів 1, 3 статті 104 Господарського процесуального кодексу України, внаслідок чого приймає нове рішення у справі про відмову у позові з відшкодуванням позивачем судових витрат, понесених третіми особами на стадії апеляційного розгляду справи.

Як вбачається з квитанції №31-4897 від 14.05.2013, судовий збір за подачу апеляційної скарги був сплачений товариством з обмеженою відповідальністю "Мабуст", тому саме на його користь слід стягнути понесені ним витрати на сплату судового збору з позивача.

Керуючись статтею 101, пунктом 2 статті 103, статтями 104 (пункти 1, 3), 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу виробничо-наукового об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром" та товариства з обмеженою відповідальністю "Мабуст" задовольнити.

2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 07 травня 2013 року у справі № 5002-17/3625-2012 скасувати.

3. Прийняти у справі нове рішення:

„ 1. У задоволенні позову відмовити повністю.

2. Стягнути з приватного сільськогосподарського підприємства "Золоте руно" (вул. Шкільна, 73, с. Батальне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98216; код ЄДРПОУ 31331378) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Мабуст" (вул. Незалежності, 16, м. Бровари, Київська обл., 07400; код ЄДРПОУ 33927319) витрати по сплаті судового збору за подачу апеляційної скарги в розмірі 14283,61 грн.

3. Господарському суду Автономної Республіки Крим видати відповідний наказ."

Головуючий суддя К.Г. Балюкова

Судді І.В. Черткова

В.І. Гонтар

Розсилка:

1. Приватне сільськогосподарське підприємство "Золоте руно" (вул. Шкільна, 73, с. Батальне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98216)

2. Сільскогосподарський виробничий кооператив "Батальне" (вул. Шкільна, 73, с. Батальне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98216)

3. Виробничо-наукове об'єднання птахівничої промисловості "Укрптахопром" (ул. П. Мирного, 28, м. Київ, 01011)

4.Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим (вул. О. Невського, 4, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95000)

5.Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Крименерго" (вул. Київська, буд. 74/6, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034)

6.Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим (вул. Трудова, 2, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

7.Державна податкова інспекція в Ленінському районі Автономної Республіки Крим Державної податкової служби (вул. Дзержинського, буд.7, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

8.Ленінський районний центр зайнятості (вул. Дзержинського, 5-а, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

9.Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м. Керч Автономної Республіки Крим (вул. Фурманова, 10, м. Керч, 98312)

10.Державний комітет України з державного матеріального резерву (вул. Пушкінська, 28, м.Київ, 01601)

11.Публічне акціонерне товариство "Джанкойський елеватор" (вул. Кримська, буд. 86, м. Джанкой, Автономна Республіка Крим, 96100)

12.Відділ Державного казначейства України в Ленінському районі Автономної Республіки Крим (вул. Дзержинського, буд. 4, смт. Леніне, Ленінський район, Автономна Республіка Крим, 98200)

13.Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим (вул. Долгоруковська, 16, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95006)

14. Товариство з обмеженою відповідальністю "Мабуст" (вул. Незалежності, 16, м. Бровари, Київська обл., 07400)

СудСевастопольський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення28.08.2013
Оприлюднено03.09.2013
Номер документу33229090
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5002-17/3625-2012

Постанова від 14.01.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Владимиренко C.B.

Ухвала від 27.12.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Владимиренко C.B.

Ухвала від 11.11.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Корсак B.A.

Постанова від 28.08.2013

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Балюкова Катерина Георгіївна

Ухвала від 28.08.2013

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Балюкова Катерина Георгіївна

Ухвала від 04.07.2013

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Гоголь Юрій Михайлович

Ухвала від 27.05.2013

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Гоголь Юрій Михайлович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні