Постанова
від 29.08.2013 по справі 823/2878/13-а
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2013 року справа № 823/2878/13-а

м. Черкаси

0 9 год. 45 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Гаращенка В.В.,

при секретарі - Шалько І.П.,

за участю:

представника заявника: Шокот О.О. - за довіреністю,

представника відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Черкаси адміністративну справу за поданням державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області про стягнення коштів за податковим боргом з державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» Міністерства охорони здоров'я України,

ВСТАНОВИВ:

Заявник ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області просить суд шляхом звернення з поданням в порядку ст. 183 3 КАС України стягнути в погашення податкового боргу кошти на користь бюджету з державного закладу «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» Міністерства охорони здоров'я України в сумі 4536 грн. 64 коп., що є узгодженими сумами грошового зобов'язання з податку на додану вартість.

В судовому засіданні представник заявника повністю підтримав подання.

Відповідач в судове засідання не з'явився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про місце, дату та час судового розгляду справи. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

Заслухавши пояснення представника заявника, розглянувши подані документи і матеріали суд дійшов до наступного.

Державний заклад «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» Міністерства охорони здоров'я України зареєстрований як юридична особа 05.01.1996 року, ідентифікаційний код 02010221.

Стаття 67 Конституції України визначає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України поняття вживаються в такому значенні:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності (підпункту 14.1.157 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

В ході розгляду справи судом встановлено, що відповідачем подано до ДПІ у Черкаському районі податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень місяць 2012 року №9084486074, якою він самостійно визначив суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет в сумі 4556 грн., проте, враховуючи переплату з минулих періодів у розмірі 19 грн. 36 коп., заборгованість з податку на додану вартість за Черкаським РАЙСЕС становить 4536 грн. 64 коп.

Відповідно до п. 203.1 ст. 203 ПКУ податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного ( податкового) місяця.

Пунктом 57.1 ст. 57 ПКУ визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Станом на час розгляду справи самостійно визначена сума податкового зобов'язання не сплачена і відповідач має непогашений податковий борг в сумі 4536 грн. 64 коп.

Відповідно до п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, отже грошове зобов'язання платника вважається узгодженим.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Позивачем направлена вимога від 10.06.2013 року №5 про сплату податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями в сумі 4536 грн. 64 коп. Дана вимога отримана відповідачем, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення.

В разі невиконання податкової вимоги орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу, зокрема шляхом стягнення коштів. Стягнення здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пп. 95.1, 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення (п. 95.5 ст. 95 Податкового кодексу України).

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги (пп. 95.2 cт. 95 Податкового кодексу України).

Враховуючи, що 60 календарних днів після надіслання податкової вимоги (27.06.2013) відповідачу сплинули 26.08.2013 року і останнім сума податкового боргу лишилася не сплачена, заявник в межах 24-х годинного строку звернувся до суду з поданням №1938/10-013 від 27.08.2013 року.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 183 3 КАС України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Отже, заявник просить стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 4536 грн. 64 коп., що є узгодженими сумами грошового зобов'язання.

В силу ч. 7 ст. 183 3 КАС України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.

Враховуючи викладене та те, що державний заклад «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» Міністерства охорони здоров'я України станом на дату розгляду подання податковий борг не сплатив, вимоги податкового органу про стягнення коштів в сумі 4536 грн. 64 коп. визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 17, 159, 162, 163, 183 3 , 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання державної податкової інспекції у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків у банках, обслуговуючих державний заклад «Черкаська районна санітарно-епідеміологічна станція» Міністерства охорони здоров'я України (19604, Черкаська область, Черкаський район, с. Червона Слобода, вул. Пирогова, 3, код ЄДРПОУ 02010221) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області за податковим боргом у розмірі 4536 (чотири тисячі п'ятсот тридцять шість) грн. 64 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення судом вступної та резолютивної частини постанови апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 03 вересня 2013 року.

Суддя В.В. Гаращенко

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.08.2013
Оприлюднено05.09.2013
Номер документу33291402
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —823/2878/13-а

Постанова від 29.08.2013

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Ухвала від 27.08.2013

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні