Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2013 р. Справа № 805/11883/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12 година 25 хвилин
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді С.І. Бабіча., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Слов'янську та Слов'янському районі Донецької області до Інституту науково - педагогічної та виробничої інфраструктури про стягнення сум витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, призначених відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.04.2013 року по 30.06.2013 року, у розмірі 3 883,21 гривень, -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в місті Слов'янську та Слов'янському районі Донецької області звернулось до суду з адміністративним позовом до Інститут науково - педагогічної та виробничої інфраструктури про стягнення сум витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, призначених відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.04.2013 року по 30.06.2013 року, у розмірі 3 883,21 гривень, мотивуючи свої вимоги тим, що в управлінні Пенсійного фонду України в місті Слов'янську та Слов'янському районі Донецької області відповідач зареєстрований платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно з довідкою - розрахунком відповідач має заборгованість перед Пенсійним фондом з сум затрат на виплату пенсій, яка складає різницю між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 3 883,21 гривень. Позивач просив стягнути з відповідача на свою користь зазначену суму боргу.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, через відділ діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
З урахуванням положень частин 4,6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю сторін на підставі наявних у справі доказів.
Як вбачається з матеріалів справи управлінням Пенсійного фонду України в місті Слов'янську та Слов'янському районі Донецької області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 була призначена та виплачувалась пенсія згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність". Підставою для нарахування пенсій зазначеним особам є довідки Інституту науково - педагогічної та виробничої інфраструктури, в яких зазначалось, що ОСОБА_1 - кандидат педагогічних наук, доцент, працював на цьому підприємстві з 8 квітня 2003 року по 1 липня 2009 року на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, за якої присуджено наукових ступінь (а.с. 18); ОСОБА_2, кандидат економічних наук, доцент, працював на цьому підприємстві з 13 жовтня 1997 року на посаді першого проректора Інституту науково-педагогічної та виробничої інфраструктури і відповідав за постановку науково-педагогічної діяльності вузу (а.с. 13).
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з п. 13 ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" N 1058 від 09.07.2003 року у разі, якщо особа має право на отримання пенсії, відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, то розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність".
Відповідно до ч. 5 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" від 13.12.91 N 1977 (з наступними змінами та доповненнями) різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науковопедагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науковопедагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Науководослідна (науковотехнічна) установа (далі наукова установа) це юридична особа незалежно від форми власності, що створена в установленому законодавством порядку, для якої наукова або науковотехнічна діяльність є основною і становить понад 70 відсотків загального річного обсягу виконаних робіт (ст. 1 Закону N 1977).
Відповідач по справі є недержавною науковою установою.
Постановою КМ України 24.03.2004 року N 372 затверджено Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеною науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи (далі - Порядок N 372).
Порядок визначає механізм фінансування різниці між сумою пенсії, призначеною науковим (науковопедагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та сумою пенсії, обчисленою вищими навчальними закладами III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи.
Різниця у розмірі пенсій наукових (науковопедагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівній акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3 - 8 цього Порядку (п. 9 Порядку N 372).
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
За період з 1 квітня 2013 року по 30 червня 2013 року, відповідачу було направлено повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
З повідомлень про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначеною відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законів, вбачається, що різниця між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, у відношенні пенсіонерів за період з 1 квітня 2013 року по 30 червня 2013 року складає 3 883,21 гривень, що підтверджується розрахунками суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, яка на час розгляду справи відповідачем не сплачена.
З урахуванням встановлених обставин у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в місті Слов'янську та Слов'янському районі Донецької області до Інституту науково - педагогічної та виробничої інфраструктури про стягнення сум витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, призначених відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.04.2013 року по 30.06.2013 року, у розмірі 3 883,21 гривень, підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного, керуючись статтею 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", статтями 17-20, 69-72, 86, 94, 128, 158-164, 167, 254, 257 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в місті Слов'янську та Слов'янському районі Донецької області до Інституту науково - педагогічної та виробничої інфраструктури про стягнення сум витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, призначених відповідно до інших законодавчих актів, за період з 01.04.2013 року по 30.06.2013 року, у розмірі 3 883,21 гривень, - задовольнити.
Стягнути з Інституту науково - педагогічної та виробничої інфраструктури (адреса: 84140, Донецька область, с. Билбасівка, вул. Залізнична 139, код ЄДРПОУ 24820831) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Слов'янську та Слов'янському районі Донецької області (адреса: 84110, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Жовтневої Революції 3, код ЄДРПОУ 37803258) заборгованість з фінансування різниці між сумою пенсій призначених науковим співробітникам у розмірі 3 883 (три тисячі вісімсот вісімдесят три) гривні 74 копійки.
Постанову складено та підписано 29 серпня 2013 року.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Бабіч С.І.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2013 |
Оприлюднено | 06.09.2013 |
Номер документу | 33301415 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Бабіч С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні