ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 серпня 2013 р. Справа №801/7820/13-а
Окружний адміністративний суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кисельової О.М., при секретарі -Слабун О.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АРК
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВВ СКЕЛЯ"
про стягнення 11651,88 грн.
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АРК звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВВ СКЕЛЯ" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за квітень 2013 року в розмірі 11651,88 грн.
Позивач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, враховуючи, що представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі -Закон 2464-VI ) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з пунктом 3 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ВВВ СКЕЛЯ" зареєстроване Нижньогірською районною державною адміністрацією АР Крим 16.05.2005 року згідно довідки з ЄДР (а.с.4-9) та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, реєстраційний номер 21-03-0532 (а.с.4 обр.стор.)
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з частинами 8, 12 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до наданого відповідачем звіту, ним самостійно розрахований єдиний внесок за квітень 2013 року в розмірі 11651,88 грн., із них: на суми заробітної плати за ставкою 36,76%-49,7% в розмірі 10623,27 гривень; усього єдиного внеску за ставкою 3,6% в розмірі 1028,61 грн., який не було сплачено в повному обсязі (а.с.10-11).
Управлінням Пенсійного фонду в Нижньогірському районі АРК виставлено вимогу № Ю 509 від 05.06.2013 року на загальну суму єдиного внеску позивача у розмірі 456098,79 гривень, до якої увійшла заборгованість за квітень 2013 року. Зазначену вимогу не було отримано відповідачем, поштову кореспонденцію було повернено до Управління з відміткою "за закінченням строку зберігання" (а.с.3).
Згідно до ст. 25 Закону №2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Відповідач не надав суду доказів погашення наявної на день розгляду справи заборгованості зі сплати єдиного внеску, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Абзацом 7 частини 4 статті 25 Закону № 2464 передбачено право територіальних органів Пенсійного фонду звертатися до суду про стягнення недоїмки з платників єдиного внеску.
За таких обставин, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Нижньогірському районі АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 71, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВВ СКЕЛЯ" (97100, АР Крим, смт. Нижньогірський, вул. Перемоги, 1, корп. А, р/р 2600188237 у КРД АППБ "Райффайзен банк Аваль", МФО 380805, ЄДРПОУ 33108459) на користь Управління пенсійного Фонду України в Нижньогірському районі АР Крим заборгованість зі сплати єдиного внеску за квітень 2013 року в розмірі 11651,88 гривень (р/р37190101000121 ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22300369).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2013 |
Оприлюднено | 10.09.2013 |
Номер документу | 33345466 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кисельова О.М.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кисельова О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні