cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
02.09.2013Справа № 901/2005/13 За позовом Управління пенсійного фонду України в Центральному районі міста Сімферополя Автономної Республіки Крим
(вулиця Д.Ульянова, 10, місто Сімферополь, 95000)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів»
(вулиця Севастопольська, 39, місто Сімферополь, 95000, ідентифікаційний код 36394256)
про стягнення 206224,42 грн.
суддя Шевчук Н.Г.
П Р Е Д С Т А В Н И К И :
Від позивача - не з'явився;
Від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі міста Сімферополя Автономної Республіки Крим звернулось до господарського суду Автономної республіки Крим з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів» про стягнення заборгованості у розмірі 206224,42грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що всупереч вимогам інструкції про порядок обчислення і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Пенсійний фонд України, Товариство з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів» не сплатило обов'язкові платежі по єдиному внеску за квітень 2013 року . Вимога про сплату боргу, отримана Товариством з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів» не оскаржена, отже сума заборгованості є узгодженою та підлягає сплаті.
Відповідач не скористався правом, наданим йому статтею 59 Господарського процесуального кодексу України: не надав господарському суду відзив на позовну заяву та документи, що підтверджують заперечення проти позову, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, за адресою, зазначеною у свідоцтві Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (арк. с. 16).
Враховуючи те, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача суд
встановив:
В проваджені господарського суду Автономної Республіки Крим знаходиться справа №5002-16/4752-2010 за заявою кредитора - Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим про банкрутство боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів». Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 17.02.2011 у підготовчому засіданні відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів» введена процедура розпорядження майном. Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 31.05.2011 у попередньому засіданні затверджений реєстр вимог кредиторів. Визнані та включені до реєстру вимог кредиторів грошові вимоги управління у розмірі 901305,56 грн. Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 08.11.2012 у справі поновлена процедура банкрутства - розпорядження майном. Встановлений строк розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів» - 6 місяців, починаючи з 08.11.2012. Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 23.05.2013 процедура розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів» продовжена на шість місяців до 08.11.2013.
Згідно з абзацом 4 частини 8 статті 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» поточні кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство, можуть пред'явити такі вимоги після прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. До визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство. У Прикінцевих положеннях Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з дня набрання чинності цим законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частиною 7 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно цього закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Статтею 8 Закону «Про збір та облік то внеску - на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік то внеску - на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік то внеску - на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»,- календарний рік.
Відповідно до пункту 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік то внеску - на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно пункту 1 статі 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» , платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно частини першої статті 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» облік осіб, зазначених у частині першій статті 4 цього Закону , ведеться в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Взяття на облік осіб, здійснюється Пенсійним фондом шляхом внесення відповідних відомостей до реєстру страхувальників.
Згідно пункту 4 частини другої Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №2105, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 №994/18289 сплата єдиного внеску здійснюється платниками виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунка. Платники, зазначені у підпунктах 2.1.3 та 2.1.4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, які не мають банківського рахунка, сплачують єдиний внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв'язку. Днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунка платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунка платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду; у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Однак, всупереч вимогам, які передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» , Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №2105, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 №994/18289, Товариство з обмеженою відповідальністю «Сімферопольська фабрика солодощів» у березні-квітні 2011 року не сплатило обов'язковий платіж з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за відповідачем склалась заборгованість по єдиному соціальному внеску за березень-квітень 2013 у розмірі 206224,42 грн.
Управлінням Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя Автономної Республіки Крим відповідачу були направлені вимога №Ю-320-с від 11.05.2011 на суму 98840,93 грн. та вимога № Ю-453-с від 07.06.2011 на суму 107383,49 грн., які отримані представником відповідача 14.05.2011 та 15.06.2011 відповідно, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення (арк. с. 36, 38).
Судом встановлено, вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати платежів з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 18222,65 грн. є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
За правилами статті 49 ГПК України при задоволенні позову витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються на відповідача, а судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 49, 82, 84-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України суд
вирішив:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська фабрика солодощів" (вул. Севастопольська, 39, м. Сімферополь, АР Крим, 95013, ідентифікаційний код 36394256) на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим (вул. Дм. Ульянова, 10, м. Сімферополь, АР Крим, 95000, ідентифікаційний код 22300458) заборгованість у розмірі 206224,42 грн.
3. Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Сімферопольська фабрика солодощів" (вул. Севастопольська, 39, м. Сімферополь, АР Крим, 95013, ідентифікаційний код 36394256) в дохід Державного бюджету України (УДКСУ у місті Сімферополі Автономна Республіка Крим код ЄДРПОУ 38040558, рахунок №31211206783002, відкритий за кодом класифікації доходів бюджету 22030001 в Головному Управлінні Державної казначейської служби України в Автономної республіки Крим, м. Сімферополь, код банку 824026) 4124,48 грн. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення підписане
09.09.2013
Суддя Н.Г.Шевчук
Розсилка:
1. Управління пенсійного фонду України в Центральному районі міста Сімферополя Автономної Республіки Крим (вулиця Д.Ульянова, 10, місто Сімферополь, 95000) проста
Республіканського підприємства «Сімферопольський завод фурнітурних виробів ім.. М.Островського» (вулиця Комунальна/пров. Проміжний, 22/3, місто Сімферополь, 95000) реком
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2013 |
Оприлюднено | 12.09.2013 |
Номер документу | 33358322 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Н.Г. Шевчук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні