МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Дата документу 27.08.2013

справа № 320/7918/13-ц

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2013 року. м. Мелітополь

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Пономаренко Л.Е.,

при секретарі Хричовій М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, треті особи - товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія Стильне радіо», товариство з обмеженою відповідальністю «Тополь-М», Мелітопольська державна нотаріальна контора про визнання права власності на частку в статутному капіталі,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до Мелітопольського міськрайонного суду з позовними вимогами до ОСОБА_4, ОСОБА_5, в яких просить визнати за нею право власності на частку статутного капіталу ТОВ «Телерадіокомпанія «Стильне радіо» та частку статутного капіталу ТОВ «Тополь-М» в порядку спадкування після смерті ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судове засідання сторони по справі не з'явились, від учасників надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутністю. Від позивача та відповідачів надійшла заява про затвердження мирової угоди на наступних умовах:

« 1. Сторони, як спадкоємці ОСОБА_6, у порядку спадкування, визнають право власності ОСОБА_1 на частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Стильне радіо», (ЄДРПОУ 23285867) у розмірі 0,32%, що становить 400грн., та раніше належала померлому ОСОБА_6 та частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Тополь-М», (ЄДРПОУ 32433406) у розмірі 9,64%, що становить 16 000 грн., та раніше належала померлому ОСОБА_6.

2. ОСОБА_1, зобов'язується зробити наступні виплати за отримані частки у статутному капіталі:

в 10-денний строк з моменту визнання даної мирової угоди судом, виплатити ОСОБА_7 - 1640 грн.;

в 10-денний строк з моменту визнання даної мирової угоди судом, виплатити ОСОБА_5 - 1640 грн.;

3. З метою додаткового захисту прав неповнолітніх дітей, ОСОБА_1 зобов'язується в 10-денний строк з моменту визнання даної мирової угоди судом придбати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 матеріальні цінності на суму 1640 грн. кожному.»

У зв'язку з неявкою сторін у відповідності до п.2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснюється.

Суд вважає за можливе затвердити мирову угоду з наступних підстав.

Відповідно до ст. 175 ЦПК України, у разі укладення сторонами мирової угоди суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі. Закриваючи провадження у справі, суд за клопотанням сторін може постановити ухвалу про визнання мирової угоди. Якщо умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у визнанні мирової угоди і продовжує судовий розгляд.

Судом встановлено, що сторони по даній справі є спадкоємцями після смерті ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Враховуючи, що нормами Цивільного кодексу України передбачена можливість зміна розміру часток у спадщині за домовленістю між спадкоємцями, суд вважає, що домовленість, досягнута між сторонами даної цивільної справи, не є порушенням чинного законодавства та можлива при укладенні мирової угоди.

Врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист.

Відповідно до ст. 175 ЦПК України, сторони можуть закінчити справу мировою угодою у всякій стадії процесу.

Суд вважає, що умови мирової угоди не порушують чиї-небудь права і інтереси, що охороняються законом, тому мирова угода підлягає утвердженню.

Судом встановлено: мирова угода укладена сторонами на добровільних засадах, без примусу, не порушує інтереси сторін, дитини, інших осіб. Наслідки укладання мирової угоди сторонам відомі, сторонам зрозуміло, що ця ухвала має силу судового рішення, обов'язкова до виконання та позбавляє сторони можливості звертатися до суду з позовом з того ж приводу.

Наслідки затвердження мирової угоди, передбачені ст.ст. 205, 206 Цивільно-процесуального кодексу України, сторонам відомі й зрозумілі в повному обсязі.

За таких обставин мирова угода по справі підлягає визнанню, що відповідно до ст. 175, ст. 205 ЦПК України є підставою для закриття провадження у справі.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 175, 205, 206, 210 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Затвердити мирову угоду, укладену між сторонами по справі за позовом ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, треті особи - товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія Стильне радіо», товариство з обмеженою відповідальністю «Тополь-М», Мелітопольська державна нотаріальна контора про визнання права власності на частку в статутному капіталі на наступних умовах:

Визнати за ОСОБА_1 (інн НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2, виданий Мелітопольським МВ УМВС України в Запорізькій області 10.04.1997р.) право власності на:

- частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Стильне радіо» (ЄДРПОУ 23285867), у розмірі 0,32%, що становить 400 грн., та раніше належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_6;

- частку статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Тополь-М» (ЄДРПОУ 32433406), у розмірі 9,64%, що становить 16 000 грн., та раніше належала померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_6.

Стягнути з ОСОБА_1 в рахунок отримання частки у статутному капіталі ТОВ «Стильне радіо» та ТОВ «Тополь-М» на користь ОСОБА_7 грошові кошти в розмірі 1640гривень (одна тисяча шістсот сорок грн.).

Стягнути з ОСОБА_1 в рахунок отримання частки у статутному капіталі ТОВ «Стильне радіо» та ТОВ «Тополь-М» на користь ОСОБА_5 грошові кошти в розмірі 1640гривень (одна тисяча шістсот сорок грн.).

Зобов'язати ОСОБА_1 в 10-денний строк з моменту визнання даної мирової угоди судом придбати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 матеріальні цінності на суму 1640 гривень (одна тисяча шістсот сорок грн.).кожному.

Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання права власності на частку у статутному капіталі закрити в зв'язку з укладанням мирової угоди.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Л.Е.Пономаренко

Дата ухвалення рішення 27.08.2013
Оприлюднено 12.09.2013

Судовий реєстр по справі 320/7918/13-ц

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 27.08.2013 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Цивільне
Ухвала від 21.08.2013 Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 320/7918/13-ц

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону