Постанова
від 02.09.2013 по справі 812/6723/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

9.4.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 вересня 2013 року Справа № 812/6723/13

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Матвєєва В.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 85000,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

31 липня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 85000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про акціонерні товариства» не привів статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами вказаного закону, що в свою чергу призвело до порушення вимог Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Закону України «Про акціонерні товариства». У зв'язку з цим по відношенню до товариства було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери. Проте відповідачем в строк, встановлений в розпорядженні, виявлені порушення не були усуненні та 12.04.2013 позивачем винесено постанову №167-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 85000,00 грн. Вказану суму необхідно було перерахувати в дохід державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби у Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови та копії платіжних документів направити позивачу. Також позивач зазначив, що раніше по відношенню до відповідача виносилась постанова про накладення санкцій, а тому в даному випадку має повторність правопорушення.

Добровільно відповідачем штрафна санкція не сплачена, тому позивач просив суд стягнути з відповідача штрафну санкцію у розмірі 85000,00 грн. в дохід Державного бюджету України.

У судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце проведення розгляду справи повідомлявся належним чином (а. с. 29), 02.09.2013 надав заяву про проведення розгляду справи в порядку письмового провадження (а. с. 32).

Представник відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення розгляду справи повідомлявся належним чином (а. с. 31), ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог до суду не надходило.

Ухвалою судді від 02.09.2013, відповідно ч. 6 ст. 128 КАС України, справу призначено до розгляду в порядку письмового провадження.

Суддя, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи, оцінивши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272, Донбаське територіальне управління НКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявлені фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені уповноважена особа має право накладати штрафні санкції на юридичних осіб.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем порушено вимоги законодавства про цінні папери, а саме:

- в порушення п. 5 розділу ХVІІ Закону України «Про акціонерні товариства» не привів статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства».

У судовому засіданні встановлено, що 09.08.2012 позивачем винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №256-ДО, відповідно до якого строк усунення порушень становить до 08.02.2013 (а. с. 10).

У зв'язку з невиконанням зазначеного вище розпорядження, 25.02.2013 уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, заступником начальника управління Серафимовою Л.Є. винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (а. с. 11-12). Крім того, постановою від 09.08.2012 №314-ДО-1-Е по відношенню до відповідача ВАТ «Нижньодуванське» приймалась постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно якої на підприємство накладено штраф в розмірі 85000,00 грн. (а. с. 15-16).

На підставі п. 14 ст. 8, ст. ст. 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та п. 5 розділу ІІ, п. п. 1, 4 розділу VІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272, позивачем винесено постанову №167-ДО-1-Е від 12.04.2013 про накладення санкції на відповідача за повторне невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери у розмірі 85000,00 грн. (а. с. 17-18). Вказану постанову 17.04.2013 було направлено на юридичну адресу відповідача: 92612, Сватівський район, смт. Нижня Дуванка, вул. 40 років Жовтня, 21 (а. с. 19, 20).

З матеріалів справи вбачається, що постанову про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем у встановленому законодавством порядку не оскаржено, копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови до позивача не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Державний бюджет.

Відповідно до ч. 5 розділу ХVІІ Прикінцевих та перехідних Закону України «Про акціонерні товариства», статути та внутрішні положення акціонерних товариств, створених до набрання чинності цим Законом, підлягають приведенню у відповідність із нормами цього Закону не пізніше ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.

Згідно п. 10 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи вищевикладене та відсутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, ст. ст. 17, 18, 88, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 85000,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Нижньодуванське» (юридична адреса: 92612, Луганська область, Сватівський район, смт. Нижня Дуванка, вул. 40 років Жовтня, 21, код ЄДРПОУ 00414569) в дохід Державного бюджету України штрафну санкцію в розмірі 85000,00 грн. (вісімдесят п'ять тисяч 00 грн.); стягнені кошти перерахувати на р/р31110106700004 в УДКС у м. Донецьку, код ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, код платежу 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя В.В. Матвєєва

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.09.2013
Оприлюднено12.09.2013
Номер документу33396118
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/6723/13-а

Постанова від 02.09.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

В.В. Матвєєва

Ухвала від 05.08.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

В.В. Матвєєва

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні