БІЛОГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Білогірський районний суд Хмельницької області 30200 Хмельницька обл., смт Білогр'я, вул. Шевченка, 42, inbox@bg.km.court.gov.ua, Тел.(факс) 038 41 2 1444

Справа № 669/966/13-ц

Провадження № 2/669/296/13

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 серпня 2013 року смт.Білогір'я

Білогірський районний суд Хмельницької області

в складі :

судді Герасимчук Н.П.,

при секретарі Дмитришиній В.В.,

з участю позивача ОСОБА_1,

представника відповідача, - відділу Держземагенства у Білогірському районі

Хмельницької області, ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Білогір'я цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ямпільської селищної ради Білогірського району Хмельницької області, відділу Держземагенства у Білогірському районі Хмельницької області, КМП «Горизонт» про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В :

13.08.2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Ямпільської селищної ради Білогірського району Хмельницької області про визнання за нею права власності на спадкове майно (земельну ділянку розміром 1,37га., що розташована на території Ямпільської селищної ради Білогірського району Хмельницької області), що належало її матері, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Вказала, що після смерті матері відкрилася спадщина на спадкове майно до складу якого входить вказана земельна ділянка. Після її смерті вона прийняла спадщину, звернувшись із відповідною завою в нотаріальну контору, проте не може оформити спадкові права, оскільки існують розбіжності у кадастровому номері вказаному у Витязі з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та Державному акті на право власності на земельну ділянку (у витязі - 68203556:09:003:0162, а в Державному акті - 6820355600:009:03:0162).

Ухвалою суду від 21 серпня 2013 року відділ Держземагенства у Білогірському районі Хмельницької області та КМП «Горизонт» Чемеровецького району Хмельницької області залучені до участі в справі в якості співвідповідачів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала.

Відповідачі: Ямпільська селищна рада Білогірського району Хмельницької області та КМП «Горизонт», належним чином і своєчасно повідомлені про дату розгляду справи в судове засідання не з'явилися. Ямпільська селищна рада подала заяву про розгляд справи без їхньої участі, позовні вимоги ОСОБА_1 визнала. КМП «Горизонт» свого відношення до вимог позивачки не висловив, про причини неявки суд не повідомив.

Представник відділу Держземагенства у Білогірському районі Хмельницької області вимоги позивачки визнав правомірними, суду пояснив, що при виготовленні Державного акта на право власності на земельну ділянку КМП «Горизонт» помилково при реєстрації земельної ділянки вказало кадастровий номер земельної ділянки 6820355600:009:03:0162, а не фактично присвоєний 68203556:09:003:0162. Згідно чинного законодавства на даний час виправити помилку неможливо, оскільки внесення виправлень до Державних актів на право власності на земельну ділянку не допускається.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, була власником земельної ділянки площею 1.37 га., розташованої на території Ямпільської селищної ради Білогірського району Хмельницької області, переданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий №6820355600:009:03:0162, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серія ЯГ №758677 виданим на підставі розпорядження Білогірської районної державної адміністрації №88 від 13.03.2007 року, який зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010874800201.

Після смерті ОСОБА_3, позивачка по справі звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте їй було відмовлено у оформленні спадкових прав, оскільки у Витязі з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та Державному акті на право власності на земельну ділянку існують розбіжності у кадастрових номерах (у витязі - 68203556:09:003:0162, а в Державному акті - 6820355600:009:03:0162).

Вказані обставини підтверджені повідомленням приватного нотаріуса Білогірського районного нотаріального округу Хмельницької області ОСОБА_5 № 287/01-16 від 08.08.2013 року, відомостями з технічної документації із землеустрою про вартість земельної ділянки, земельної частки (паю), виданими відділом Держземагенства в Білогірському районі Хмельницької області № 09-645/13 від 08.04.2013 року, витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-6800179632013 сформованим 15.04.2013 року відділом Держземагенства в Білогірському районі Хмельницької області.

Відділом Держземагенства у Білогірському районі Хмельницької області ОСОБА_1 відмовлено у внесенні виправлення до Державного акту на право власності на земельну ділянку, що вказано у повідомленні №05-/685/13 від 12.08.2013 року (а.с 17).

З введенням в дію Постанови КМ України від 09.09.2009 року № 1021 "Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі" для оформлення спадщини на земельні ділянки за вимогою нотаріальної контори територіальним органом Держземагенства за місцем розташування земельної ділянки надаються відомості з Поземельної книги у формі витягу. Згідно п.31 даної Постанови у витязі (інформаційній довідці) про земельну ділянку зазначаються: відомості про особу, яка звернулася за отриманням витягу (інформаційної довідки); найменування, дата та номер документа, на підставі якого здійснюється надання витягу (інформаційної довідки); дата та номер витягу (інформаційної довідки); дані, за якими здійснювався пошук інформації в автоматизованій системі; загальні відомості про земельну ділянку (кадастровий номер; місце розташування; назва цільового призначення; форма власності; площа; грошова оцінка); кадастровий план земельної ділянки та експлікація земельних угідь; відомості про право власності, постійного користування (власника (користувача); виникнення права; припинення права; відомості про оренду, суборенду, обмеження у використанні земельної ділянки, земельний сервітут, емфітевзис і суперфіцій; відомості про найменування територіального органу Держземагентства, який надав витяг, і особу, що підготувала та підписала витяг.

Земельній ділянці, яка перебувала у власності ОСОБА_3 присвоєно кадастровий номер 6820355600:09:003:0162.

Статтею 37 Закону України "Про Державний земельний кадастр" передбачений порядок виправлення помилок, допущених при веденні Державного земельного кадастру, частиною 1 якої встановлено, що у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описка, друкарська, граматична, арифметична чи інша помилка), допущеної органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, заінтересована особа письмово повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, який перевіряє відповідність відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які стали підставою для внесення цих відомостей. Якщо факт невідповідності підтверджено, орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення та не пізніше наступного дня повідомляє про це заінтересованих осіб.

Внесення виправлень до документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку законодавством не передбачено.

Згідно П.2.9 Наказу Держкомзему від 04.05.1999року № 43 "Про затвердження Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі", з послідуючими змінами та доповненнями, заповнення державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою покладається на Державне підприємство "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" та його структурні підрозділи. Усі записи мають бути зроблені державною мовою, чітко і розбірливо, виправлення не допускаються. Заповнення вказаних документів здійснюється з використанням комп'ютерної техніки. (втратив чинність з 23.08.2013 року).

Із витягу з Державного поземельного кадастру про земельну ділянку вбачається, що технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право ОСОБА_3 на земельну ділянку, на підставі якої була здійснена державна реєстрація земельної ділянки проведена КМП «Горизонт» Чемеровецького району Хмельницької області.

Постановою КМ України № 1051 від 17.10.2012 затверджено новий Порядок ведення Державного земельного кадастру, який вступив в дію з 1.01.2013 року. Держателем Державного земельного кадастру є Держземагентство. Видача Державних актів на землю припиняється.

Право власності ОСОБА_3 на вказану земельну ділянку, як власника, припинилося на підставі п. 11 ч.1 ст.346 ЦК України у зв'язку із її смертю.

Згідно ст. 1218 даного Кодексу до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, тому до позивачки, як до спадкоємця, яка прийняла спадщину, відповідно до ст. 1216 цього ж Кодексу перейшли всі права матері, як власника земельної ділянки, проте із за допущеної помилки у написанні кадастрового номера у Державному акті на право власності на земельну ділянку, зареєструвати перехід виникнення права не може.

Згідно ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі, тому у суду є всі підстави для розгляду вказаного позову та достатньо доказів вважати, що земельна ділянка визначена Державним актом на право приватної власності на землю серії ЯГ № 758677, виданого на підставі розпорядження Білогірської районної адміністрації № 88 від 13.03.2007 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010874800201 належить ОСОБА_1, як спадкоємцю ОСОБА_3

На підставі наведеного, керуючись ст.124 Конституції України, ст.ст. 346, 1216, 1218 ЦК України, ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженкою села Лепесівка Білогірського району Хмельницької області, ІПН НОМЕР_1, право власності на земельну ділянку площею 1.37 га., розташовану на території Ямпільської селищної ради Білогірського району Хмельницької області, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною вартістю 34996,55 грн. (тридцять чотири тисячі дев"ятсот дев"яносто шість гривень 55 копійок), кадастровий № 6820355600:09:003:0162, що належало, померлій ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3, згідно Державного акту актом на право власності на земельну ділянку серія ЯГ №758677 виданим на підставі розпорядження Білогірської районної державної адміністрації №88 від 13.03.2007 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010874800201.

Стягнути з КМП «Горизонт» Чемеровецького району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 21322133 на користь ОСОБА_1 сплачені при зверненні до суду 349.97 грн. судового збору

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області через Білогірський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а особами які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення відповідачами - протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Суддя Н. П. Герасимчук

Дата ухвалення рішення 29.08.2013
Зареєстровано 11.09.2013
Оприлюднено 13.09.2013

Судовий реєстр по справі 669/966/13-ц

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 29.08.2013 Білогірський районний суд Хмельницької області Цивільне
Ухвала від 14.08.2013 Білогірський районний суд Хмельницької області Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 669/966/13-ц

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону