Постанова
від 05.09.2013 по справі 812/7082/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

5.1.2

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 вересня 2013 року Справа № 812/7082/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Опейкіній Є.А.,

за участю представників:

від позивача: Остапенко С.С., дов. №2/17 від 14.08.2013

від відповідача: Строчевий О.М., дов. № 125 від 02.09.2011

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області в особі Краснодонської Державної гірничотехнічної інспекції з нагляду у вугільній промисловості до Публічного акціонерного товариства "Краснодонвугілля" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Територіальне управління Держгірпромнагляду у Луганській області, звернувся до суду з позовом до Публічного акціонерного товариства "Краснодонвугілля", в якому просив застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ПАТ «Краснодонвугілля» шляхом повного зупинення проведення західного дренажного штреку гор.1180м. СП «Шахтоуправління «Самсонівське-Західне» у зв'язку з загрозою життю та здоров'ю людей.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов, відповідач проти позову заперечував.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.

Відповідно до наказу № 874 від 15.07.2013 та направлення на перевірку № 874 від 15.07.2013 у період з 10.08.2013 по 10.08.2013 року посадовими особами Теруправління проведено планову перевірку дільниці підготовчих робіт №1 західний дренажний штрек гор. 1180м. СП «Шахтоуправління «Самсонівське-Західне» ПАТ «Краснодонвугілля», код ЄДРПОУ 26262625, розташованого за адресою: с.Самсонівка, на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини (а.с. 17-19).

Під час перевірки західного дренажного штреку гор.1180м СП «Шахтоуправління «Самсонівське-Західне» ПАТ «Краснодонвугілля» виявлено 19 порушень нормативно-правових актів з охорони праці (охорони надр), з яких 19 створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Детальне визначення встановлених порушень наведене у розділі 5 акту перевірки від 10.08.2013р. № ФД-85 (а.с. 20-23).

16.08.2013 відповідачем надіслано позивачу повідомлення про усунення порушень, викладених в акті №ФД-85 від 10.08.2013 (а.с. 37-39), відповідно до якого відповідачем усунено всі порушення, крім пункту 1.11 - відповідно до якого перевіряючими встановлено відставання рейкової колії від вибою на 218 м, матеріали доставляються у вибій вручну. Відповідач просив надати йому час для усунення зазначеного порушення до 10.09.2013. З аналогічним клопотанням представник відповідача звертався і до суду, надати йому час до 10.09.2013 для усунення порушення, визначеного пунктом 1.11.

Зазначені вище обставини, щодо встановлених порушень та їх усунення, визнаються сторонами та підтверджені матеріалами справи.

В судовому засіданні 05.09.2013 представники сторін, ще раз підтвердили, що відповідачем усунуто порушення, зазначені в акті перевірки ФД-85 від 10.08.2013, крім пункту 1.11 в частині нарощування рейкової колії, відставання якої від забою складає 218 м.

Вирішуючи даний спір суд виходить з наступного.

Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Відповідно до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 № 826 (далі - Положення), загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.

Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:

порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;

порушень вимог Кодексу України про надра;

відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;

виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.

У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.

Відповідно до пункту 5 статті 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон N 877-V) повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Пунктом 21 глави 1 розділу IV Нормативно-правового акта з охорони праці НПАОП 10.0-1.01-10 "Правила безпеки у вугільних шахтах", затвердженого Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 22.03.2010 №62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.04.2010 за №398/17693 визначено - у кожному технологічному процесі мають застосовуватися способи і засоби механізації основних і допоміжних робіт, що виключають важку ручну працю. Всупереч вимогам зазначеного пункту відстань між рейковою колією та відбоєм складає 218 м. Матеріали у відбій на відстань у 218 метрів доставляються вручну.

Враховуючи зазначене, у зв'язку з виникненням загрози життю та/або здоров'ю людей з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача та вжити до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення проведення західного дренажного штреку гор.1180м. СП «Шахтоуправління «Самсонівське-Західне».

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Суд вважає за необхідне зазначити, що ухвалою суду від 14 серпня 2013 року про відкриття провадження по цій справі позивачу було відстрочено сплату судових витрат до прийняття рішення у справі. За час судового розгляду позивачем судовий збір в визначеному законодавством розмірі при зверненні до суду з позовом немайнового характеру сплачено не було, що суперечить вимогам КАС України. Оскільки, за час судового розгляду справи позивачем не подано до суду документ про сплату судового збору, суд стягує з позивача судовий збір не сплачений ним при поданні позовної заяви.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області в особі Краснодонської Державної гірничотехнічної інспекції з нагляду у вугільній промисловості до Публічного акціонерного товариства "Краснодонвугілля" про застосуваня заходів реагування у сфері державного нагляду задовольнити повністю.

Застосувати до Публічного акціонерного товариства "Краснодонвугілля" заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення проведення західного дренажного штреку гор.1180м. СП «Шахтоуправління «Самсонівське-Західне».

Стягнути з Територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області (91055, м. Луганськ, вул. Лермонтова,1в, код 37991084) на користь Державного бюджету України судовий збір в розмірі 34,41грн. (тридцять чотири гривні 41коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 10.09.2013.

Суддя А.М. Каюда

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.09.2013
Оприлюднено12.09.2013
Номер документу33408795
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/7082/13-а

Ухвала від 10.01.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

Постанова від 05.09.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

Ухвала від 14.08.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

А.М. Каюда

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні