Справа № 636/2415/13-ц
2/636/1077/13
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 вересня 2013 року м. Чугуїв
Чугуївський міський суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Ганенко Т.С.,
за участю секретаря судового засідання - Черкасова А.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Мосьпанівської сільської ради Чугуївського району, Харківської області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до Чугуївського міського суду Харківської області з вищезазначеним позовом.
В обґрунтуванні свого позову вона вказала, ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер її батько, ОСОБА_5, про що зроблено відповідний актовий запис № 20 виконавчим комітетом Мосьпанівської сільської ради Чугуївського району Харківської області, внаслідок чого відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 5,8554 гектарів, кадастровий № 6325485500:01:000:0054, яка розташована на АДРЕСА_1 та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акту на право приватної власності на землю, серія Р2 №74243.
Відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України спадкоємцями першої черги за законом були дружина померлого, її мати, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, та діти померлого: ОСОБА_1 та ще три сестри - ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Так як спадкоємці померлого домовилися між собою, що спадкоємицею після батька буде саме вона, то на той час вона фактично вступила в управління та володіння спадковим майном після батька.
Однак, із-за юридичної необізнаності, протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, для прийняття спадщини, нею не була подана заява про прийняття спадщини, а інші спадкоємці не відмовилися від спадщини, що передбачено статтею 1273 ЦК України.
На теперішній час виникла необхідність оформити вищезазначену земельну ділянку в органах Держкомзему. Позивачка усно звернулася до Чугуївської державної нотаріальної контори з наміром подати заяву про прийняття спадщини після брата, але їй було надане роз'яснення, що за нормами Цивільного кодексу України спадщину після батька можуть отримати тільки всі спадкоємці в рівних долях і тому вона вимушена звернутись до суду.
Позивачка свій позов підтримала у повному обсязі, просила суд задовольнити її позовні вимоги, надала заяву про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач проти позову не заперечує, просив суд розглядати справу за відсутності його представника.
Треті особи проти позову не заперечують, надали суду заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, знаходить позов таким, що підлягає задоволенню за наступних обставин.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер батько позивачки, ОСОБА_5, про що зроблено відповідний актовий запис № 20 виконавчим комітетом Мосьпанівської сільської ради Чугуївського району Харківської області, внаслідок чого відкрилася спадщина на земельну ділянку площею 5,8554 гектарів, кадастровий № 6325485500:01:000:0054, яка розташована на АДРЕСА_1 та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно Державного акту на право приватної власності на землю, серія Р2 №74243.
Відповідно до ст. 1261 Цивільного кодексу України спадкоємцями першої черги за законом були дружина померлого, мати позивачки, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, та діти померлого: ОСОБА_1 та ще три сестри - ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Так як спадкоємці померлого домовилися між собою, що спадкоємицею після батька буде саме ОСОБА_1, то на той час позивачка фактично вступила в управління та володіння спадковим майном після батька.
Однак, із-за юридичної необізнаності, протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, для прийняття спадщини, позивачкою не була подана заява про прийняття спадщини, а інші спадкоємці не відмовилися від спадщини, що передбачено статтею 1273 ЦК України.
На теперішній час виникла необхідність оформити вищезазначену земельну ділянку в органах Держкомзему. Позивачка усно звернулася до Чугуївської державної нотаріальної контори з наміром подати заяву про прийняття спадщини після брата, але їй було надане роз'яснення, що за нормами Цивільного кодексу України спадщину після батька можуть отримати тільки всі спадкоємці в рівних долях і тому ОСОБА_1 вимушена звернутись до суду.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, та вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до вимог ст. 1225 Цивільного кодексу України - право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно ст. 131 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 130 ЦПК України, ст. 16, 328, 1218, 1220-1222, 1262, 1268, 1270, 1273 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Мосьпанівської сільської ради Чугуївського району, Харківської області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрованою за адресою: АДРЕСА_2 право власності на земельну ділянку площею 5,8554 гектарів, кадастровий №6325485500:01:000:0054, яка розташована на АДРЕСА_1 та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та яка належала померлому ОСОБА_5, згідно Державного акту на право приватної власності на землю, серії Р2 № 742433, виданого на підставі розпорядження голови Чугуївської районної державної адміністрації від 19 травня 2003 року № 204.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя -
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2013 |
Оприлюднено | 29.10.2013 |
Номер документу | 33426954 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Ганенко Т. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні