Ухвала
від 16.08.2013 по справі 905/5845/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

16.08.2013р. № 905/5845/13

За заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС», м. Донецьк (код ЄДР 30623536)

про визнання банкрутом

Суддя Чорненька І.К.

13.08.2013р. до господарського суду Донецької області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС» про порушення справи про банкрутство, на підставі ст.ст. 11, 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.11 № 4212-VI (зі змінами; чинний з 19.01.2013р.) (далі по тексту - Закон про банкрутство).

Надана суду заява підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав:

Відповідно до ст. 95 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України .

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 11 Закону про банкрутство, до заяви боржника додаються установчі документи боржника - юридичної особи.

В матеріалах заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС» відсутні будь-які установчі документи юридичної особи - боржника.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 11 Закону про банкрутство боржником до заяви про порушення справи про банкрутство додається перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором.

Боржником Товариством з обмеженою відповідальністю «АРІС» не доданий до заяви перелік кредиторів, вимоги яких він визнає.

Окрім того, згідно заяви про порушення справи про банкрутство загальна сума кредиторської заборгованості складає 7 220 701,05грн . Проте в даній заяві вказано, що з моменту опублікування рішення засновників про ліквідацію юридичної особи та протягом двох місяців до Боржника звернувся тільки кредитор ТОВ «Торговий Дом Фаворит Груп» з загальною заборгованістю 2 426 938,61грн . В матеріалах справи відсутні будь-які пояснення Боржника стосовно розміру загальної заборгованості, підстав її виникнення, та документи, що її обумовлюють.

Відповідно до ч. 5 ст. 60 ГК України, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку (тобто аудиторським висновком ) з обов'язковою перевіркою органом державної податкової служби , у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.

До заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС» Заявником наданий звіт незалежного аудита від 27.06.2013р., складений ТОВ «Аудиторська компанія «А.Р.Т. Фінанс», згідно якого:

- аудиторською перевіркою не встановлена відповідність даних Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва станом на 31.05.2013 року, щодо забезпечення наступних витрат і цільове фінансування первинними документами та відомостями аналітичного обліку з причини того що не були надані аудитору для перевірки. Не надання первинних документів та облікових регістрів розцінюється аудитором як суттєве обмеження аудиту;

- аудиторською перевіркою не встановлена відповідність даних Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва станом на 31.05.2013 року, щодо довгострокових зобов'язань первинними документами та відомостями аналітичного обліку з причини того, що не були надані аудитору для перевірки. Не надання первинних документів та облікових регістрів розцінюється аудитором як суттєве обмеження аудиту;

- аудитором не визначена концептуальна основна фінансової звітності, яку використано для підготовки Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва ТОВ «АРІС» станом на 31.05.2013 року. Аудитору не наданий документ, щодо визначення внутрішньої облікової політики підприємства, яка повинна відображати принципи та методи бухгалтерського обліку та звітності, за якими складається фінансова звітність. Аудиторові не були надані первинні документи, зведені облікові синтетичні та аналітичні регістри бухгалтерського обліку. Відповідно до Міжнародних Стандартів Аудиту не надання такої інформації є суттєвим обмеженням аудиту, що не надає можливості аудитору висловити думку, що фінансова звітність в усіх суттєвих аспектах відповідає застосованій концептуальній основі бухгалтерського обліку та не містить суттєвих викривлень. Аудитором не отриманні достатні та належні аудиторські докази, щоб бути достатньою та відповідною основою для висловлення думки аудитора про відповідність дійсного фінансового стану та результатів діяльності ТОВ «АРІС» станом на 31.05.2013 року;

- аудитор не мав можливості отримати достатні і належні докази, що формували б підставу для висловлення аудиторської думки, у зв'язку з чим думка аудитора щодо фінансової звітності ТОВ «АРІС» не висловлювалась.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку що аудиторський висновок не може розглядатись судом як належний документ, який підтверджує достовірності та повноту ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС», у зв'язку з тим, що не містить думки аудитора щодо фінансової звітності Боржника.

До заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АРІС" м. Донецьк доданий протокол №1 загальних зборів засновників ТОВ "АРІС" від 03.07.2013р., який містить інформацію щодо затвердження результатів незалежного аудиту проміжного балансу ТОВ "АРІС". З зазначеного протоколу №1 загальних зборів засновників не вбачається про затвердження проміжного ліквідаційного балансу .

Таким чином, суду не надано доказів затвердження проміжного ліквідаційного балансу, доказів проведення інвентаризації майнових активів; доказів оцінки вартості наявного майна боржника (за наявності такого майна по результатам інвентаризації); доказів здійснення перевірки достовірності та повноти ліквідаційного балансу у встановленому податковим законодавством порядку за приписами ст.60 Господарського кодексу України.

Окрім того, до заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС» не надано доказів звернення до органів державної податкової служби для перевірки ліквідаційного балансу боржника.

Пунктом 4 частини 3 статті 11 Закону про банкрутство передбачено, що до заяви боржника додається перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна.

Боржником не виконанні вимоги п. 4 ч. 3 ст. 11 Закону про банкрутство, оскільки в матеріалах заяви про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС» відсутній перелік майна боржника.

Згідно п. 6 ч.1 ст.15 Закону про банкрутство, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, якщо з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС», м. Донецьк, про порушення справи про банкрутство підлягає поверненню без розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону про банкрутство, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

Керуючись ст. ст. 11, 15, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.11 № 4212-VI (зі змінами; чинний з 19.01.2013р.), ст. 60 ГК України, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АРІС», м. Донецьк, про порушення справи про банкрутство повернути без розгляду.

Додаток: заява з доданими документами на 32 арк.

Суддя І.К. Чорненька

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення16.08.2013
Оприлюднено13.09.2013
Номер документу33435450
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/5845/13

Ухвала від 16.08.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

І.К. Чорненька

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні