Рішення
від 11.09.2013 по справі 317/2975/13-ц
ЗАПОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 317/2975/13

№/п 2/317/1326/2013

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2013 року м. Запоріжжя

Запорізький районний суд Запорізької області у складі:

головуючого - судді Гончаренко П.П.

при секретарі - Зеленській С.Ю.

розглянувши в попередньому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області, третя особа: Запорізька районна державна нотаріальна контора, Держземагенція Запорізького району Запорізької області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку, суд -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Запорізького районного суду з позовною заявою про визнання за ним права власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку НОМЕР_1 площею 3,92 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області , посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина на вищезазначену земельну ділянку. Позивач прийняв спадщину в порядку ст. 1268 ЦК України, як проживаючий з померлою на час відкриття спадщини за однією адресою, але оформити свої спадкові права на земельну ділянку в нотаріальному порядку він не має змоги, тому що у нього не зберігся державний акт про право власності в оригіналі, тому позивач повинний був звернутися до суду з цією позовною заявою.

Відповідач - представник Територіальної громади Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином.

Представники третьої особи - Запорізької районної державної нотаріальної контори та Держземагенції Запорізького району Запорізької області в судове засідання не з'явилися, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином.

Тому суд вважає за необхідне розглядати справу на підставі наявних у ній доказів, відповідно з частиною 4 ст. 169 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

У зв'язку з чим, на підставі ст. 197 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність сторін, на підставі наявних у справі доказів, без фіксації судового процесу.

Відповідно до ст.ст.10,11 ЦПК України, суд розглядає справу на засадах змагальності сторін в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, дослідивши докази, надані сторонами, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

У відповідності до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до вимог ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно зі ст.1261 ЦК України спадкоємцями за законом першої черги в рівних частках є діти, батьки та дружина спадкодавця.

Відповідно до ст.1220 ЦК України спадщина відкривається в зв'язку зі смертю особи.

Факт смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджується наданим суду свідоцтвом про смерть.

Згідно зі ст. 1233 ЦК України заповіт є особисте розпорядження фізичної особи на випадок її смерті.

Згідно наданого суду заповіту, складеного ОСОБА_2 та посвідченого 29.01.2009 року секретарем Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області, №01 належну їй земельну ділянку вона заповідала позивачу. Вищевказаний заповіт не змінений та не відмінений.

Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може подати позов про визнання його права власності.

Згідно зі ст.1225 ЦК України спадкування на земельну ділянку відбувається на загальних підставах без зміни цільового призначення

Судом встановлено, що право власності на спадкову земельну ділянку НОМЕР_1 площею 3,92 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області належить ОСОБА_2 на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія 11-ЗП №000688,виданого 31.01.2002 року Запорізькою райдержадміністрацією.

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про нотаріат»: «Нотаріус, або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо не подано відомості (інформацію) та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії».

Згідно пункту 212 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України: «Нотаріус при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом (за заповітом) осіб, які подали заяву про видачу свідоцтва, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. На підтвердження цих обставин від спадкоємців обов'язково вимагаються відповідні документи».

Пункт 10 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 року встановлює, що відповідно до ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування(зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.

На підставі вищевикладеного, суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги є законними, об ґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки задоволення позовних вимог не порушує невизнанні або оспорюванні права, свободи чи інтереси будь-яких осіб та вважає за можливе визнати за позивачем право власності в порядку спадкування за заповітом на спадкову земельну ділянку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1216,1217,1218,1220,1225,1233, 392 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку НОМЕР_1 площею 3,92 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий №2322184900:02:002:0059) яка розташована на території Лисогірської сільської ради Запорізького району Запорізької області, що належить ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серія 11-ЗП №000688.

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Запорізької області протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду до Запорізького районного суду Запорізької області .

Суддя: П.П. ГОНЧАРЕНКО

СудЗапорізький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення11.09.2013
Оприлюднено29.10.2013
Номер документу33439995
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —317/2975/13-ц

Рішення від 11.09.2013

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Гончаренко П. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні