Ухвала
від 13.09.2013 по справі 905/6431/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви без розгляду

13.09.2013р. № 905/6431/13 Суддя господарського суду Донецької області Фурсова С.М., розглянувши матеріали позовної заяви приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» (49094, місто Дніпропетровськ, вулиця Набережна Перемоги, будинок №32; код ЄДРПОУ - 33248430)

до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЮКС-ЕКСПРЕС» (83119, місто Донецьк, вулиця Щетиніна, будинок № 33-А, квартира № 49; код ЄДРПОУ - 31762185)

про стягнення 6 371,04 гривень, -

В С Т А Н О В И В :

Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» звернулося до господарського суду Донецької області з позовом, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЮКС-ЕКСПРЕС» 6 371,04 гривень матеріального відшкодування.

Дослідивши матеріали позовної заяви і додані до неї документи, господарським судом встановлено, що матеріали позовної заяви подані з недодержанням вимог пункту 3 частини першої статті 57 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) в зв'язку з чим позовна заява підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.

Пунктом 3 частини першої статті 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви повинні бути додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Законом України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, який набрав чинності 01 листопада 2011 року, визначені правові засади справляння судового збору, платників, об'єктів та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Так, згідно частини першої статті 6, частини першої статті 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Листом Управління державної казначейської служби України у Київському районі міста Донецька № 03-49/18г від 07 лютого 2013 року доведено наступні реквізити для перерахування судового збору за позовами до господарського суду Донецької області (зазначені реквізити для зарахування надходжень до державного бюджету чинні з 21 січня 2013 року ): отримувач: Київське УК/Київський р-н/22030001; банк отримувача: Головне управління державної казначейської служби України (ГУ ДКСУ) у Донецькій області; МФО: 834016; ЄДРПОУ - 38034002; рахунок отримувача: 31217206783006; код бюджетної класифікації: 22030001; символ звітності банка: 206.

Вказана інформація є загальнодоступною і розміщена, зокрема, у приміщенні господарського суду Донецької області та на його офіційному сайті у веб-порталі «Судова влада України».

Натомість, платіжним дорученням № 2781 від 30 серпня 2013 року на суму 1 720,50 гривень, наданого до позовної заяви як доказ сплати судового збору, відповідні грошові кошти перераховані за платіжними реквізитами: отримувач: УДКС у Київському районі міста Донецька; банк отримувача: Головне управління державної казначейської служби України (ГУ ДКСУ) у Донецькій області; МФО: 834016; ЄДРПОУ - 38034002; рахунок отримувача: 31218206782006; код бюджетної класифікації: 22030001; символ звітності банка: 206.

Постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 затверджено Інструкцію про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, якою встановлено загальні правила, види і стандарти розрахунків клієнтів банків та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюються за участю банків. Нормами інструкції встановлені вимоги щодо заповнення розрахункових документів, у тому числі платіжних доручень.

Відповідно до пункту 3.8 вказаної Інструкції реквізит «призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «призначення платежу».

Пунктом 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.

Таким чином, виходячи з аналізу вищевказаних рекомендацій в реквізиті «призначення платежу» мають бути зазначені відомості про відповідну позовну заяву, яка оплачується судовим збором, а саме: сторони спору, його предмет та при наявності вихідна дата і номер позовної заяви .

Приватним акціонерним товариством «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» в підтвердження сплати судового збору за подання до господарського суду Донецької області позовної заяви майнового характеру, надано платіжне доручення від 30 серпня 2013 року № 2781, яке не відповідає зазначеним вище вимогам, оскільки, по-перше, позивачем сплачено судовий збір за невірним рахунком отримувача, по-друге , в реквізиті «призначення платежу» дана позовна заява жодним чином не ідентифікована, тобто не вказано її дати та вихідного номеру, не зазначено найменування сторони до якої заявлені позовні вимоги, а також не вказано предмет даного позову.

Аналогічної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України у постанові від 06.08.2013 у справі № 910/2456/13.

Відповідно до пункту 2.22 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» судовий збір сплачується до територіальних органів Державної казначейської служби України; платники судового збору у платіжних документах на перерахування судового збору повинні в рядку «одержувач» зазначити найменування територіального органу казначейської служби за місцем знаходження господарського суду, який розглядає справу. За відсутності у відповідному платіжному документі належних платіжних реквізитів або неправильного їх зазначення заява (скарга) так само повертається господарським судом без розгляду.

Враховуючи викладене, заявником позову не додержано порядку сплати судового збору за звернення до господарського суду Донецької області.

Таким чином, позовна заява подана без додержання вимоги пункту 3 частини першої статті 57 ГПК України та відповідно до приписів пункту 4 частини першої статті 63 ГПК України підлягає поверненню заявнику позову без розгляду.

Крім того, при можливому повторному зверненні до господарського суду Донецької області з відповідною позовною заявою, слід звернути увагу заявника позову на порядок засвідчення копій документів, а саме: відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації» відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту «підпис». Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.

Разом з цим, заявником позову до позовної заяви надано копії документів, які не містять ані прізвища та ініціалів особи, яка засвідчила зазначені копії, ані дати засвідчення.

Пункт 2.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» передбачає, що у разі невідповідності наданих суду копій документів згаданим вимогам вони не вважаються належними і допустимими доказами і не беруться судом до уваги у вирішенні спору.

За приписами постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» якщо повернення здійснюється у зв'язку з недодержанням заявником вимог закону щодо порядку та/або розміру сплати судового збору (сплата його не до спеціального фонду державного бюджету України або в меншому розмірі, ніж необхідно), то у відповідній ухвалі господарського суду має бути зазначено правильний порядок сплати та/або розмір судового збору.

Господарський суд звертає увагу, що судовий збір за подачу позову до господарського суду Донецької області має сплачуватись за наступними реквізитами: отримувач: Київське УК/Київський р-н/22030001; банк отримувача: Головне управління державної казначейської служби України (ГУ ДКСУ) у Донецькій області; МФО: 834016; ЄДРПОУ - 38034002; рахунок отримувача: 31217206783006; код бюджетної класифікації: 22030001; символ звітності банка: 206.

Слід відзначити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення, що узгоджується з частиною третьою статті 63 ГПК України.

Згідно приписів пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

Пунктами 5.2, 5.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21 лютого 2013 року № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» передбачено, що питання про повернення сплаченої суми судового збору вирішується господарським судом за результатами розгляду відповідних матеріалів, у тому числі й за відсутності заяви (клопотання) сторони чи іншого учасника судового процесу про повернення суми судового збору. Про таке повернення зазначається, зокрема, в ухвалі, якою здійснюється відмова у прийнятті або повернення заяви (скарги), за подання якої сплачується судовий збір. Питання щодо повернення сплаченої суми судового збору в будь-якому разі вирішується господарським судом, який розглядав справу, навіть якщо таку сплату помилково здійснено не за місцем розгляду справи.

Сплачений платіжним дорученням № 2781 від 30 серпня 2013 року судовий збір у розмірі 1 720,50 гривень підлягає поверненню, відповідно до приписів пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір».

На підставі викладеного, пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір», керуючись пунктом 4 частини першої статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву та додані до неї документи повернути без розгляду.

Повернути приватному акціонерному товариству «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» (49094, місто Дніпропетровськ, вулиця Набережна Перемоги, будинок №32; код ЄДРПОУ - 33248430) з державного бюджету України суму судового збору у розмірі 1 720,50 гривень, сплаченого відповідно до платіжного доручення № 2781 від 30 серпня 2013 року.

Додаток на адресу приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ІНГОССТРАХ» позовна заява з доданими до неї документами всього на 49-ти аркушах, у тому числі оригінал платіжного доручення № 2781 від 30 серпня 2013 року на суму 1 720,50 гривень, конверт.

Суддя С.М. Фурсова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення13.09.2013
Оприлюднено16.09.2013
Номер документу33451222
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/6431/13

Ухвала від 13.09.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.М. Фурсова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні