cpg1251 36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
05.09.2013р. Справа № 917/1402/13
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Екологічне підприємство "Южна Пальміра", вул. Академіка Філатова, 28, к.53,м. Одеса, Одеська область,65080
до Приватне підприємство "Торговий союз", вул. Вузька, 3/5, кв.36, м. Полтава, Полтавська область,36022
про стягнення 19453,19 грн.
суддя Іваницький Олексій Тихонович
секретар судового засідання Жадан Т.С.
представники сторін:
від позивача: Савчук О.В. дов. № 45 від 03.09.2012 року
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПРАВИ: розглядається позовна заява про стягнення 19453,19 грн., за договором оренди № 01/11/11 від 27.10.2011 року, із яких: заборгованість за оренду приміщення - 10185,44 грн., заборгованість за електроенергію- 8950,33 грн., заборгованість за водопостачання - 232,72 грн., заборгованість по оплаті за газ - 84,70 грн.
27.08.2013 року за вхідним № 11947(канцелярії суду) представник позивача О.В.Савчук подав клопотання про долучення до матеріалів спарви додаткових документів(а.с.37-39). Суд подане клопотання з додатками прийняв до розгляду та долучив до матеріалів справи.
05.09.2013 року за вхідним № 12603(канцелярії суду) представник позивача О.В.Савчук подав клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових документів(а.с.47-75). Суд подане клопотання з додатками прийняв до розгляду та долучив до матеріалів справи.
Відповідач повноважного представника в судове засідання не направив, відзив на позовну заяву не подав, ухвала суду яка була направлена на адресу відповідача вказану в позовній заяві, 22.07.2013 року за вхідним № 10764(канцелярії суду) повернулася до господарського суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена. Дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу. Водночас до повноважень господарських судів не віднесено з'ясування фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій . Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
З огляду на вищевикладене, а також достатністю документальних доказів / в матеріалах справи для її розгляду по суті, суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами відповідно до статті 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши і оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всі обставини справи в їх сукупності, та за результатами оцінки поданих позивачем додаткових доказів, у нарадчій кімнаті суд встановив наступне:
27 жовтня 2011 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Екологічне підприємство «Южна Пальміра» (надалі - Позивач) та Приватним підприємством «Торговий союз» (надалі - Відповідач) було укладено Договір оренди № 01/11/11. За умовами даного Договору Позивач передав, а Відповідач прийняв у тимчасове оплатне володіння приміщення магазину «Ворскла» загальною площею 154,7 м. кв.
Під час дії договору з початку 2012 року за Відповідачем виникла заборгованість по оплаті за оренду приміщення та комунальні послуги, пов'язані з експлуатацією цього приміщення.
Позивач із свого боку вчасно надавав Відповідачу рахунки для оплати оренди приміщення та комунальних платежів, що також входять у орендну плату згідно п. 5.1. Договору.
Так, згідно акту звірки взаєморозрахунків, станом на 31.10.2012 р. фактична сума заборгованості по оренді приміщення за Відповідачем складає 10185,44 грн.; борг за електроенергію - 8950,33 грн.; борг по оплаті за воду 232,72 грн.; заборгованість по оплаті за газ - 84,70 грн. Всього за підприємством рахується заборгованість в сумі 19453,19 грн. Дана сума заборгованості в розмірі 19453,19 грн. підтверджується також і в акті приймання-передачі нежитлового приміщення від 31.10.2012 р.
Позивач не одноразово звертався по телефону до Відповідача з вимогами про оплату але жодних результатів це не принесло. Пізніше на адресу Відповідача направлено листа з претензією про оплату суми заборгованості в термін до 25 березня 2013 р. Згідно поштового повідомлення, копія якого знаходиться в матеріалах справи, даного листа Відповідач отримав 21.03.2013 р. але оплати так і не здійснив.
Надання послуг з оренди нежитлового приміщення підтверджується наданими позивачем копіями рахунків-фактури, зокрема: рахунок-фактура № СФ-29, рахунок-фактура № СФ-31, рахунок-фактура № СФ-38, рахунок-фактура № СФ-42.
Проте, в порушення умов договору оренди, відповідач за вказаними рахунками здійснив оплату лише частково в сумі 285,67 грн. по рахунку-фактурі № 29.
Таким чином борг відповідача перед позивачем за оренду нежитлового приміщення магазину «Ворскла» в м. Полтаві по просп. Миру, 10 складає 19453,19 гривень, що не заперечується відповідачем.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов"язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таким умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться".
Відповідно до ч.1 ст. 530 ЦК України "якщо у зобов'язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін)".
Відповідно до ст.610 ЦК України "порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання)".
Відповідно до ч.1 ст. 612 ЦК України "боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом".
Відповідно до ч. 2 ст. 82 ГПК України рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Статтею 43 ГПК України визначено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом .
Вирішуючи господарський спір суди зобов'язані достеменно встановити сам факт виконання договірних зобов'язань оскільки з'ясування вказаних питань має істотне значення для вирішення спору на впливає на правильність застосування норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 року № 6 '' Про судове рішення '' рішення господарського суду має ґрунтуватись на повному з'ясуванні такого: чи мали місце обставини, на які посилаються особи,що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору.
Згідно до ч.1 статті 4-7 ГПК України судове рішення приймається за результатами обговорення усіх обставин справи, а ч.1 статті 43 названого Кодексу передбачено всебічний, повний і об'єктивний розгляд в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності.
Обґрунтованим визнається рішення, в якому повно відображені обставини, які мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідже- ними в судовому засіданні.
Зобов'язання має виконуватись належним чином і відповідно до умов договору.
Відповідно до приписів статті 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно до приписів статті 32 ГПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Стаття 33 ГПК України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно зі статтею 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Стаття 36 ГПК України передбачає, що письмовими доказами є документи i матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду. .
У нарадчій кімнаті суд дійшов висновку, що Позивачем у відповідності до приписів статей 32-34, 36, 38 ГПК України у встановленому порядку подано належні докази на підставі яких довів обставин, на які він посилався як на підставу своїх вимог та заперечень, і підтвердив обґрунтованість заявлених позовних вимог, які підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до статті 49 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволені позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суд приходить до висновку про стягнення витрат по сплаті судового збору в сумі 1720,50 грн. з відповідача.
Відповідач відповідно до статей 21-22, 32-34, 36, 38 ГПК України не використав надані йому процесуальні права та обов'язки, не забезпечив явку свого представника в судовий процес, не повідом суд про поважність причин неявки його в засідання, не подав витребуваних судом доказів та документів і не спростував доводів позивача на підставі яких останній доводив обставини заявлених вимог, та на підставі статті 614 ЦК України не довів відсутності вини як підстави відповідальності за порушення зобов'язання.
Враховуючи вищенаведене суд дійшов висновку про задоволення позову.
Після виходу з нарадчої кімнати суд оголосив вступну та резолютивну частини рішення яким позов задоволено повністю.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 4 ,4-3, 4-5, 4-7,21, 22, 28, 32 - 34, 36, 38, 43, 44 - 45, 47 1 , 49,75,77, 81 1 , 82, 82 1 , 83 - 85 Господарського процесуального кодексу України, у нарадчій кімнаті, суд, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Торговий Союз» код ЄДРПОУ 32753386(36022, м. Полтава вул. Вузька, 3/5 кв. 36) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Екологічне підприємство «Южна Пальміра»код ЄДРПОУ 36674324 (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова 28 кв. 53; р/р 26000311906001 в АБ "Південний" м.Одеса, МФО 328209) 10185,44 грн. заборгованості за оренду приміщення; 8950,33 грн. заборгованості за електроенергію; 232,72 грн. заборгованості за водопостачання; 84,70 грн. заборгованості по оплаті за газ, 1720,50 грн. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
СУДДЯ Іваницький О.Т.
Повне рішення складено 12.09.2013 року.
Відповідно до ч. 5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2013 |
Оприлюднено | 17.09.2013 |
Номер документу | 33489281 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Іваницький О.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні