ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2013 р. Справа № 804/11146/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О.В.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до приватного підприємства "Егєр" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до приватного підприємства "Егєр" про стягнення податкового боргу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач знаходиться на обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області та має заборгованість перед бюджетом в розмірі 35717,43 грн., з яких: податок на додану вартість у сумі 11864,67 грн. та орендна плата за землю у сумі 23852,76 грн., у тому числі пеня - 14,91 грн., що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином.
У відповідності до ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін, в порядку письмового провадження.
Розглянувши доводи позовної заяви, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що приватне підприємство "Егєр" (код ЄДРПОУ 34959289) є платником податків, зборів (обов'язкових платежів) і перебуває на податковому обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.
Відповідач має податковий борг в розмірі 35717,43 грн., з яких: податок на додану вартість у сумі 11864,67 грн. та орендна плата за землю у сумі 23852,76 грн., у тому числі пеня - 14,91 грн.
Заборгованість з податку на додану вартість в сумі 11864,67 грн., виникла в зв'язку із несплатою узгодженого податкового зобов'язання по податковій декларації № 1300001446 від 19.04.2013р. Також позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення від 29.05.2013р. № 000168409, прийняте за результатами камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість за несвоєчасну плату, оформленої актом № 1486/25-1520/34959289 від 28.05.2013р., яке було отримано під підпис директором підприємства 30.05.2013р. Враховуючи наявність переплати в сумі 319,83 грн., сума заборгованості з податку на додану вартість складає 11864,67 грн.
Заборгованість по орендній платі за землю в сумі 23837,85 грн., виникла в зв'язку із несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання по податковій декларації № 114 від 31.01.2013р. З урахуванням пені в сумі 14,91 грн., сума боргу по орендній платі за землю складає 23837,85 грн.
Відповідач не скористався правом на оскарження прийнятих відносно нього рішень контролюючого органу, то суми, вказані у таких рішеннях, є узгодженими податковими зобов'язаннями і несплата таких сум надає їм статусу податкового боргу.
На підставі ст. 59 Податкового Кодексу України, позивач виставив відповідачу податкову вимогу від 05.02.2013р. № 5, яку під підпис отримав директор підприємства 05.02.2013р.
Згідно п.п.36.1., п.п.36.2. ст..36 Податкового кодексу України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Відповідно п.п.46.1 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктами 54.1, 54.5, ст.54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до п.п.129.1.1 п. 129.1 ст.129 Податкового Кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Згідно ст. 59 Податкового Кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення. У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Згідно пунктів 95.1., 95.2., 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-УІ орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Доказів щодо сплати суми заборгованості відповідачем суду не надано, тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, внаслідок чого підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до приватного підприємства "Егєр" про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків приватного підприємства "Егєр" (ЄДРПОУ 34959289, індекс 53300, Дніпропетровська область, м. Орджонікідзе, вул. Партизанська, б. 18-а, кв. 3) відкритих у банківських установах на суму податкового боргу по платежам до бюджету всього в розмірі 35717,43 грн. (в тому числі: пеня - 14,91 грн.) (розподільчий рахунок № 3412299700031, одержувач коштів: УДКСУ у м. Орджонікідзе, код ЄДРПУ - 37691430 в ГУДКСУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24230963).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2013 |
Оприлюднено | 18.09.2013 |
Номер документу | 33510469 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Врона Олена Віталіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Врона Олена Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні