Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2013 р. Справа № 805/12448/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим до товариства з обмеженою відповідальністю «Оптово-роздрібний плодово-овочевий комбінат» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 55 284,96 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим (далі - Джанкойська ОДПІ, позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Оптово-роздрібний плодово-овочевий комбінат» (далі - ТОВ «Оптово-роздрібний плодово-овочевий комбінат», відповідач) про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 55 284,96 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість з орендної плати за землю у розмірі 55 284,96 грн., яка виникла у зв'язку з несплатою відповідачем самостійно нарахованих податкових зобов'язань за період з січня по червень 2013 року на підставі поданої до податкового органу податкової декларації з плати за землю на 2013 рік. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у строки, встановлені чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведену суму у судовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи в письмовому провадженні.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, заперечення проти позову та заяви про розгляд справи без його участі не направив, був повідомлений про дату та час проведення судового засідання належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.
Відповідач, товариство з обмеженою відповідальністю «Оптово-роздрібний плодово-овочевий комбінат» є юридичною особою, зареєстроване 30.03.2004 року, ідентифікаційний код - 32880626, місцезнаходження - 86060, Донецька область, м. Авдіївка, вул. Карла Маркса, буд. 25. Перебуває на податковому обліку - як основний платник в Ясинуватській ОДПІ (Авдіївське відділення) з 09.04.2004 року за № 137, як платник податків за неосновним місцем обліку - в Джанкойскій ОДПІ (Нижньогірському відділенні) з 25.05.2005 року.
Судом з матеріалів справи встановлено, що відповідач самостійно визначив свої податкові зобов'язання з орендної плати за землю (розташована за адресою - АР Крим, смт. Нижньогірський, вул. Перемоги, 1) на підставі поданої 20.02.2013 року до Джанкойської ОДПІ звітної податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2013 рік (вх. № 1300001599), згідно якої відповідач визначив свої податкові зобов'язання з орендної плати за землю на 2013 рік у розмірі 110569,97 грн., у тому числі: у січні-листопаді 2013 року рівними платежами щомісяця по 9214,16 грн., у грудні 2013 року - 9214,21 грн.
Заборгованість з зазначеного податку склалась у відповідача за період з січня по червень 2013 року та становить у розмірі 55 284,96 грн. (9214,16 грн. х 6 місяців).
Наведена сума боргу підтверджена матеріалами справи, у тому числі, карткою облікового рахунку.
Позивачем приймалися заходи у відповідності до вимог Податкового кодексу України, спрямовані на погашення відповідачем заборгованості з орендної плати за землю, у зв'язку з чим на адресу відповідача була надіслана податкова вимога від 31.08.2011 року № 126. Однак, відповідачем визначена сума сплачена не була.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України (ПКУ) визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою. Строк сплати податку та збору обчислюється роками, кварталами, місяцями, декадами, тижнями, днями або вказівкою на подію, що повинна настати або відбутися. Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо.
Відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Пунктом 287.3 статті 287 ПКУ, яким встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю (п. 290.1 ст. 290 ПКУ).
Відповідно до п. 62.1 ст. 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Податковим кодексом України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
З огляду на наведене, оскільки податкове зобов'язання з орендної плати за землю відповідачем не сплачені в установлені чинним законодавством строки, таке зобов'язання є податковим боргом.
Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно зі статтею 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, що спростували б доводи позивача, відповідач суду не надав.
Беручи до уваги те, що сума податкового боргу у розмірі 55 284,96 грн. відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, наявність вказаної заборгованості підтверджена матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Автономній Республіці Крим до товариства з обмеженою відповідальністю «Оптово-роздрібний плодово-овочевий комбінат» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 55 284,96 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю «Оптово-роздрібний плодово-овочевий комбінат» (ідентифікаційний код юридичної особи 32880626, місцезнаходження - 86060, Донецька область, м. Авдіївка, вул. Карла Маркса, буд. 25) на розрахунковий рахунок 33216812700193 до місцевого бюджету Нижньогірського району, Головне управління Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 37956998, код платежу 13050200, - заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі 55 284,96 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч двісті вісімдесят чотири грн. 96 коп.).
Постанову виготовлено у нарадчій кімнаті 12 вересня 2013 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя Чучко В.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2013 |
Оприлюднено | 18.09.2013 |
Номер документу | 33510575 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чучко В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні