Рішення
від 16.09.2013 по справі 901/2847/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

16.09.2013 Справа № 901/2847/13 за позовом Обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Лубнитеплоенерго»

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Люлякебаб»

про стягнення заборгованості в розмірі 38 505, 28 грн.

Суддя С.І. Чонгова

Представники:

Від позивача - Паращенко В.І, довіреність № 1-17/60 від 03.01.2013, представник;

Від відповідача - не з'явився;

СУТЬ СПОРУ: Позивач - Обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства «Лубнитеплоенерго» звернулось до Господарського суду Автономної Республіки Крим із позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛЮЛЯКЕБАБ», у якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість по оплаті теплової енергії на суму 192 52, 64 грн. та 19 252, 64 грн. пені, судові витрати покласти на відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем обов'язків, передбачених договором купівлі-продажу теплової енергії № 204 від 12.10.2012.

В судовому засіданні 16.09.2013 представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та надав суду додаткові документи по справі на виконання вимог ухвали суду від 28.08.2013.

Представник відповідача у засідання суду призначене на 16.09.2013 не з'явився, про день слухання справи повідомлявся належним чином - ухвала Господарського суду Автономної Республіки Крим від 28.08.2013 надсилалась відповідачу за адресою вказаною позивачем у позовній заяві рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення. 09.09.2013 поштове відправлення було повернуто поштою до Господарського суду Автономної Республіки Крим з довідкою форми № 20 з позначкою «за зазначеною адресою не проживає».

Суд вважає можливим розглядати справу у відсутність відповідача виходячи з наступного.

Як вказано у постанові Пленуму Вищого Господарського суду України № 18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України.

В разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Відповідно до частини другої статті 22 Господарського процесуального Кодексу України сторони мають право, зокрема, подавати докази та брати участь в їх дослідженні.

Водночас частиною першою статті 33 Господарського процесуального Кодексу України передбачено обов'язок доказування кожною стороною тих обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а статті 38 і 65 названого Кодексу уповноважують господарський суд в разі недостатності доказів витребувати їх, у тому числі в порядку підготовки справи до розгляду.

До того ж згідно з частиною третьою статті 22 Господарського процесуального Кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

З урахуванням викладеного, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача, оскільки у матеріалах справи є достатньо документів для розгляду справи. Також суд зазначає, що статтею 69 Господарського процесуального кодексу України встановлено двомісячний строк розгляду судом позовної заяви.

У порядку статті 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно вимогам статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

12.10.2012 між Обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства «Лубнитеплоенерго» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Люлякебаб» був укладений договір купівлі-продажу теплової енергії № 204.

Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України зазначає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Стаття 627 Цивільного кодексу України передбачає, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідно до умов укладеного договору теплопостачальна організація зобов'язується надавати споживачеві теплову енергію в обсягах, зазначених у додатку № 1 до договору, а споживач зобов'язується оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни, передбачені договором.

Розділом 9 договору встановлено, що договір набуває чинності з моменту його укладення, поширює свою дію на відносини, що склались між сторонами з 12.10.2012 і діє в частині поставки теплової енергії до 31.12.2014, а в частині проведення розрахунків за теплову енергію - до їх повного здійснення.

Згідно з пунктом 4.1. договору розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показань приладів комерційного обліку або розрахункових навантажень, визначених в додатках до договору, згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими уповноваженими органами.

Відповідно до пункту 4.2. договору на момент його укладення діяв тариф затверджений постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України № 84 від 30.09.2011, за кожну відпущену 1 Гкал - 847, 49 грн.; крім того ПДВ - 169, 50 грн., всього - 1016, 99 грн.

Порядок розрахунків за поставлену теплову енергію визначається умовами додатку № 3 до договору (пункт 4.5. договору).

Відповідно до пункту 5.2. договору додатку 3 до договору оплата за опалення повинна здійснюватися до 10 числа наступного за розрахунковим періодом.

Згідно з пунктом 5.4.6. споживач зобов'язаний виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і в терміни, які передбачені договором.

Відповідно до розрахунку обсягу фактично спожитої теплової енергії за жовтень 2012 - лютий 2013 (а.с. 29) позивач передав відповідачу 22, 059 Гкал теплової енергії на опалення нежитлового приміщення по вул. Радянській, б. 99/8, м. Лубни на загальну суму 22 433, 78 грн., що підтверджується актами прийому-передачі теплової енергії № 204 від 31.12.2012, № 204 від 31.01.2013 та № 204 від 28.02.2013.

Право власності Товариства з обмеженою відповідальністю «Люлякебаб» на нежитлову будівлю по вул. Радянській, б. 99/8, м. Лубни підтверджується договором купівлі-продажу нерухомого мана з аукціону від 22.08.2012.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Люлякебаб» вартість теплової енергії сплатило лише частково, на суму 3 181, 14 грн., що підтверджується випискою ПАТ АБ «Укргазбанк» за 18.12.2012.

Таким чином, невиконання Товариством з обмеженою відповідальністю «Люлякебаб» належним чином умов договору щодо сплати вартості поставленої теплової енергії не в повному обсязі та не в обумовлені договором строки призвело до виникнення заборгованості в розмірі 19 252, 64 грн.

Статею 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідачем доказів погашення виниклої заборгованості суду не надано.

Відповідно до вимог статей 525, 526 Цивільного Кодексу України - одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

При таких обставинах, суд дійшов висновку, що вимоги позивача щодо стягнення суми заборгованості підлягають задоволенню, оскільки вони засновані на нормах чинного законодавства та підтверджені матеріалами справи.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 19 252, 64 грн. пені.

Відповідно до частини 1 статті 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Частиною 1 статті 546 Цивільного кодексу України передбачено, що виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

Під пенею, відповідно до статті 549 Цивільного кодексу України розуміється неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Отже, види забезпечення виконання зобов'язань є спеціальними мірами майнового характеру, які стимулюють належне виконання зобов'язання боржником шляхом встановлення додаткових гарантій задоволення вимог кредитора, а тому забезпечення виконання зобов'язань будь-яким з видів, передбачених статтею 546 Цивільного кодексу України, також створює зобов'язувальні правовідносини між кредитором та боржником.

В частині 1 статті 231 Господарського кодексу України зазначено, що законом щодо окремих видів зобов'язань може бути визначений розмір штрафних санкцій, зміна якого за погодженням сторін не допускається.

В пункті 6.1.1. договору сторони передбачили, що в разі порушення споживачем строків оплати теплової енергії, споживач зобов'язаний сплатити пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу, згідно з Законом України № 686 від 20.05.1999 «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги».

Відповідно до статті 1 Закону України «Про відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності за несвоєчасне внесення плати за спожиті комунальні послуги» за несвоєчасні розрахунки за спожиті комунальні послуги суб'єкти підприємницької діяльності сплачують пеню в розмірі одного відсотка від суми простроченого платежу за кожний день прострочення, якщо інший розмір пені не встановлено угодою сторін, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок суми пені, враховуючи вищенаведені приписи норм права, вимоги позивача щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Люлякебаб» суми пені в розмірі 19 252, 64 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог статті 49 Господарського процесуального кодексу України витрати з оплати судового збору підлягають віднесенню на відповідача.

В судовому засіданні 16.09.2013 були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України. Повне рішення складено 16.09.2013.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 49, 75, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Люлякебаб» (вул. Волна, 14, село Нове Життя, Джанкойський район, АР Крим, 96168; код ЄДРПОУ 38132512, інші реквізити та банківські рахунки не відомі) на користь Обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Лубнитеплоенерго» (вул. Чкалова, 17, м. Лубни, Полтавська область, 37500; код ЄДРПОУ 05541083, р/р 26033131232813 в АБ «Укргазбанк» м. Київ, МФО 320470, інші реквізити та банківські рахунки не відомі) суму заборгованості в розмірі 19 252, 64 грн., пеню в розмірі 19 252, 64 грн., а також судовий збір в розмірі 1 720, 50 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя С.І. Чонгова

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення16.09.2013
Оприлюднено18.09.2013
Номер документу33514461
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —901/2847/13

Рішення від 16.09.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

С.І. Чонгова

Ухвала від 28.08.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

С.І. Чонгова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні