ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 вересня 2013 р. Справа №801/7142/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Суворової С.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення 340,00 грн.
Суть спору: Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з позовними вимогами про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій на загальну суму 340,00 грн., що утворилась внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010 року.
У судове засідання, призначене на 06.09.2013 року представник позивача не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю, підтримавши позовні вимоги у повному обсязі та надав додаткові документи по справі.
Відповідач у судове засідання, призначене на 06.09.2013 року не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Так, на адресу відповідача, зазначену у позові (вул. Садова, 64, с. Некрасовка, Совєтський район, АР Крим, 97211)було направлено судову повістку та ухвали про відкриття провадження у справі, закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду. Однак, документи повернулись до суду разом з конвертом з відміткою «за зазначеною адресою не проживає ».
Відповідно до ч. 4 ст. 33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Згідно з ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Враховуючи зазначене вище, суд вважає, що відповідача належним чином повідомлено про дату, час та місце судового розгляду.
З урахуванням неявки сторін, відповідно до вимог статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно з ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - ОСОБА_1 зареєстрована фізичною особою-підприємцем 04.04.2007 року та є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в в Совєтському районі АР Крим, про що свідчать дані Реєстраційної картки на проведення державної реєстрації фізичної особи-підприємця (а.с.6).
Згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 31.07.2013 року, ФОП ОСОБА_1 не перебуває в процесі припинення підприємницької діяльності.
Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій:
- №329 від 15.04.2013 року на підставі п.4 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та акту про виявлене порушення №191 від 15.04.2013 року за не подання у встановлений законом строк - до 10.02.2013 року, звіту про суму нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2012 рік на суму 170,00 грн. (а.с.7); вказане рішення направлялося позивачем відповідачу, проте конверт повернувся із відміткою «заданою адресою не проживає» (зв. бік а.с.7);
- №330 від 15.04.2013 року на підставі п.4 ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та акту про виявлене порушення №190 від 15.04.2013 року за не подання у встановлений законом строк - до 01.04.2012 року, звіту про суму нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2011 рік на суму 170,00 грн. (а.с.8); вказане рішення направлялося позивачем відповідачу, проте конверт повернувся із відміткою «заданою адресою не проживає» (зв. бік а.с.7)
В силу п.7.7. Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою Правління ПФУ за №21-5 від 27.09.2010 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за №994/18289 , згідно до якого у разі коли неможливо вручити платнику єдиного внеску рішення про нарахування пені та застосування штрафів поштою у зв'язку його відсутністю за місцезнаходженням (службових осіб платника єдиного
внеску за його місцезнаходженням), відмовою службових осіб платника єдиного внеску прийняти рішення, рішення про нарахування пені та застосування штрафів вважається врученим платнику єдиного внеску у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення. а отже такі рішення є узгодженими із ФОП ОСОБА_1.
Суд вважає позов УПФУ в Совєтському районі АР Крим в частині стягнення фінансових санкцій у розмірі 340,00 грн. за рішеннями про застосування штрафних санкцій №329, №330 від 15.04.2013 року обґрунтованим, виходячи з наступного.
Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року №2464-УІ та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-5 від 27.09.2010 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 27.10.2010 року за № 994/18289.
Згідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону України №2464, платниками єдиного внеску є: роботодавці: фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи(надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).
Відповідно до пп.4 п.2 ст.6 Закону України платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики.
У відповідності до пп.3.1, пп.3.2 п.3 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 за № 22-2 , страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.5, 3.6 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний місяць. Звіт подається за формою згідно з додатком 4 цього Порядку.
Фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку.
Враховуючи ненадання відповідачем звітності, позивачем винесені рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій №329, №330 від 15.04.2013 року на загальну суму 340,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.07.2013 року зобов'язано відповідача надати докази сплати заборгованості, проте ухвала суду залишена без виконання.
Враховуючи, що відповідачем вказані рішення не були оскаржені, та ним не надано доказів про сплату суми штрафу у розмірі 340,00 грн., позовні вимоги УПФУ в Совєтському районі АР Крим в цій частині є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 КАС України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 КАС України, полягає в наступному: суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а згідно ст.86 цього Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Стосовно вимог позивача щодо стягнення з відповідача до бюджету судових витрат, суд зазначає, що згідно до п.18 ст.5 Закону України «Про судовий збір» Пенсійний фонд України та його органи звільняються від сплати судового збору.
Згідно до ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, який звільнений від сплати судового збору, то судові витрати з іншої сторони не стягуються, а тому вимоги позивача в цій частині не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 94, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 97200, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Совєтському районі АР Крим (97200, смт. Совєтський, вул. 50 років СРСР, 4а, р/р 37193104000125 в ГУ ДКС України в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22300323), заборгованість зі сплати фінансових санкцій за рішеннями №№329,330 від 15.04.2013 року у розмірі 340,00 грн. на 37193104000125 в ГУ ДКС України в АР Крим, М. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22300323.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частини постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частин постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів від дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя Суворова С.В.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2013 |
Оприлюднено | 19.09.2013 |
Номер документу | 33529231 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Суворова С.В.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Суворова С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні