cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/13551/13 03.09.13
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасавтосервіс»
до відповідача приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій»
про стягнення 25 775,00 грн.
Суддя Удалова О.Г.
за участю представників сторін:
від позивача Артимонова А.А. (за довіреністю)
від відповідача не з'явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Донбасавтосервіс» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій» про стягнення 25 775,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив взяті на себе зобов'язання щодо повноти та своєчасності внесення оплати за товар, поставлений за договором поставки товару № б/н від 22.12.2011 р.
Ухвалою суду від 18.07.2013 р. порушено провадження у справі № 910/13551/13 та призначено її до розгляду на 08.08.2013 р.
Позивач та відповідач у судове засідання не з'явились.
Суд відклав розгляд справи на 03.09.2013 р.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.
Відповідач відзиву на позов не надав, представника в судове засідання не направив, про причини неявки не повідомив, про день та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином.
Згідно зі ст. 75 Господарського процесуального суду України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши надані документи та матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив:
22.12.2011 р. між товариством з обмеженою відповідальністю «Донбасавтосервіс» (виконавцем) та приватним професійно-технічним навчальним закладом «Науково-методичний центр інформаційних технологій» (замовником) було укладено договір про надання послуг (далі - Договір).
Відповідно до п. 1.1 Договору з метою підвищення поінформованості та підвищення рівня безпеки на підприємствах, де використовуються джерела підвищеної небезпеки та необхідне проходження медичних оглядів з метою встановлення стану сп'яніння, навчальний заклад проводить навчання за переліком навчальних програм та доручає виконавцю надати інформаційні послуги та вжити заходів щодо інформування потенційних замовників навчання за даною програмою; здійснювати інші заходи щодо надання допомоги замовнику в проведенні навчання.
Згідно з п. 5.1. Договору вартість послуг з організації навчання визначається згідно з виставленими рахунками та калькуляціями. Оплата здійснюється на підставі виставлених виконавцем рахунків за кожну навчальну групу, сформовану ним, протягом 5 робочих днів після завершення навчання даної групи.
Відповідно до п. 3.3. Договору замовник зобов'язаний оплатити вартість наданих виконавцем послуг в порядку та на умовах, визначених цим Договором.
Згідно з п.п. 6. 1, 6.2 Договору виконавець надає замовнику акти здачі-приймання виконаних робіт, які замовник зобов'язаний оформити зі своєї сторони та повернути протягом 7 днів виконавцеві його екземпляри.
Виконавцем були надані та оформлені актами здачі-приймання виконаних робіт послуги на загальну суму 63 200,00 грн.
Замовник свої обов'язки по оплаті за надані послуги виконав частково в розмірі 37 425,00 грн., залишивши за собою заборгованість в розмірі 25 775,00 грн.
Позивач, звертаючись до суду з даним позовом, просив стягнути з відповідача вказані кошти в сумі 25 775,00 грн., посилаючись на те, що відповідачем не була здійснена оплата за надані послуги, рахунки № 201 та № 202 від 28.09.2012 р. залишено без оплати.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
Статтями 11, 509 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору.
Згідно з приписами статей 526 Цивільного кодексу України та 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Згідно з ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завдання другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язується оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, що передбачено ст. 525 Цивільного кодексу України. Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Факт наявності боргу у відповідача перед позивачем в сумі 25 775,00 грн. належним чином доведений, документально підтверджений та відповідачем не спростований, тому вимога про його стягнення є правомірною.
Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин в їх сукупності, враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про те, що заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 4, 49, 82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного професійно-технічного навчального закладу «Науково-методичний центр інформаційних технологій» (04213, м. Київ, вул. Прирічна, 3, код 33100465) з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання рішення, на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасавтосервіс» (83001, м. Донецьк, пр-т Комсомольський, 8, код 34053375) 25 775 (двадцять п'ять тисяч сімсот сімдесят п'ять) грн. 00 коп. основного боргу та 1 720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. витрат по сплаті судового збору.
Повне рішення складено 17.09.2013 р.
Суддя О.Г. Удалова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2013 |
Оприлюднено | 18.09.2013 |
Номер документу | 33532629 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Удалова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні