Рішення
від 17.09.2013 по справі 914/3357/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.09.2013 р. Справа № 914/3357/13

За позовом: Прокурора Жидачівського району Львівської області в інтересах держави в особі Вербицької сільської ради, с. Вербиця, Львівська обл., до відповідача:Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи Кудлика Петра Андрійовича, м. Ходорів, Львівська обл., про: стягнення заборгованості за договором оренди землі від 20.01.2012р. Суддя М. М. Синчук При секретарі Григорчук Н.В. За участю представників: прокурор:Телюк Г. - прокурор прокуратури м. Львова, позивача:Гагіна Ю.М. - доручення від 16.09.2013 р. відповідача:Не з'явився.

Представнику позивача та прокурору роз'яснено їх права та обов'язки передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді не подавалось. Клопотань про технічну фіксацію судового процесу не поступало.

На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Прокурора Жидачівського району Львівської області в інтересах держави в особі Вербицької сільської ради до Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи Кудлика Петра Андрійовича про стягнення заборгованості за договором оренди землі від 20.01.2012р. Ухвалою від 02.09.2013 р. порушено провадження у справі, справу призначено до розгляду на 17.09.2013 р.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач в порушення договору оренди землі від 20.01.2012 р. не вніс орендної плати за землю, внаслідок чого виникла заборгованість в розмірі 8 841,31 грн.

13.09.2013 р. до канцелярії господарського суду Львівської області, від відповідача надійшла заява про визнання позову, згідно якої відповідач позовні вимоги в сумі 8 841,31 грн. визнає законними та обґрунтованими, просить суд вимоги прокурора Жидачівського району задовольнити в повному обсязі, розгляд справи №914/3357/13 проводити за відсутності представника відповідача.

В судове засідання 17.09.2013 р. прокурор з'явився, позовні вимоги підтримав з підстав наведених у позовній заяві.

В судове засідання 17.09.2013 р. представник позивача з'явився. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Надав суду підписаний сторонами Акт звірки взаєморозрахунків між сторонами, згідно якого відповідач визнав, що недоїмка по сплаті орендної плати за 2012 р. з відповідача на користь позивача становить 8 757,00 грн.

В судове засідання 17.09.2013 р. представник відповідача не з'явився.

Вислухавши представника позивача та прокурора, проаналізувавши матеріали справи, суд встановив наступне.

Перевіркою проведеною Прокуратурою Жидачівського району Львівської області в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів встановлено порушення вимог норм Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі» та умов укладеного договору оренди відповідачем - ФОП Кудлик П.А., щодо несплати ним до місцевого бюджету Вербицької сільської ради орендної плати за земельну ділянку, яку він використовує на підставі договору оренди землі.

20.01.2012 р. між Вербицькою сільською радою та ФОП Кудлик П.А. укладено договір оренди землі (надалі - Договір). За умовами цього Договору орендодавець (позивач у справі) надав, а орендар (відповідач у справі) прийняв в строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування будівель господарського двору (корівник, телятник, пункт штучного осіменіння), площею - 2,0 га, яка знаходиться у с. Садки Жидачівського району Львівської області. Договір зареєстрований у Вербицькій сільській раді, про що вчинено запис від 23.01.2012 р. №5.

Відповідно до п. 9 Договору розділу «Орендна плата», орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 10 657 грн. в рік.

Згідно п. 11 Договору орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати.

02.02.2012 р. відповідачем подано у Жидачівське відділення Миколаївської ОДПІ декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) на 2012 рік №557 на сплату орендної плати за землю згідно Договору оренди землі.

За даним Договором відповідачем сплачено 1 900,00 грн., що підтверджується виписками з рахунку Вербицької сільської ради від 28.02.2012 р. та від 27.04.2012 р., а також випискою з Жидачівського відділення Миколаївської МДПІ за період з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р.

Згідно Довідки Жидачівського відділення Миколаївської ОДПІ Львівської області №4108/7/17-0 від 23.07.2013 р. та Акту ревізії використання бюджетних коштів і збереження матеріальних цінностей в установах, які фінансуються з бюджету Вербицької сільської ради за період з 01.01.2008 р. по 30.09.2012 р. №21/38/ від 01.02.2013 р., встановлено, що відповідачем за Договором оренди допущено заборгованість по сплаті орендної плати за землю перед Вербицькою сільською радою в сумі 8 841,31 грн.

19.02.2013 р. на адресу відповідача Вербицькою сільською радою направлено вимогу від 14.02.2013 р. за №90 щодо сплати заборгованості по орендній платі за землю в сумі 8 276,42 грн., отримання якої відповідачем підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Згідно Акту звірки взаєморозрахунків між сторонами, відповідач визнав, що недоїмка по сплаті орендної плати за 2012 р. з відповідача на користь позивача становить 8 757,00 грн.

13.09.2013 р. до канцелярії господарського суду Львівської області, від відповідача надійшла заява про визнання позову, згідно якої відповідач позовні вимоги в сумі 8 841,31 грн. визнає законними та обґрунтованими, просить суд вимоги прокурора Жидачівського району задовольнити в повному обсязі.

При винесенні рішення суд виходив з наступного.

Пунктом 2 статті 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про прокуратуру" діяльність органів прокуратури спрямована на всемірне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і має своїм завданням захист від неправомірних посягань.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про прокуратуру" прокуратура України становить єдину систему, на яку відповідно до Конституції України та цього Закону покладаються такі функції: представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст. 2 ГПК України , господарський суд порушує справи, зокрема, за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обгрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів, внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.

Конституційний суд у рішенні від 08.04.1999 у справі №3-рн/99 (далі рішення Конституційного суду) вказав, що прокурор або його заступник самостійно визначає і обґрунтовує в позовній заяві, в чому полягає порушення інтересів держави чи в чому існує загроза інтересам держави, і ця заява, за статтею 2 Арбітражного процесуального кодексу України (зараз ГПК ), є підставою для порушення справи в арбітражному суді.

Із врахуванням того, що "інтереси держави" є оціночним поняттям, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних або інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Отже, виходячи з вищенаведеного інтерес держави полягає в дотриманні вимог земельного законодавства, охорони земель усіх категорій та форм власності і прокуратура, подаючи позов в інтересах держави в особі Вербицької сільської ради здійснює захист інтересів держави.

Відносини між сторонами слід розцінювати як відносини з оренди земельних ділянок, що врегульовано вимогами гл. 58 ЦК України , ЗУ «Про оренду землі» , «Про плату за землю» , положеннями Земельного кодексу України .

Згідно ст. 509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Відповідно до ст. 11 ЦК України, однією з підстав виникнення зобов'язань, є зокрема договори та інші правочини.

Як встановлено судом, 20.01.2012 р. між Вербицькою сільською радою та ФОП Кудлик П.А. укладено договір оренди землі. Суд вважає, що сторонами Договору досягнуто згоди по всіх істотних умовах договору.

Згідно статі 1 Закону України «Про оренду землі» , оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про оренду землі» , орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, є сільські, селищні, міські ради в межах повноважень, визначених законом.

Згідно ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Згідно ст. ст. 13 , 18 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.

Згідно ст. 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Статтею 206 Земельного кодексу України передбачено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Згідно ст. 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до п. 9 Договору розділу «Орендна плата», орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та в розмірі 10 657 грн. в рік. Згідно п. 11 Договору орендна плата вноситься щомісячно у розмірі 1/12 частини річної орендної плати.

Заборгованість у Відповідача зі сплати орендної плати за договором оренди землі від 20.01.2012 р. становить 8 841,31 грн., що свідчить про істотне порушення відповідачем умов договору та підтверджується Довідкою Жидачівського відділення Миколаївської ОДПІ Львівської області №4108/7/17-0 від 23.07.2013 р. та Актом ревізії використання бюджетних коштів і збереження матеріальних цінностей в установах, які фінансуються з бюджету Вербицької сільської ради за період з 01.01.2008 р. по 30.09.2012 р. №21/38/ від 01.02.2013 р.

13.09.2013 р. до канцелярії господарського суду Львівської області, від відповідача надійшла заява про визнання позову, згідно якої відповідач позовні вимоги в сумі 8 841,31 грн. визнає законними та обґрунтованими, просить суд вимоги прокурора Жидачівського району задовольнити в повному обсязі.

Станом на час розгляду справи судом, відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості в розмірі 8 841,31 грн.

Згідно із ст. 33 ГПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Враховуючи вищенаведене, вимоги позивача про стягнення з відповідача на користь позивача 8 841,31 грн. заборгованості з орендної плати, є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача та стягується в дохід державного бюджету.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 33, 34, 43, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1. Позовні вимоги задоволити повністю.

2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи Кудлика Петра Андрійовича (адреса: 81750, м. Ходорів, вул. Б.Хмельницького, буд. 66, Львівська область, Жидачіський район; ідентифікаційний номер 2910214619 ) на користь Вербицької сільської ради (адреса: 81760, с. Вербиця, Львівська область, Жидачівський район; ідентифікаційний код 04374571, МФО 825014, р/р - 33215815700166, банк - УДКСУ у Жидачівському районі Львівської області ) 8 841,31 грн. заборгованості з орендної плати.

3. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи Кудлика Петра Андрійовича (адреса: 81750, м. Ходорів, вул. Б.Хмельницького, буд. 66, Львівська область, Жидачіський район; ідентифікаційний номер 2910214619 ) в дохід Державного бюджету України 1 720,50 грн. судового збору.

4. Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст. ст. 91- 93 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Синчук М.М.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення17.09.2013
Оприлюднено19.09.2013
Номер документу33546929
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/3357/13

Рішення від 17.09.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

Ухвала від 02.09.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Синчук М.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні