Справа № 752/12328/13-ц
Провадження № 2/752/3721/13
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
02.09.2013 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі
головуючого судді Шевченко Т.М.
з участю секретаря Крекотень О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, визначення місця проживання малолітніх дітей та стягнення аліментів, -
в с т а н о в и в:
сторони по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають в зареєстрованому шлюбі з 17.03.2006 р. У сторін у справі є малолітні діти - син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позивач ОСОБА_1 звернулася з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що сімейне життя склалося невдало у зв'язку з несумісністю характерів сторін. Зазначені обставини призвели до негативного ставлення сторін одне до одного, тому сторони втратили почуття кохання та поваги одне до одного. Сторони по справі не підтримують сімейно-шлюбні стосунки більше 6-ти місяців, ведуть окреме господарство, мають окремий бюджет, до примирення не прагнуть.
Також позивач ОСОБА_1 у позовній заяві просить визнати місце проживання малолітніх дітей разом з нею та стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання малолітніх дітей щомісячно в розмірі по 700 грн. на кожну дитину до досягнення старшою дитиною повноліття, починаючи з дати подання позовної заяви до суду.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліменти в розмірі 400 грн. щомісяця, починаючи з дати подання позовної заяви до суду і до досягнення донькою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, трьох років, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_7 включно.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити позов, зазначивши, що відповідач у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання дітей та дружини.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання повторно не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином.
Дослідивши матеріали справи, а також з'ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, а також враховуючи інші обставини життя подружжя суд вважає, що позовні вимоги про розірвання шлюбу підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 112 ч. 2 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що між сторонами склалися негативні стосунки, оскільки сторони між собою не знаходять порозуміння, внаслідок чого між подружжям не підтримуються сімейно-шлюбні стосунки, вони мають окремий бюджет, не ведуть спільного господарства, практично їх сім'я повністю розпалася і її збереження суперечило б інтересам сторін, оскільки відносини між подружжям погіршуються.
Зважаючи на викладене, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про розірвання шлюбу підлягають задоволенню.
З огляду на встановлені у справі обставини та враховуючи інтереси дітей, суд вважає необхідним визначити місце проживання малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, разом з матір'ю ОСОБА_1
Також в судовому засіданні встановлено, що в даний час малолітні діти - син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає спільно зі своєю матір»ю, позивачем по справі.
У позовній заяві позивач зазначає, що відповідач ОСОБА_2 працює у ТОВ «Гейзер» на посаді комірника. Відповідач матеріальної допомоги в добровільному порядку не надає. Діти знаходиться на утриманні матері.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Доказів добровільного надання матеріальної допомоги на утримання неповнолітніх дітей відповідачем не надано.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання малолітніх дітей також підлягають задоволенню.
При визначенні розміру аліментів суд враховує те, що відповідач по справі, знаючи про дату судового розгляду справи, до суду не з»явився. Доказів того, що він має на утриманні чи то батьків похилого віку, чи то інших неповнолітніх дітей чи будь-яких інших осіб чи доказів неможливості надання матеріальної допомоги на утримання дітей не надав, тому вважає, що визначений позивачем розмір аліментів обґрунтований, а тому визначає стягнення аліментів у розмірі 1/3 частини від всіх видів доходів відповідача та не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 09 липня 2013 року і до повноліття дітей.
Також при визначені розміру аліментів, що підлягають стягненню з відповідача, суд враховує, що майнові витрати на утримання дитини повинні нести обоє батьків, незалежно від того працюють вони чи ні.
Суд вважає, що такий розмір аліментів на утримання дитини протягом місяця є обґрунтованим та доцільним.
Відповідно до ст. 191 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
З огляду на те, що, відповідач зобов'язаний утримувати дітей до досягнення ними повноліття, створювати необхідні умови для їх розвитку та життя нарівні з позивачем, позов підлягає задоволенню.
Також підлягають задоволенню позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів на її утримання з наступних підстав.
Згідно ст. 75 СК України встановлено, що дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 Сімейного кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Частиною 4 цієї статті встановлено, що право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Позивач на даний момент перебуває у декретній відпустці, не працює, не має постійного доходу, не має змоги самостійно забезпечити необхідний рівень прожиття.
За таких обставин, з урахуванням того, що підлягає задоволенню вимога про стягнення з відповідача коштів на утримання їх дітей, стану його здоров'я, суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на її утримання, в розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісяця, починаючи з 09 липня 2013 року та до досягнення дочкою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, трирічного віку.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.
На підставі ст. 88 ЦПК України також стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 229,40 грн. судового збору.
Керуючись ст. ст. 75, 84, 110, 112, 116, 161, 180, 181, 182 та 184 СК України, ст. ст. 10, 60, 212, 213, 224-226 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 17 березня 2006 року відділом реєстрації актів цивільного стану Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві, актовий запис № 193, розірвати.
Визначити місце проживання малолітніх дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, разом з матір'ю - ОСОБА_1.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Києва, іден. номер НОМЕР_1, який працює комірником у ТОВ «Гейзер» (ЄДРОПОУ 30550604, місцезнаходження: м. Київ, бульвар Кольцова, 1-А), проживає за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 на утримання малолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та доньки - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісяця, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 09 липня 2013 року, до досягнення дитиною повноліття.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Києва, іден. номерНОМЕР_1, який працює комірником у ТОВ «Гейзер» (ЄДРОПОУ 30550604, місцезнаходження: м. Київ, бульвар Кольцова, 1-А), проживає за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 на її утримання до досягнення їх дитиною ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, трьох років - до ІНФОРМАЦІЯ_7 включно, аліменти в розмірі 1/6 частини з усіх видів заробітку (доходу) щомісяця, починаючи з 09 липня 2013 року.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 229,40 грн. судового збору.
Рішення підлягає негайному виконанню в частині стягнення аліментів за один місяць.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2013 |
Оприлюднено | 19.09.2013 |
Номер документу | 33553240 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Шевченко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні