Провадження №2/748/884/13
Єдиний унікальний № 748/2637/13-ц
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
"19" вересня 2013 р. місто Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Криворученко Д.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Андріївської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання права власності на земельну ділянку, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 17.09.2013 року звернувся до суду з позовом про визнання за ним права власності на земельну ділянку площею 10,7678 га, з кадастровими номерами 7425580300:04:000:0319 та земельну ділянку площею 0,4962 га, з кадастровим номером 7425580300:04:000:1319, що розташовані на території Андріївської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області, в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статті 119 ЦПК України.
Відповідно до п.5-6 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину.
Згідно роз'яснень ч.2, 3 п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 р., свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до п.1 глави 13 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 296/5 від 22.02.2012 р., нотаріус відмовляє у вчиненні нотаріальної дії, якщо: вчинення такої дії суперечить законодавству України; не подано відомості (інформацію) та документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії; дія підлягає вчиненню іншим нотаріусом або посадовою особою, яка вчиняє нотаріальні дії; є сумніви у тому, що фізична особа, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, усвідомлює значення, зміст, правові наслідки цієї дії, або є підозра в тому, що ця особа діє під впливом насильства; з проханням про вчинення нотаріальної дії звернулась особа, яка в установленому порядку визнана недієздатною, або уповноважений представник не має необхідних повноважень; правочин, що укладається від імені юридичної особи, суперечить цілям, зазначеним у її статуті чи положенні, або виходить за межі її діяльності; особа, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, не внесла плату за її вчинення; особа, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, не внесла встановлені законодавством платежі, пов'язані з її вчиненням; в інших випадках, передбачених Законом. Згідно п.3 глави 13 цього ж Порядку, на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, зобов'язаний викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. У цих випадках нотаріус протягом трьох робочих днів виносить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Однак, в порушення зазначеного припису законодавства до позову ОСОБА_1 не додано жодного доказу того, що він прийняв спадщину батька та звертався до нотаріуса з заявою про видачу йому свідоцтва про право на спадщину і йому було відмовлено у його видачі.
Зазначені недоліки потребують виправлення.
Відповідно до ст.121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119-120 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати 5 днів, з дня отримання позивачем копії ухвали.
Керуючись ст.121 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Андріївської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області про визнання права власності на земельну ділянку - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки в 5-ти денний термін і роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо визначення розміру судових витрат в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5- денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги. В іншій його частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.П.Криворученко
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2013 |
Оприлюднено | 26.09.2013 |
Номер документу | 33557581 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Криворученко Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні