Постанова
від 05.09.2013 по справі 812/7311/13-а
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

9.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 вересня 2013 року Справа № 812/7311/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Матвєєва В.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки «Партнер СТБ» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

19 серпня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки «Партнер СТБ» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про кредитні спілки» в частині неподання звітних даних за 2012 рік у паперовій формі, про що складено акт перевірки. 25.01.2013 відповідачем були надані звітні дані за 2012 рік в електронній формі через web-інтерфейс на офіційному сайті Нацкомфінпослуг у режимі on-line. Станом на 10.04.2013 звітні дані відповідачем за 2012 рік в паперовій до Комісії не надходили. На підставі акту перевірки позивачем 10.04.2013 винесено постанову №52/15/3 про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг у розмірі 1700,00 грн. Добровільно відповідачем штрафна санкція не сплачена, тому позивач просив суд стягнути з відповідача штрафну санкцію у розмірі 1700,00 грн.

У судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце проведення розгляду справи повідомлявся належним чином (а. с. 23), 05.09.2013 факсимільним надіслав заяву про проведення розгляду справи за його відсутності.

Представник відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення розгляду справи повідомлявся, проте 03.09.2013 на адресу суду повернувся конверт із зазначенням про закінчення терміну зберігання (а. с. 24).

Ухвалою судді від 05.09.2013, відповідно ч. 6 ст. 128 КАС України, справу призначено до розгляду в порядку письмового провадження.

Суддя, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи, оцінивши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про кредитні спілки» №2908-III від 20.12.2001 (далі - Закон №2908), кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Кредитна спілка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону №2908, кредитна спілка зобов'язана вести оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності відповідно до законодавства України, а також статистичну звітність та подавати її в установлених порядку та обсязі органам статистики.

Кредитна спілка подає Уповноваженому органу фінансову звітність та інші звітні дані в обсягах, формах та у строки, встановлені Уповноваженим органом, а також надає на запити Уповноваженого органу необхідні пояснення щодо звітних даних.

Голова правління несе персональну відповідальність за достовірність та повноту фінансової звітності та інших звітних даних.

Відповідно до п. 2 Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України 25.12.2003 №177, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 січня 2004 року за №69/8668 (далі - Порядок), звітність, яку подає кредитна спілка до Нацкомфінпослуг, включає: річну фінансову звітність за формами, установленими Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність"; звітні дані за формами, установленими в цьому Порядку.

Відповідно до п. п. 2.2.2 та 2.2.3 Порядку, звітним періодом для складання форм звітних даних, які надаються до Нацкомфінпослуг, є календарний рік. Форми звітних даних складаються щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного періоду. Кредитні спілки складають звітні дані за станом на кінець останнього дня кварталу (року).

Звітні дані за квартал подаються не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом, звітні дані за рік - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.

У разі якщо останній день подання форм звітних даних є неробочим, термін подання продовжується до першого, після неробочого, робочого дня включно.

У разі надання звітності безпосередньо до Нацкомфінпослуг датою подання є дата реєстрації паперових форм звітності у Нацкомфінпослуг. При надходженні звітності поштою дата подання визначається за поштовим штемпелем підприємства (відділення) зв'язку, що обслуговує відправника. При невиконанні цих умов звітні дані вважаються поданими несвоєчасно.

Звітні дані подаються в електронній та паперовій формах та обсязі, які встановлені цим Порядком у форматі, визначеному Нацкомфінпослуг.

У разі невідповідності електронної форми звітних даних паперовій Нацкомфінпослуг протягом 10 робочих днів повідомляє кредитну спілку про неприйняття звітних даних з указанням причин, за якими звітні дані не були прийняті. Кредитна спілка протягом трьох робочих днів повинна усунути ці причини та надати звітні дані повторно.

Відповідно до Положення про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затверджено Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг 20.11.2012 № 2319, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2012 року за №2112/22424 (далі - Положення), Нацкомфінпослуг, уповноважені та посадові особи Нацкомфінпослуг в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення порушення законодавства про фінансові послуги вжити всіх необхідних заходів для документального закріплення факту такого порушення, всебічно, повно та об'єктивно дослідити обставини справи про правопорушення, а також своєчасно прийняти рішення за справою про правопорушення та застосувати передбачені законодавством заходи впливу.

Як вбачається з матеріалів справи, 22.03.2013 позивачем було складено акт про порушення Кредитною спілкою «Партнер СТБ» вимог Закону України «Про кредитні спілки» та Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг №32/15/3, а саме 25.01.2013 відповідачем були надані звітні дані за 2012 рік в електронній формі через web-інтерфейс на офіційному сайті Нацкомфінпослуг у режимі on-line, але станом на 10.04.2013 звітні дані відповідачем за 2012 рік в паперовій до Комісії не надходили (а. с. 12). Примірник акту було надіслано на адресу відповідача та запропоновано надати пояснення та відповідні документи щодо допущених правопорушень (а. с. 11).

Відповідно до п. 2.1 Положення, Нацкомфінпослуг може застосовувати такі заходи впливу, зокрема

3)накладати штрафи в розмірах, передбачених статтею 41 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", а саме уповноважений орган застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (п. 2 ч. 1 ст. 41 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" № 2664-III від 12.07.2001).

Відповідно до п. 2.4 Положення, рішення про накладення штрафної санкції (штрафу) на особу за правопорушення, вчинені на ринку фінансових послуг, приймається у вигляді постанови уповноваженої особи Нацкомфінпослуг.

У разі несплати штрафу особою в добровільному порядку у строк, передбачений постановою, він стягується Нацкомфінпослуг у судовому порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді.

У зв'язку з тим, що станом на 10.04.2013 звітні дані відповідача Кредитної спілки «Партнер СТБ» за 2012 рік в паперовій формі до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг не надходили, позивачем 10.04.2013 було винесено постанову про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг №52/15/3, згідно якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700,00 грн. (а. с. 14-15). Зазначена постанова була направлена на адресу відповідача (а. с. 13), проте не була отримана, оскільки на адресу Комісії повернувся конверт із зазначення про закінчення терміну зберігання (а. с. 17).

Суддею встановлено, що постанова від 10.04.2013 №52/15/3 у встановленому законом порядку не оскаржена, штраф в добровільному порядку до теперішнього часу не сплачений.

Враховуючи вищевикладене та відсутність письмового заперечення або будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, суддя вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про кредитні спілки» №2908-III від 20.12.2001, Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" № 2664-III від 12.07.2001Порядком складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України 25.12.2003 №177, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 січня 2004 року за №69/8668, Положенням про застосування Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, заходів впливу за порушення законодавства про фінансові послуги, затверджено Розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг 20.11.2012 № 2319, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2012 року за №2112/22424 ст. ст. 17, 18, 88, 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Кредитної спілки «Партнер СТБ» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Кредитної спілки «Партнер СТБ» (юридична адреса: 91031, м. Луганськ, вул. Слов'янська, 2-А, код ЄДРПОУ 32840693) на рахунок територіального органу Державної казначейської служби України за місцезнаходженням платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106, штраф у розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя В.В. Матвєєва

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.09.2013
Оприлюднено20.09.2013
Номер документу33559718
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/7311/13-а

Постанова від 05.09.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

В.В. Матвєєва

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні