Справа № 256/6625/13-ц
6/256/160/2013
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2013 року м. Донецьк
Калінінський районний суд м. Донецька у складі:
Головуючої судді - Гладкої І.А.,
при секретарі - Гаркуші І.А.,
представника заявника - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання в.о. начальника відділу Державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції м. Донецька про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яке обґрунтував наступними обставинами. На примусовому виконанні відділу державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції у м. Донецьку знаходиться виконавчий документ: судовий наказ № 5006/13/38, виданий 10.05.2012 Господарським судом Донецької області, про стягнення з ПП «Пральні технології» на користь ПП «Тико» заборгованість у розмірі 35091,61 грн. 20 червня 2012 року було відкрите виконавче провадження ВП 33124484 за вищевказаним виконавчим документом та постанову направлено сторонам для виконання та відома. На момент звернення до суду, по виконавчому провадженню № 38921849 по примусовому виконанню виконавчих документів про стягнення з ПП «Пральні технології» (ЄДРПОУ 33161051) загальна сума боргу 4 виконавчих проваджень 119099,08 грн. Виходом державного виконавця встановлено, що боржник за адресою, вказаною у виконавчому документі не знаходиться. Зобов'язання, покладені на боржника рішенням суду добровільно ним не виконуються. Згідно довідки ВРЕВ-1 м. Донецька рухоме майно за боржником не зареєстроване. Згідно відповіді КП БТІ м. Донецька право власності за ПП «Пральні технології» у м. Донецьку не зареєстровано. 20 листопада 2012 року державним виконавцем було винесено постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. Згідно довідки ЄДР Державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» відповідальною посадовою особою, керівником ПП «Пральні технології» (ЄДРПОУ 33161051, юридична адреса: м. Донецьк, вул. Лівобережна, 62) є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Заявник надав до суду заяву, відповідно до якої просив суд розглядати подання без його участі. Таким чином, суд ухвалив розглянути заяву в його відсутність.
Відповідно до положень п.5 ч.1, ч.2 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», на які посилається державний виконавець, громадянину України лише може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань покладених на нього судовим рішенням - до виконання зобов'язань. Паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено у випадках передбачених п. 1-9 ч. 1 ст. 6 Закону. Громадянину, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених п. 1-9 ч. 1 ст. 6. Тимчасове затримання або вилучення паспорту у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби, військовим комісаріатами, та консульською службою України.
Пунктом 18 частини 3 статті 11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено право державного виконавця у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу до виконання зобов'язань.
Пунктом 5 статті 22 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 року № 231 про затвердження «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон» встановлені підстави для тимчасової відмови у видачі паспорта/проїзного документа, а саме громадянину може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта / проїзного документа у разі, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи) - до виконання зобов'язань.
Згідно п. 24 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 року № 231 про затвердження «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон» у разі виявлення підстав, зазначених у пункті 22 цих правил, раніше виданий паспорт/проїзний документ може бути тимчасово затримано або вилучено. Відповідно до п. 25 цих правил, тимчасове вилучення паспортів/проїзних документів здійснюється, зокрема, за рішенням суду.
Відповідно до вимог ст. 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Розглянувши матеріали подання, надані державним виконавцем на підтвердження своїх вимог письмові докази, суд вважає, що воно є таким, що підлягає задоволенню, як обґрунтоване.
На підставі викладеного, керуючись ст. 210, 377-1 Цивільного процесуального кодексу України, Закону України «Про виконавче провадження», Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», Постанови Кабінету Міністрів України про затвердження «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон»,-
УХВАЛИВ:
Подання в.о. начальника відділу Державної виконавчої служби Калінінського районного управління юстиції м. Донецька про тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України - задовольнити.
Тимчасово обмежити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 у праві виїзду за межі України, з вилученням закордонного паспорту.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.А. Гладка
02.09.2013
Суд | Калінінський районний суд м.Донецька |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2013 |
Оприлюднено | 30.10.2013 |
Номер документу | 33562335 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Калінінський районний суд м.Донецька
Гладка І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні