Ухвала
від 19.09.2013 по справі 612/677/13-к
БЛИЗНЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №612/677/13-к

1 -кп /612/68/13

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2013 року смт. Близнюки

Близнюківський районний суд Харківської області в в складі:

головуючого - судді - Мороза О.І.

з участю: прокурора - Ткаченка О.Ю.,

підозрюваного - ОСОБА_1,

при секретарі - Коняєвій Н.Ю.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора прокуратури Близнюківського району Харківської області про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності, винесене в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 липня 2013 року за № 12013220380001342 стосовно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Близнюки, Харківської області, громадянина України, пенсіонера, інваліда 3-ї групи загального захворювання, зареєстрованого та проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч.2 ст. 190 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор прокуратури Близнюківського району Харківської області звернувся до суду з клопотанням про звільнення ОСОБА_1, підозрюваного у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч.2 ст. 190 КК України, від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.

Органами досудового розслідування встановлено, що на початку 2006 року гр-н ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, діючи з умислом на незаконне заволодіння грошовим коштами комунального підприємства «Харківський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» код ЄДРПОУ 30234289 (далі Фонд), шляхом обману, з корисливих мотивів, вступив у попередню змову з малознайомим чоловіком, особу якого під час досудового розслідування встановлено не було. Так, ОСОБА_1, у перших місяцях 2006 року, знаходячись в смт. Близнюки, Харківської області зустрівся з малознайомим йому чоловіком, який розповів ОСОБА_1 про свій злочинний план незаконного, шляхом обману, отримання державного грошового кредиту у фонді в сумі 8 тисяч гривень, шляхом надання Фонду підробленої довідки з будь-якого підприємства з фактично завищеним розміром заробітної плати, проти того розміру, який міг би отримувати працівник цього підприємства. ОСОБА_1 погодився на спільну реалізацію злочинного наміру щодо незаконного заволодіння державними грошовими коштами в сумі 8 тис. грн. та дав свою добровільну згоду.

У січні - квітні 2006 року, більш точна дата під час досудового розслідування встановлена не була, ОСОБА_1 діючи з умислом, особисто вніс у довідку про свої доходи (форму 3) завідомо неправдиві данні щодо свого працевлаштування у приватному сільськогосподарському підприємства «МТМ», код ЄДРПОУ 30829044 та своєї заробітної плати за 2005-2006 роки. Так ОСОБА_1 у довідці про свої доходи у графі «сума заробітку» власноручно вніс суми своєї заробітної плати з березня по грудень 2005 року та січень - лютий 2006 року на загальну суму 8940 гривень.

Під час досудового розслідування було встановлено, що згідно даних Управління пенсійного фонду України в Близнюківському районі Харківської області громадянин ОСОБА_1 у 2005-2006 роках і взагалі працівником приватного сільськогосподарського підприємства «МТМ», код ЄДРПОУ 30829044 ніколи не був. Згідно даних Лозівської ОДПІ Харківської області, у гр.-на ОСОБА_1 за 2005-2006 роки відсутні джерела доходів у вигляді заробітної плати за трудову діяльність у приватному підприємстві «МТМ» ЄДРПОУ 30829044.

На підставі зібраних ОСОБА_1 документів, в тому числі фіктивної довідки про свої доходи за 2005-2006 роки між ним та Фондом був укладений кредитний договір №0776/0306п від 04.04.2006 про надання довгострокового кредиту на придбання жилого будинку.

Таким чином, своїми навмисними протиправними діями, які виразилися у внесені в довідку про свої доходи за 2005-2006 роки, завідомо неправдивих даних щодо свого працевлаштування та розміру заробітної плати, гр-н ОСОБА_1 скоїв злочин, передбачений ч. 1 ст. 358 КК України - підроблення офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством і який надає права, з метою використання його підроблювачем, без мети збуту.

Крім цього, на протязі січня - квітня 2006 року, більш точна дата під час досудового розслідування встановлена не була ОСОБА_1, будучи обізнаним про те, що для отримання грошового кредиту в сумі 8 тис. грн. у «Харківському обласному фонді підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» будуть звертати увагу на його платоспроможність він зібрав пакет документів, в тому числі підроблену довідку про свої доходи, завищивши свої доходи.

Так, 04.04.2006 ОСОБА_1, реалізуючи свій злочинний намір, на заволодіння чужим майном, шляхом обману, при укладанні договору з Фондом, надав останньому фіктивну довідку про свої доходи з приватного сільськогосподарського підприємства «МТМ» за 2005-2006 роки, в якому ніколи не працював. В зазначену довідку про свої доходи ОСОБА_1 вніс завідомо неправдиві данні про своє працевлаштування та розміри заробітної плати у зазначеному підприємстві з березня 2005 по лютий 2006 року. Внаслідок цього з ОСОБА_1 був укладений договір № 0776/0306п від 04.04.2006 про надання довгострокового кредиту на придбання жилого будинку.

Таким чином, своїми навмисними протиправними діями, які виразилися в надані фіктивної довідки про свої доходи за 2005-2006 роки, гр-н ОСОБА_1 скоїв злочин, передбачений ч. 4 ст. 358 КК України - використання завідомо підробленого документа.

Крім цього, на початку 2006 року, більш точна дата під час досудового розслідування встановлена не була, гр-н ОСОБА_1, діючи з умислом на незаконне заволодіння грошовим коштами комунального підприємства «Харківський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», шляхом обману, з корисливих мотивів, вступив у попередню змову з малознайомим чоловіком, особу якого під час досудового розслідування встановлено не було. Так, ОСОБА_1, у перших місяцях 2006 року, знаходячись в смт. Близнюки, Харківської області зустрівся з малознайомим йому чоловіком, який розповів ОСОБА_1 про свій злочинний план незаконного, шляхом обману, отримання державного грошового кредиту у фонді в сумі 8 тисяч гривень, шляхом надання Фонду підробленої довідки з будь-якого підприємства з фактично завищеним розміром заробітної плати, проти того розміру, який міг би отримувати працівник цього підприємства. ОСОБА_1 погодився на спільну реалізацію злочинного наміру щодо незаконного заволодіння державними грошовими коштами в сумі 8 тис. грн. та дав свою добровільну згоду, при цьому співучасники попередньо домовилися між собою, що незаконно отриманні кошти вони витратять на проведення сільськогосподарських робіт, а не на придбання житла. Після цього співучасники приступили до реалізації свого злочинного наміру.

На протязі січня - квітня 2006 року ОСОБА_1 зібрав пакет документів, в тому числі підроблену довідку про свої доходи, необхідних для оформлення довгострокового кредиту на придбання жилого будинку, не маючи дійсного наміру проживати у ньому, оскільки зазначена угода виступала необхідною умовою для отримання державного пільгового кредиту. Тоді ж, не встановлений під час досудового розслідування чоловік, будучи обізнаним про те, що для отримання грошового кредиту в сумі 8 тис. грн. у Фонді будуть звертати увагу на платоспроможність ОСОБА_1, він, керуючи підготовкою та скоєнням злочину, проінформував ОСОБА_1 про необхідність надання до Фонду довідки про його завищені доходи.

04.04.2006 ОСОБА_1, реалізуючи свій злочинний намір, на заволодіння чужим майном, шляхом обману, при укладанні договору з Фондом, надав останньому фіктивні довідки про свої доходи з приватного сільськогосподарського підприємства «МТМ» за 2005-2006 роки, в якому ніколи не працював, внаслідок чого з ОСОБА_1 був укладений договір № 0776/0306п від 04.04.2006 р. про надання довгострокового кредиту на придбання жилого будинку, на підставі якого на банківській рахунок продавця будинку, яким у даному договорі виступила ОСОБА_2 було перераховано 8 тис. грн. Вказані гроші ОСОБА_2 передала у борг ОСОБА_1, після чого ОСОБА_1 розпорядився ними за власним розсудом, придбавши посівний матеріал для проведення сільськогосподарських робіт.

Про злочинний намір ОСОБА_1, щодо заволодіння державними грошовими коштами в сумі 8 тис. грн., свідчить той факт, що згідно даних Фонду загальна заборгованість ОСОБА_1 станом на 01.06.2013 складає: 8000,00 (тіло кредиту) + 840,00 (відсотки) +5925,72 (пеня) = 14765,72 грн. і погашення кредиту та процентів за його користування не здійснювалося, при цьому строк дії договору сплинув 05.10.2011 р.

В результаті зазначених навмисних протиправних дій ОСОБА_1, а саме надання фіктивної довідки про свої доходи та незаконне отримання пільгового кредиту для особистих потреб, гр. ОСОБА_1 скоїв злочин, передбачений ч. 2 ст. 190 КК України - шахрайство, тобто заволодіння чужим майном шляхом обману, скоєне за попередньою змовою групою осіб.

В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, підозрюваний просив клопотання задовольнити при цьому підтвердив, що він усвідомлює, що вказана підстава для закриття кримінального провадження не є реабілітуючою, кваліфікацію інкременованих йому правопорушень не оспорює.

Представник потерпілої особи, будучи належним чином та своєчасно повідомленим про місце, час та дату розгляду справи у судове засідання не з'явився, клопотання розглянуте у їх відсутність. З письмової заяви представника потерпілого вбачається, що проти звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності вони не заперечують.

Заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши клопотання, суд приходить до висновку про можливість закриття кримінального провадження щодо ОСОБА_1 з наступних підстав.

Згідно з положеннями п.2 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 цього Кодексу.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

За правилами ст. 44 КК України особа, яка вчинила злочин звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно з положеннями п.п. 2,3 ч.1 ст.49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі та п'ять років, у разі вчинення злочину середньої тяжкості.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.2 ст. 190, ч.4 ст. 358 КК України за які передбачені покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років (ч.2 ст. 190 КК України) та у виді до двох років обмеження волі (ч.4 ст. 358 КК України). Отже, відповідно до ч. 2 ст.12 КК України вони є відповідно злочинами середньої та невеликої тяжкості.

Таким чином, з моменту вчинення ОСОБА_1 інкременованих йому правопорушень минуло більше шести років. При цьому, перебіг строку давності не переривався та не зупинявся.

ОСОБА_1 від слідства не ухилявся, нових злочинів не скоював.

Враховуючи наведене, кримінальне провадження щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків давності зазначених у п.п.2.3 ч. 1 ст. 49 КК України.

Цивільний позов підлягає залишенню без розгляду.

Запобіжний захід ОСОБА_1 не обирався.

Речових доказів немає.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 284, 314, 369-372 КПК України, ст. ст. 44, 49 КК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора прокуратури Близнюківського району Харківської області про звільнення ОСОБА_1, підозрюваного у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч.2 ст. 190 КК України, від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності, задовольнити.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 190, ч.4 ст. 358 КК України на підставі п.п.2,3 ч. 1 ст. 49 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01 липня 2013 року за № 12013220380001342 стосовно ОСОБА_1 - закрити.

Цивільний позов залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області через Близнюківський районний суд Харківської області протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення.

Суддя: О.І. Мороз

СудБлизнюківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення19.09.2013
Оприлюднено21.11.2013
Номер документу33568041
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —612/677/13-к

Ухвала від 19.09.2013

Кримінальне

Близнюківський районний суд Харківської області

Мороз О. І.

Ухвала від 19.09.2013

Кримінальне

Близнюківський районний суд Харківської області

Мороз О. І.

Ухвала від 09.09.2013

Кримінальне

Близнюківський районний суд Харківської області

Мороз О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні