ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2013 року м. Львів № 813/6089/13-а
11 год. 12 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М. за участю секретаря судового засідання Надич М.О. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Лісник І.В.;
відповідача: представник не прибув;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду до Закритого акціонерного товариства «Кармен-Львів» про стягнення боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Львівське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду звернулося до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства «Кармен-Львів» (далі - ЗАТ «Кармен-Львів») про стягнення коштів в сумі 7686,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що відповідач є платником страхових внесків відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», проте не прийняв до заліку витрати в сумі 5124,00 грн. Також, позивач зазначає, що до відповідача застосовано штраф за порушення порядку витрачання страхових коштів в розмірі 2562,00 грн. Заборгованість відповідача на загальну суму 7686,00 грн. до Фонду не сплачена.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Заперечень, пояснень та заяви про розгляд справи без участі представника на адресу суду не надходило. За таких обставин, суд на підставі ч.4 ст.128 КАС України, ухвалив розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Суд заслухав пояснення представника позивача, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності і встановив наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
ПП «Ефект-Сервіс» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Львівської міської ради 04.01.1996 року відповідно до копії Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №4122 від 30.08.2001 року та перебуває на обліку як страхувальник - платник страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відповідно до заяви, підписаної керівником та картки страхувальника від 03.01.2002 року.
Відповідно до абзац.5 п.7 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року за №2464-VI, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Згідно з ч.1 ст.22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (в редакції чинній до 01.01.2011 року), платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи.
У відповідності до вимог ч.1 ст.23 цього ж Закону, страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Судом встановлено, що 29.03.2010 року Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, на підставі акта перевірки ЗАТ «Кармен-Львів» від 18.09.2010 року, прийнято рішення №260 «Про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф-4-ФССТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким відповідно до ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» застосовано до відповідача штраф за порушення порядку використання страхових коштів в сумі 2562,00 грн. та визначено суму платежу не прийняту до заліку витрат в розмірі 5124,00 грн. Загальна сума фінансових санкцій становить 7686,00 грн.
Як вбачається із матеріалів справи, вищевказане Рішення відповідачем оскаржувалося в судовому порядку. Постановою Львівського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №2а-3115/10/1370 від 05.10.2010 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.06.2013 року, відмовлено в задоволенні адміністративного позову повністю.
Отже, виконавчою дирекцією Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Рішення №260 від 29.03.2010 року в частині не прийняття до заліку витрат в сумі 5124,00 грн. та накладення штрафу за порушення порядку витрачання коштів у сумі 2562,00 грн. прийнято правомірно.
Згідно із довідки позивача №1051 від 12.09.2013 року про наявність заборгованості, відповідач має не сплачений борг в сумі 7686,00 грн.
Таким чином, беручи до уваги те, що відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив суму заборгованості до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, наявність у нього зазначеної заборгованості підтверджується матеріалами справи та довідкою про стан заборгованості, а будь-яких доказів сплати заборгованості станом на день розгляду справи суду не надано, суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути із Закритого акціонерного товариства «Кармен-Львів» (пр. Чорновола, 45, м. Львів, 79058, код ЄДРПОУ 32639621) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, в особі виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду (вул. Героїв УПА, 73, корпус 8, м. Львів, 79015, код ЄДРПОУ 25249982) заборгованість в сумі 7686 (сім тисяч шістсот вісімдесят шість) грн.00 коп.
Судовий збір зі сторін стягувати не слід.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 18.09.2013 року.
Суддя Клименко О.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2013 |
Оприлюднено | 23.09.2013 |
Номер документу | 33569245 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Клименко Оксана Миколаївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Клименко Оксана Миколаївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Клименко Оксана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні