4/283-06-7127#
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"14" грудня 2006 р. Справа № 4/283-06-7127#
Господарський суд Одеської області у складі :
Суддя: Літвінов С.В.
При секретарі: Удовенко О.М.
За участю представників сторін:
Від позивача: Рожок Р.М.по довіреності
Від відповідача: не з”явився
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Одеси до Відділення виконавчої дирекції Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Київському р-ні м. Одеси про прийняття до заліку суми виплачених пенсій по інвалідності в розмірі 37275,63грн.., -
ВСТАНОВИВ: Управлінням Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Одеси надано позовну заяву до відповідача про прийняття до заліку суми виплачених пенсій по інвалідності в розмірі 37275,63грн..
Відповідач надав заперечення на позовну заяву в яких просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити з підстав викладених у запереченнях.
По справі була оголошена перерва до 14.12.06р. на підставі ст 150 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив :
Згідно п.п. 11 п. З ч. І Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування11 № 1058 - IV від 09.07.2003 року - загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають особи, які отримують щомісячні страхові вгашати відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (1105 - 141 крім осіб, які отримують виплати у зв'язку зі смертю годувальника, та непрацюючих осіб, які отримують пенсії по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Фонд соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України (далі - Фонд) - є одним із страхувальників, відповідно до п.4 ст. 14 Закону України (1058 - IV від 09.07.2003 року ) для працюючих осіб, за яких роботодавець сплачує внески в сумі меншій, ніж сума внеску із заробітку, який потерпілий мав до ушкодження здоров'я, а також для непрацюючих осіб зазначених вище.
Згідно ст. 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення" 1788-Х11 від 05.11.1991 року, пенсійне забезпечення громадян здійснюється органами ПФУ у межах своїх повноважень та згідно ст. 8 зазначеного Закону. Бюджет Пенсійного фонду, поряд з іншими надходженнями формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами на заходи соціального страхування
Згідно ст. 81 Закону України 1788-ХП від 05 11 1991 року призначення пенсії оформлення документів та виплата пенсій здійснюється органами ГІФУ.
До прийняття Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання; які спричинили втрату працездатності” (до 01.04.04 р.) пенсії, призначені по інвалідності внаслідок трудового каліцтва, відшкудовивались підприємствами органам ПФУ згідно ст. 460 ЦКУ в регресному порядку порядку.
З 01.04.01р. збір та акумулювання страхових внесків здійснює Фонд соціального страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворюванні відповідно до ст. 46 Закону України „Про загальнообов”язкове державне соціальне страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” та ст. 7 Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов'язкове страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання”.
До 1 квітня 2001 року Фонд здійснював сплату страхових внесків та надавав соціальні послуги працівникам (членам їх сімей), які потерпіли на виробництві, з того часу, коли відповідні підприємства передали в установленому порядку Фонду документи, що підтверджують право цих працівників (членів їх сімей ) на такі страхові виплати та соціальні послуги; або коли таке право встановлено в судовому порядку.
До затвердження Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій в зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання” № 5-4/4 від 04.03.2003 р., розрахунки та відшкодування між позивачем та відповідачем здійснювались на територіальному рівні.
Постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 5-4/4 від 04.03.2003 р. зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.05.2003 року за № 376/697 був затверджений порядок відшкодувань.
Цим же пунктом постанови на Пенсійний фонд та Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України покладено обов'язок провести відповідні розрахунки з відшкодування зазначених витрат.
Як зазначено пунктами 2, 5. 6 вищевказаного Порядку Фонд має здійснювати відшкодування витрат Пенсійному фонду на централізованому рівні на підставі узгоджених довідок про відшкодуванню виплачених пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві. Відшкодуванню підлягають суми пенсій виплачені за рахунок бюджету Пенсійного фонду України: які визначаються та приймаються до взаємозаліку у спільних актах, підписаних обома сторонами.
Вказані довідки складаються відділеннями виконавчої дирекції Фонду та територіальними органами Пенсійного Фонду України (управліннями) щомісячно..
Як визначено п. 7. 8. Порядку, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду № 5-4/4 від 04.03.2003 р. кошти перераховуються Пенсійному Фонду України на централізованому рівні до 25 числа місяця, наступного за звітним, про що складається відповідний акт.
Так, станом на 01.07.2006 року відділенням виконавчої дирекції Фонду страхування від нещасною випадку на виробництві та професійного захворювання до управління ПФУ у Київському районі м. Одеса неприйнято до заліку та не відшкодовано суму виплачених пенсій в розмірі 37275. 63 грн, при узгодженні ії в місячних актах за печаткою та підписом начальника відділення виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробнищві та професійного захворюванні.
Відповідачем до взаємозаліку суми пенсій, які були виплачені Управлінням неприйняті, в зв”язку з тими, що:
- Акти за Формою Н -1 зареєстровані в країнах СНД.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає що вимоги позивача підлягають задоволенню на підставі слідую чого.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" особам, право яких на отримання відшкодування шкоди раніше було встановлено згідно із законодавством СРСР про відшкодування шкоди, завданої працівниками внаслідок травмування на виробництві, мають право на забезпечення по страхуванню від нещасного випадку на виробництві.
Згідно ст. 17 Закону України „Про міжнародні договори України" укладені і належним чином ратифіковані міжнародні договори України є невід”ємною частиною національного законодавства. Згідно ст. 3 Угоди країн - учасниць Співдружності Незалежних Держав про гарантії прав громадян держав Співдружності у галузі пенсійного забезпеченню (підписана 1З березні 1992 р.) встановлено, що усі витрати, пов”язані із здійсненням пенсійного забезпечення за цією Угодою, несе держава, що надає пенсійне забезпечення.
Пунктом 5 частини першої статті 24 Закону України "Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” передбачено, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний співпрацювати з фондами з інших видів соціального страхування у фінансуванні заходів, пов'язаних з матеріальним забезпеченням та наданням соціальних послуг застрахованим, у кожному конкретному випадку спільно приймаючи рішення щодо того, хто з них братиме участь у фінансуванні цих заходам
Частиною першою статті 1 Закону України „Про пенсійне забезпечення" передбачено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Крім того, стаття 5 вказаної Угоди передбачає, що вона поширюється на всі види пенсійного забезпеченні громадян, які встановлені законодавством держав - учасниць Угоди.
Тобто витрати Пенсійного фонду з виплати пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, каліцтво, яким заподіяно на підприємствах, розташованих на території країн Співдружності Незалежних Держав, повинні відшкодовуватися Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі .
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити у повному обсязі ;
2. Зобов”язати виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Київському р-ні м. Одеси прийняти до заліку суму виплачених пенсій у розмірі 37275,63грн. за період з травня 2004р. по червень 2006р. пенсіонерам Київського району м. Одеси.
Постанова може бути оскаржена в порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова підписана 22.12.06р.
Суддя Літвінов С.В.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 335808 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні