Вирок
від 23.09.2013 по справі 435/9970/13-к
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЛУГАНСЬКА

23.09.2013 Справа № 435/9970/13-к

УХВАЛА

про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

м. Луганськ 23 вересня 2013 року

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Луганська Чаркіна І.Є., при секретарі Зотовій І.Ю., за участю прокурора Дуплієнка О.В., підозрюваного ОСОБА_1, захисника ОСОБА_2, перекладача ОСОБА_3, розглянув внесене у кримінальному провадженні № 22013030000000186 слідчим слідчого відділу УСБУ в Луганській області Капля В.С. і погоджене з прокурором клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина РФ, уродженця м. Ангарськ Іркутської області, одруженого, маючого неповнолітню доньку 2007 р.н., раніше не судимого, тимчасово не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України,

встановив:

Органом досудового розслідування ОСОБА_1 підозрюється в тому, що 21 серпня 2013 року громадяни РФ ОСОБА_1 та ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою, маючи злочинний намір на незаконне заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами невстановлених осіб, які обліковуються на розрахункових рахунках банківських установ зарубіжних країн, шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем з обробки та обслуговування платіжних банківських карток прибули до м. Луганська.

Далі, вказані особи зловживаючи довірою директора ТОВ «Конард» (код ЄДРПОУ 21835016) ОСОБА_8, та не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, отримали доступ до використання належних вказаному підприємству «пос-терміналів», які обслуговуються в ПАТ «Приватбанк» (МФО 305299), після чого здійснили несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем з обслуговування платіжних карт, що призвело до підробки інформації та спотворення процесу обробки даних (несанкціоноване перерахування грошових коштів).

Продовжуючи реалізовувати свій злочинний намір, перебуваючи в офісі ТОВ «Конард», та маючи доступ до «пос-терміналів» вказаного підприємства, а також з використанням спеціального програмного забезпечення, фіктивних пластикових карток, ОСОБА_1 та ОСОБА_5 провели 788 операцій щодо зняття грошових коштів з платіжних банківських карт. В результаті вказаних незаконних дій, здійснено переказ грошових коштів на розрахунковий рахунок ТОВ «Конард» № 29240828509101 в ПАТ «Приватбанк» (МФО 305299) у сумі 687639 грн.

Після виконання здійснених операцій, вказані особи передали ОСОБА_8 касові чеки на проведені транзакції, що підтверджують переведення грошових коштів. Далі, 27 серпня 2013 року приблизно об 11 годині 00 хвилин бухгалтером підприємства ОСОБА_7 зараховані кошти за вказівкою ОСОБА_8 переведені на розрахунковий рахунок ТОВ «Конард» № 26008701340502, відкритий в Луганському відділенні ПАТ «ОТП Банк» (МФО 300528).

Відповідно до відповіді ПрАТ «Приватбанк» вказані операції носять нелегітимний характер через спробу уникнення голосової верифікації власників карт.

Далі, продовжуючи свій злочинний намір, направлений на незаконне заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами невстановлених осіб, які обліковуються на розрахункових рахунках банківських установ зарубіжних країн, шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем з обробки та обслуговування платіжних банківських карток вказані особи прибули повторно до м. Луганська.

В період з 14.09.2013 р. по 16.09.2013 р. ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_1, перебуваючи в офісі ТОВ «Конард», за адресою м. Луганськ, вул. Кольцова, буд. 20, зловживаючи довірою директора ТОВ «Конард» ОСОБА_8, та не повідомляючи останньому про свої злочинні наміри, вчинив операції з несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем з обслуговування платіжних карт, що призвело до підробки інформації та спотворення процесу обробки даних - несанкціоноване перерахування грошових коштів.

В результаті вказаних незаконних дій, здійснено переказ грошових коштів на розрахунковий рахунок ТОВ «Конард» № 29240828509101 в ПАТ «Приватбанк» (МФО 305299) у сумі 111600 грн.

Відповідно до відповіді ПрАТ «Приватбанк» за період часу 14.09.2013 р. по 16.09.2013 р. через «пос-термінали» ТОВ «Конард» проведені операції з ознаками фіктивності, а саме з використанням карт американських банків:

- Fifth Third Bank, Te Cincinnati Ohio United States

- JPMorgan Chase Bank N.A. Debit Columbus. OH United States of America

- Capital one Bank (USA) National Association

- Fifth Third Processing Inc. Wilmington

- USAA Federal Saving Bank San Antonio Texas United States

- JP Morgan Electronic financial Services Inc

у кількості 151 операція на суму 111 600 грн.

Продовжуючи реалізовувати свій злочинний намір, 20 вересня 2013 року приблизно у 8 годині 00 хвилин ОСОБА_1 та ОСОБА_5 прибули до офісу ТОВ «Конард» з метою продовження вчинення злочину, а саме операцій з несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем з обслуговування платіжних карт.

Однак, 20 вересня 2013 року приблизно о 17 годині 00 хвилин, злочинна діяльність вказаних осіб була виявлена під час проведення обшуку у приміщені ТОВ «Конард». За результатами обшуку виявлена та вилучена комп'ютерна техніка (ноутбуки, енкодери магнітних карт та «пос-термінали»), спеціалізоване програмне забезпечення, призначене для роботи с енкодерами «Magnetic stripe Card Reader206dbx51» та «plastic Carder kit 2.0», призначене для обробки та копіювання даних банківських пластикових карток, а також фіктивні пластикові карти, чеки пос-терміналів та інші документи та речі, які свідчать про вчинення вказаними особами злочину в період з 24 серпня 2013 року по 20 вересня 2013 р.

Посилаючись на вказані вище обставини, а також на те, що ОСОБА_1 підозрюється в скоєнні тяжкого злочину, що існують ризики передбачені п.1,5 ч. 1 ст. 177 КПК України , а саме: ОСОБА_1 є громадянином іншої держави, не працює, постійно проживає в Іркутській області РФ, у зв'язку з чим може переховуватися від органу досудового слідства, а також знаходячись на території України може продовжить злочинну діяльність, пов'язану з незаконним заволодінням чужим майном шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем з обробки та обслуговування платіжних банківських карток,

органом досудового розслідування подано клопотання про необхідність застосування підозрюваному міри запобіжного заходу - тримання під вартою.

Суд дослідивши надані матеріали, доводи прокурора про наявність ризиків передбачених ст.177 КПК України, дійшов до висновку про те, що клопотання органу досудового розслідування підлягає задоволенню з наступних підстав.

Диспозиція статті 183 КПК України передбачає, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України передбачається, що запобіжний захід в вигляді тримання під вартою може бути обраний до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад п'яти років.

ОСОБА_1 раніше не судимий, підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, який відповідно до ч. 2 ст. 361 КК України карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Надані матеріали свідчать про обґрунтованість підозри в скоєнні ОСОБА_1 злочину, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України.

Прокурором надано достатні докази наявності ризиків передбачених п.п.1,5 ч.1 ст.177 КПК України і на обґрунтування неможливості запобігання їм, шляхом застосування більш м'яких запобіжних заходів, з посиланням на матеріали, що підтверджують ці обставини, а тому клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 183 ч.3 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов'язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків, передбачених КПК України із зазначенням обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.

Згідно з п.2 ч.5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого злочину визначено від двадцяти до вісімдесяти розмірів мінімальної заробітної плати.

Частина 7 ст. 182 КПК України вказує на те, що у випадках, передбачених частинами 3-4 ст. 183 КПК України, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зі змісту статті 202 ч.ч.4,5 КПК України слідує, що підозрюваний, обвинувачений звільняється з-під варти негайно, але не більш ніж протягом одного робочого дня після внесення застави, визначеної в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, при відсутності іншого судового рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання цього підозрюваного, обвинуваченого під вартою; після отримання та перевірки документа, підтверджуючого факт внесення застави - уповноважена службова особа місця ув'язнення повинна повідомити про це слідчого, прокурора та слідчого суддю, або суд. З моменту звільнення з-під варти у зв'язку з внесенням застави підозрюваний, обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Таким чином, відповідно до вказаних вище статей, враховуючи обставини справи, суд вважає за необхідне при винесенні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_1 визначити розмір застави у розмірі 80 000 грн., яку він має право у будь-який момент внести на спеціальний рахунок.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.176-178,183,186, 193,194,196, 369-372 КПК України, -

постановив:

Клопотання старшого слідчого СВ УСБУ в Луганській області Капля В.С. задовольнити.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 (шістдесят) днів.

Строк тримання під вартою обчислювати з моменту затримання, тобто з 20.09.2013 року.

Встановити ОСОБА_1 заставу в розмірі 80 000 (вісімдесят тисяч) гривень, які необхідно внести у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому КМУ, а саме ТУ ДСА 37318003000730 МФО 804013 код 26297948.

У разі внесення застави уповноваженій службовій особі місця ув'язнення необхідно негайно звільнити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з-під варти та повідомити про це слідчого, прокурора та слідчого суддю, або суд.

З моменту звільнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з-під варти у зв'язку з внесенням застави, він буде вважатися таким, до якого застосований запобіжний захід у вигляді застави.

У разі внесення застави покласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, наступні обов'язки:

1. Прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю;

2. Не відлучатися з населеного пункту м. Луганськ без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3. Повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання.

4. Здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон у разі встановлення його наявності.

Вказані обов'язки у разі внесення застави покладаються на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на строк не більше двох місяців.

У разі невиконання вище перелічених обов'язків, застава звертається у доход держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави у доход держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням ч.7 ст. 194 КПК України.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Строк дії ухвали до 19.11.2013 року.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області в термін 5 днів з моменту її проголошення.

Слідчий суддя І.Є.Чаркіна

СудЖовтневий районний суд м. Луганська
Дата ухвалення рішення23.09.2013
Оприлюднено14.11.2013
Номер документу33623067
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —435/9970/13-к

Вирок від 23.09.2013

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Луганська

Чаркіна І. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні