Рішення
від 23.09.2013 по справі 904/5832/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

17.09.13р. Справа № 904/5832/13 За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно- промислової групи"Альбатрос", м. Дніпропетровськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Продсервіс", м. Дніпропетровськ

про стягнення заборгованості

Суддя Мартинюк С.В.

Представники:

від позивача: Дєлов В.В., дов. від 23.07.2013 року, представник;

від відповідача: Любовкін О.О., довіреність №23/07/13-01 від 23.07.2013 року

Панасенко А.І., дов. № 14/01/13-01 від 14.01.2013 року, представник;

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговельно-промислової групи"Альбатрос" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Продсервіс" про стягнення заборгованості в розмірі 360 000 грн.

Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов'язань за договором поставки № 211/1 від 02.06.2012 в частині повної та своєчасної оплати за поставлений товар.

Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував, позовні вимоги визнав в повному обсязі.

В строку передбачені ст. 69 ГПК України. в судовому засіданні оголошувалась перерва з 20.08.2013 року до 17.09.2013 року.

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не заявлялось.

Згідно із ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.

У судовому засіданні 17.09.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини рішення відповідно до ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд, -

встановив:

02.07.2012 року між товариством з обмеженою відповідальністю "Торговельно-промислової групи"Альбатрос" (далі-позивач, постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю "Продсервіс" (далі-відповідач, замовник) було укладено договір поставки № 211/1, відповідно до якого позивач зобов'язується поставити та передати у власність, а замовник прийняти та оплатити продукцію, найменування, марка й кількість якої вказується в специфікаціях, які є невід'ємною частиною договору, на умовах. що викладені в договорі (п.1.1. договору).

Відповідно до п.4.1. договору, оплата за продукцію по договору проводиться замовником згідно специфікації протягом 45 банківських днів після дати поставки продукції, у відповідності до специфікації.

На виконання умов договору позивач здійснив поставку продукції згідно до специфікацій, однак, відповідач не здійснив розрахунок з позивачем в повному обсязі шляхом перерахування грошових коштів на рахунок позивача.

Заборгованість відповідача перед позивачем складає 360 000,00 грн., що підтверджується актом звірки взаєморозрахунків від 28.03.2013 року.

Згідно з п.4.5. у разу неможливості замовника своєчасно виконати оплати за поставлену продукцію, розрахунки по договору можуть бути проведені шляхом видачі векселя постачальнику.

У зв'язку з неможливістю з боку відповідача розрахуватися за поставлену продукцію в повному обсязі керуючись п. 4.5 Договору 211/1 від 02.07.2012 року з боку ТОВ «Продсервіс» було видано вексель Серії АА 2560098 від 28.03.2013 року, за пред'явленням на загальну суму 360 000,00грн.

Передача векселя підтверджується актом приймання-передачі векселя від 28.03.2013 року.

Відповідач не заперечує щодо наявності у нього заборгованості перед позивачем.

В силу ст.ст. 5, 14 Закону України "Про цінні папери і фондовий ринок" встановлено, що вексель - цінний папір (борговий цінний папір), який посвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця або його наказ третій особі сплатити після настання строку платежу визначену суму власнику векселя (векселедержателю).

До особи, яка набула право власності на цінний папір, переходять усі посвідчені ним права. Права, посвідчені ордерним цінним папером, передаються шляхом вчинення на цьому папері індосаменту. Індосант відповідає за наявність та здійснення цього права. Згідно з індосаментом до особи, якій (або у розпорядження якої) передаються права, посвідчені цінним папером (індосата), переходять усі ці права. Індосамент може бути бланковим (без зазначення особи, щодо якої має бути здійснене виконання зобов'язань) або ордерним (із зазначенням такої особи) (ст. 4 Закону України "Про цінні папери і фондовий ринок").

Відмова від виконання зобов'язання, посвідченого цінним папером, з посиланням на відсутність підстави зобов'язання або на його недійсність не допускається (ст. 5 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок").

Особа, у якої знаходиться вексель, вважається його законним держателем, якщо її право на вексель базується на безперервному ряді індосаментів, навіть якщо останній із них є бланковим (ст. ст. 16, 77 Уніфікованого Закону "Про переказні векселі та прості векселі"). Така особа має всі права за векселем, у тому числі право вимоги платежу за ним.

Відповідно ст. 33 Уніфікованого закону про переказні векселі та прості векселі, переказний вексель може бути виданий із таким строком платежу: за пред'явленням; у визначений строк від пред'явлення; у визначений строк від дати складання; на визначену дату. Переказні векселі, що містять або інші строки платежу, або передбачають оплату частинами, є недійсними.

Згідно ст. ст. 43, 53, 77, 78 Уніфікованого закону, векселедержатель має право пред'явити позовні вимоги до векселедавця в разі, якщо не було здійснено платежу за векселем.

Під правом вимоги за векселем розуміється право векселедержателя заявити позов згідно статей 47, 48 Уніфікованого закону про переказні векселі та прості векселі.

Позивач довів, що вексель знаходиться у нього і він має право на задоволення позову та стягнення суми, вказаної у векселі.

Згідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є право відношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити грошові кошти тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із пунктом першим статті 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Як вбачається з п. 2 ст. 530 ЦК України якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Статтею 610 Цивільного кодексу України передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Доказів сплати суми 360 000,00 грн. за простим векселем АА №2560098 відповідачем до матеріалів справи не надано, право позивача на стягнення зазначеної суми підтверджено матеріалами справи, тому вимоги позивача про стягнення 360 000,00 грн. за простим векселем є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

Таким чином, судовий збір стягується з відповідача.

Керуючись ст.ст. 1, 33, 34, 49, 82-85,115-116 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Продсервіс" (49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, б.17, оф.723, код ЄДРПОУ 25536693) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельно-промислова група"Альбатрос" (49010, м. Дніпропетровськ, вул. Погребняка, б.23, кв. 15, код ЄДРПОУ 33667707) заборгованість за несплаченим векселем у розмірі 360000 грн. (триста шістдесят тисяч гривень) та судовий збір в розмірі 7 200 (сім тисяч двісті гривень).

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 23.09.2013 року

Суддя С.В. Мартинюк

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення23.09.2013
Оприлюднено24.09.2013
Номер документу33625711
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5832/13

Рішення від 23.09.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

Ухвала від 29.07.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мартинюк Сергій Віталійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні