Постанова
від 04.09.2013 по справі 805/11292/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 вересня 2013 р. Справа № 805/11292/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Михайлик А.С. розглянув в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від

нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецької області

до приватного підприємства «Медичний центр «Транзит»

про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 53,53 грн.

Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Центрально-Міському районі м. Макіївки Донецької області звернулось до суду з позовом до приватного підприємства «Медичний центр «Транзит» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 53,53 грн.

В обґрунтування вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в сумі 53,53 грн., що виникла через несплату відповідачем нарахованої відділенням фонду пені за несвоєчану сплату страхованих внесків. Посилаючись на статтю 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності ", розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" просив стягнути з відповідача заборгованість в сумі 53,53 грн.

4 вересня 2013 року, через канцелярію суду позивач надав клопотання про розгляд справи без участі представника відділення фонду.

Повідомлення про відкриття провадження у справі та призначення судового розгляду направлялося відповідачу на адресу реєстрації: 86151, Донецька область, м. Макіївка, вул. Енгельса, буд. 62, кв. 77 втім повідомлення не було отримано відповідачем з незалежних від суду причин. З огляду на зазначене та враховуючи приписи статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач вважається повідомленим про відкриття провадження в адміністративній справі та дату, час та місце судового розгляду справи належним чином.

З урахуванням положень частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд визнав за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за відсутності представників сторін.

Дослідивши наявні в матеріалах справи, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач, приватне підприємство «Медичний центр «Транзит», є юридичною особою, зареєстрований 13 листопада 2009 року обліковується в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за кодом 36835080. Відповідач перебуває на обліку в якості платника страхових внесків у відділенні виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Центрально-Міському м. Макіївки Донецької області.

17 липня 2013 року позивачем проведено перевірку правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду, про що складений акт № 79 (арк. справи 4). Згідно акту перевірки в ході її проведення встановлено несвоєчасне перерахування приватним підприємством «Медичний центр «Транзит» сум страхових внесків, що є порушенням п. 4.12 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року N 36, у зв'язку із чим позивачем нараховано пеню в сумі 53,53 грн.

Частинами 5, 6 пункту 7 розділу 8 Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або несплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, визначено Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (дала за текстом Закон № 1105-XIV).

Згідно статті 6 Закону № 1105-XIV суб'єктами страхування від нещасного випадку є застраховані громадяни, а в окремих випадках - члени їх сімей та інші особи, страхувальники та страховик. Роботодавці є страхувальниками, фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є страховиком.

Згідно частини 1 статті 8 Закону № 1105-XIV особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) або на інших підставах, передбачених законодавством про працю підлягають обов'язковому страхуванню від нещасного випадку.

В статті 15 Закону України № 1105-XIV зазначено, що страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків, який є некомерційною самоврядною організацією, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 45 Закону № 1105-ХІV роботодавець як страхувальник зобов`язаний своєчасно і повно сплачувати в установленому порядку страхові внески в Фонд соціального страхування від нещасних випадків.

Підпунктом 4.12 пункту 4 «Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» затвердженою постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 36 від 12 липня 2007 року (далі - Інструкція) передбачено, що страхові внески сплачуються страхувальниками-роботодавцями - у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.

. Згідно з пунктом 5.1. цієї Інструкції не внесені страхувальником у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у встановленому законодавством порядку. Пеня нараховується з сум недоїмки за кожний прострочений день та обчислюється виходячи з 120% річних облікової ставки НБУ, яка діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь строк.

В ході перевірки встановлено несвоєчасну сплату відповідачем страхових внесків до фонду за жовтень 2010 року в сумі 143,64 грн., листопад 2010 року в сумі 120,33 грн., грудень 2010 року в сумі 129,78 грн. Згідно додатку до акту заробітну плату за наведені місяці відповідачем виплачено 2, 5 та 6 грудня 2011 року із прострочкою 3, 1, 589 дні відповідно. У зв'язку із наведеним позивачем правомірно нараховано пеню в сумі 53,53 грн.

В матеріалах справи відсутні документи, які б спростовували встановлені позивачем в ході перевірки обставини та документи, які б свідчили про сплату відповідачем суми нарахованої пені.

З огляду на таке, позовні вимоги про стягнення з приватного підприємства «Медичний центр «Транзит» заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 53,53 грн. підлягають задоволенню.

Підстави для вирішення питання щодо розподілу судових витрат згідно статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Враховуючи вищевикладене, на підставі положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 104-107, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 181, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Центрально - Міському м. Макіївки Донецької області до приватного підприємства «Медичний центр «Транзит» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 53,53 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Медичний центр «Транзит» (86151, Донецька область, м. Макіївка, вул. Енгельса, буд. 62/77, код ЄДРПОУ 36835080) заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 53,53 грн. (п'ятдесят три гривні 53 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складений та підписаний 4 вересня 2013 року.

Суддя Михайлик А.С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.09.2013
Оприлюднено25.09.2013
Номер документу33660221
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/11292/13-а

Ухвала від 17.10.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Галатіна О.О.

Постанова від 04.09.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

Ухвала від 05.08.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Михайлик А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні