Справа № 815/5622/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2013 року м. Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Кипаренко Н.Ю.
За участю представників сторін:
Від позивача: УПФУ в Приморському районі м.Одеси Шарапов Ю.В. - за довіреністю від 24.12.2012р. №19918/11.
Від відповідача: Приватного підприємства «Профіль» до суду не з'явився, що про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Приватного підприємства «Профіль» про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 241,04грн., -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси, в якому позивач просить суд стягнути з Приватного підприємства «Профіль» заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 241,04грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003р., відповідно до якого страхувальники зобов'язані сплачувати нараховані страхові внески не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення звітного періоду.
Відповідач у судове засідання 16.09.2013р. не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно, проте наявна у матеріалах справи судова кореспонденція, яка надсилалася на зазначену в реєстраційних документах адресу відповідача, повернулась до суду з відповідним поштовим повідомленням з відміткою органу зв'язку - "за закінченням терміну зберігання".
При цьому, як вбачається з наявних у матеріалах справи документів, а саме: Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, місцезнаходженням ПП «Профіль» є, зокрема, 65045, м.Одеса, вул.Жуковського,36, к.36.
Згідно з ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Таким чином, з огляду на відсутність будь-яких заперечень з боку відповідача на адміністративний позов, справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відповідно до приписів ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та проаналізувавши вимоги чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавства, суд встановив наступне.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, ПП «Профіль» з 23.01.1996р. знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за №Ж4098.
Судом з'ясовано, що за ПП «Профіль» перед Управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси рахується заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 241,04грн., яка виникла у зв'язку з нарахуванням, але несплатою ПП «Профіль» у законодавчо визначеному порядку та строки внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті до бюджету, про що свідчить наявна в матеріалах справи Вимога про сплату недоїмки №Ю-414 від 29.06.2004р. на суму 241,04грн.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.15 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003р. (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону. Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь.
Згідно з п.1 ч.1 ст.14 зазначеного Закону страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Відповідно до ст.19 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески до солідарної системи нараховуються для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України „Про працю", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 зазначеного Закону страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 12 статті 20 Закону встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, але не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у п.п.1-4 ст.11 Закону є календарний місяць.
Таким чином, ПП «Профіль» згідно з ч.1 ст.14 Закону є роботодавцем, використовує працю фізичних осіб та відповідно повинно сплачувати нараховані страхові внески за найманих працівників до 20 числа кожного місяця за минулий місяць.
Згідно з п.2 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до ч.3 ст.106 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про їх сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Відтак, у зв'язку з тим, що заборгованість боржником - ПП «Профіль» добровільно сплачена не була, на його адресу Пенсійним фондом було надіслано вимогу про сплату недоїмки №Ю-414 від 29.06.2004р. на суму 241,04грн., яка була отримана Підприємством 02.07.2004р., про що свідчить наявне у матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.
Згідно зі ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", протягом десяти робочих днів із дня одержання вимог про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки.
Проте, визначена вказаною вимогою сума боргу, самостійно ПП «Профіль» сплачена не була, у зв'язку з чим за відповідачем рахується заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси у загальному розмірі 241,04грн., що у тому числі підтверджується наданою позивачем карткою особового рахунку. Відповідних належних доказів сплати відповідачем суми внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 241,04грн., суду не надано, що відповідно свідчить про правомірність та ґрунтовність позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси.
Відповідно до ч.15 ст.106 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Згідно з абз.5 ч.7 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. №2464-VI (зі змінами та доповненнями) стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або несплачених у період до 1 січня 2011р. здійснюється фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або штрафних санкцій.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Приватного підприємства «Профіль» заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 241,04грн.
Керуючись ч.4 ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси до Приватного підприємства «Профіль» про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 241,04грн., задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Профіль» (65045, м.Одеса, вул.Жуковського,36, к.36, код ЄДРПОУ 22451223) на користь Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м.Одеси (65009, м.Одеса пров.Світлий,8, код ЄДРПОУ 26302649, р/р 256013013705) заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у загальному розмірі 241(двісті сорок одна)грн. 04коп.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.
Повний текст постанови складено та підписано судом 23 вересня 2013 року.
Суддя Харченко Ю.В.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2013 |
Оприлюднено | 25.09.2013 |
Номер документу | 33660410 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Коваленко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні