ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2214/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.
при секретарі: Химинець В.В.,
за участю сторін:
позивача: Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області - представник Пильник Г.О.,
відповідача: Дочірнє підприємство Жденіївський туристично-оздоровчий комплекс "Форель" приватного Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Закарпаттурист"- представник в судове засідання повторно не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області до Дочірнього підприємства Жденіївський туристично-оздоровчий комплекс "Форель" приватного Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Закарпаттурист" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 18 вересня 2013 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 23 вересня 2013 року.
20 червня 2013 року Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Дочірнього підприємства Жденіївського туристично-оздоровчого комплексу "Форель" приватного Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Закарпаттурист" про стягнення заборгованості в сумі 7306,70 грн.
18 вересня 2013 року представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, що зазначені в позовній заяві. Так, вказує, що за відповідачем рахується заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з січня 2013 року по березень 2013 року в сумі 7306,70 грн.
Відповідач в судове засідання 18 вересня 2013 року повторно не прибув, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за адресою, внесеною до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 42-46), а за таких обставин, на підставі ст. 35 КАС України, сторона вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання. Письмових заперечень на позовну заяву до суду не надійшло.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Дочірнє підприємство Жденіївський туристично-оздоровчий комплекс "Форель" приватного Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Закарпаттурист" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у Воловецькому районі. Згідно з ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97 - ВР від 26.06.1997 року є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, з 01.01.04 року є платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 09.07.2003 року № 1058, а з 01.01.2011 року як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 2464 від 08.07.2010 року і відповідно до ст. 7 вказаного Закону зобов'язані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі нарахований єдиний внесок.
Відповідно до п.1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно до п. 1, п. 4, п. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначається цим Законом окремо. Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами. Єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Відповідно до п. 12 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Дочірнє підприємство Жденіївський туристично-оздоровчий комплекс "Форель" приватного Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Закарпаттурист" за період з січня по березень 2013 року здійснюючи нарахування заробітної плати не сплачував до управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області страхові внески у строк нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця в зв'язку з чим створив недоїмку в розмірі - 5542,09 грн. ( січень 2013 року -2448,19 грн., лютий 2013 року - 1405,07 грн., березень 2013 року - 1688,83 грн), що є простроченою заборгованістю у розумінні Закону № 2464-ІV, та повинні бути сплачені у строки визначені ч.8 ст.9 Закону. Разом з тим, відповідачу відповідно до ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" було прийнято рішення № 23 від 23.01.2013 року про застосування штрафних санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску - штрафна санкція складає 496,41 гривень (а.с. 24).
Позивачем застосовано штрафні санкції та донараховано відповідачу своєчасно не нарахованого єдиного внеску та відповідно до п. 3 ч. 11 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" прийнято рішення № 22 від 23.01.2013 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 1268,20 гривень (а.с. 25). Дана заборгованість по рішенням підтверджується розрахунком позовної суми заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с. 26) та картками особового рахунку страхувальника.
Відповідно до п. 4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Позивачем було надіслано вимогу № Ю4/23 від 07.05.2013 року про сплату боргу з єдиного внеску відповідачу який отримав вимогу 11.05.2013 року (а.с. 11).
Судом встановлено, що на підставі вищевикладеного за відповідачем рахується сума заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з січня по березень 2013 року в розмірі 7306,70 грн., а саме: по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - 5542,09 грн., та по штрафних санкціях - 1764,61 грн. відповідно до картки особового рахунку платника єдиного внеску (а.с. 12) та рішень № 23, №24 ( а.с. 23-25)
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Таким чином, заборгованість відповідача є несплаченою, що є підставою для стягнення коштів до бюджету, а тому позов підлягає до задоволення як обґрунтований.
Так, як позивачем у даній справі є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - юридична особа, то в силу ч.4 ст. 94 КАСУ судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому районі Закарпатської області до Дочірнього підприємства Жденіївського туристично-оздоровчого комплексу "Форель" приватного Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Закарпаттурист" про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства Жденіївського туристично-оздоровчого комплексу "Форель" приватного Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Закарпаттурист" (вул. Шевченка, буд. 249, смт. Жденіево, Воловецький район, Закарпатська область, 89120, р/р 26003000006097 в ВАТ "Фольксбанк", МФО 325213, код ЄДРПОУ 05391946 ) на користь управління Пенсійного фонду у Воловецькому районі заборгованість в сумі 7306 (сім тисяч триста шість гривень) 70 копійок.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Т.В. Скраль
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2013 |
Оприлюднено | 25.09.2013 |
Номер документу | 33662232 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні