Справа № 122/19971/13-п
Провадження по справі 3/122/2042/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 вересня 2013 року
Суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли із Державної податкової інспекції м. Сімферополя ГУ Міндоходів в АР Крим про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, Молдова, громадянина України, ІПН НОМЕР_1, працюючого директором ПАТ «ПБК «Крим», ЄДРПОУ 05513847, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, будучі директором ПАТ «ПБК «Крим», яке знаходиться за адресою: м.Сімферополь, вул. Г.Сталінграду, 12, порушив ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, а саме: було завищено податковий кредит за березень 2013 року у сумі 53660 грн по взаємовідносинах з ФОП ОСОБА_3, що призвело до заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов’язання і сумою податкового кредиту за березень 2013 року на суму ПДВ 63660 грн та донарахуванню податкових зобов’язань за березень 2013 року на суму ПДВ у розмірі 63660 грн, чим порушив вимоги п.п.14.1.191 п.14.1 ст. 14, п.44.1 ст.44, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, але в силу ч.3 ст.256 КУпАП він вважається повідомленим про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення належним чином і своєчасно, оскільки був сповіщений про час та місце розгляду справи під час складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Замість цього, у день розгляду справи, суду було надано клопотання про відкладення розгляду протоколу, у зв'язку з відпусткою ОСОБА_2 з 12.09.2013 року та його виїздом за межі АР Крим.
У своєму клопотанні, надішедшому до суду 12.09.2013 року, ОСОБА_2 просив закрити провадження по справі відносно нього, в зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, оскільки надані податковою інспекцією докази є недостатніми для підтвердження його провини, на підставі цього ПАТ «ПБК «Крим» було подано позов до ДПІ м. Сімферополя ГУ Міндоходів в АР Крим.
Вивчивши доводи клопотання, враховуючи конкретні обставини складання протоколу про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне відхилити клопотання про відкладення розгляду адміністративного матеріалу, оскільки визнає його безпідставним і таким, що подане ОСОБА_2 із зловживанням своїх процесуальних прав.
При цьому причини, наведені ним у своєму клопотанні не є поважними, оскільки справа до суду надійшла ще 04.09.2013 року та за заявою особи, що притягається до адміністративної відповідальності, її можна б було розглянути до відпустки.
У зв’язку з цим, суд вважає за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення у відсутність ОСОБА_2, оскільки за положеннями ст.268 ч. 1 КУпАП за даною категорією справ, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не є обов’язковою.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, суд доходить висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163 - 1 ч. 1 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 163 - 1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами: протоколом про адміністративне правопорушення №27/22.7 від 28.08.2013 року, з яким ОСОБА_2 був ознайомлений, актом про результати документальної невиїзної перевірки ПАТ «ПБК «Крим» з питань достовірності декларування податкового кредиту за березень 2013 року при здійсненні правовідносин з ФОП ОСОБА_3, наказом про призначення на посаду.
Оцінивши, наявні у справі докази, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення за ст.163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Підстав для закриття провадження по справі на підставі ст. 247 КУпАП - не вбачається.
Враховуючи те що ОСОБА_2 раніше до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення не притягувався, суд вважає за можливе призначити йому адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу, що сплачується в дохід держави, в межах санкції ст.163-1 ч. 1 КУпАП.
На підставі ст. 163-1 ч. 1, ст.ст. 33, 283, 284, 294, 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.163-1 ст. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати його адміністративному стягненню за даною статтею, у вигляді штрафу, що сплачується в дохід держави, у розмірі 85 (вісімдесят п’ять) гривень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в апеляційному порядку особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора на постанову судді у справах про адміністративне правопорушення подаються до Апеляційного суду АРК через Залізничний районний суд м. Сімферополя АРК.
Суддя:
Суд | Залізничний районний суд м. Сімферополя |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2013 |
Оприлюднено | 17.01.2014 |
Номер документу | 33663189 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Залізничний районний суд м. Сімферополя
Афендіков С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні