ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2132/13-a
20 вересня 2013 року м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі
головуючої судді Мірінович У.А.,
при секретарі судового засідання Колісник Н.В.,
за участі:
представника позивача Федорів Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Збаразької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління міндоходів у Тернопільській області до фермерського господарства "Ходачок" про стягнення податкового боргу на суму 1849,95 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Збаразька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління міндоходів у Тернопільській області звернулася у Тернопільський окружний адміністративний суд з позовом до фермерського господарства "Ходачок" про стягнення за рахунок коштів з рахунків в банківських установах, що обслуговують ФГ «Ходачок» та за рахунок готівки, що належить ФГ «Ходачок» податкового боргу в сумі 1849,95 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю, суду пояснила, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов'язання, внаслідок чого станом на 27.08.2013 року у нього виникла заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі 1849,95 грн. в тому числі: 1558,20 грн. за основним платежем та 291,75 грн. пені. Доповнила, що оскільки відповідач не сплатив в добровільному порядку вищевказаний податковий борг, то просила стягнути його за рахунок готівки, що належить ФГ «Ходачок» та з рахунків у банках, обслуговуючих ФГ «Ходачок».
Відповідач в судове засідання не прибув, хоча належним чином повідомлявся про день, час та місце розгляду справи судом. Про причини неприбуття суд не повідомив.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав .
Фермерське господарство «Ходачок» зареєстроване як юридична особа Збаразькою районною державною адміністрацією Тернопільської області 12.02.2009 року та перебуває на обліку в Збаразькій ОДПІ з 16.02.2009 року, як платник податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України та пп.16.1.4. п.16.1. ст. 16 Податкового кодексу України на відповідача покладений обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.
Як слідує з матеріалів справи, відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов'язання, внаслідок чого на 27.08.2013 року у нього виникла заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі 1849,95 грн. в тому числі: 1558,20 грн. за основним платежем та 291,75 грн. пені.
Дана сума заборгованості підтверджується розрахунком суми боргу (а.с.5), податковою декларацією з плати за землю (а.с.16) та обліковою карткою платника податку (а.с.8).
Таким чином, сума податкового зобов'язання по орендній платі за землю з юридичних осіб, яка самостійно визначена платником податку у відповідній податковій декларації є узгоджена у порядку і на умовах, визначених Податковим кодексом України.
Відповідно до п.п. 14.1.156 п. 14 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Статтею 288 ПК України, передбачено, що платниками орендної плати є орендарі земельних ділянок, та об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які надані в оренду.
Згідно з п. 286.2 ст. 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п. 287.3. ст. 287 ПК України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Несплачене у встановлений строк податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному порядку, визнається згідно п.п 14.1.175 п.14. ст. 14 ПК України сумою грошового зобов'язання, самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження.
Таким чином, заборгованість відповідача перед бюджетами та державними цільовими фондами по орендній платі за землю з юридичних осіб в сумі 1849,95 грн. в тому числі: 1558,20 грн. за основним платежем та 291,75 грн. пені. є податковим боргом.
У зв'язку з несплатою податкового боргу згідно ст. 59 ПК України відповідачу було надіслано податкову вимогу форми «Ю» № 36 від 14.05.2012 року (а.с.19).
Як слідує з матеріалів справи та пояснень представника позивача, з дати надіслання податкової вимоги, відповідачем податковий борг не погашався в повному обсязі, а отже, відповідно до ст. 60 ПК України вищевказана податкова вимога не відкликалася.
Відповідно до п.41.5. ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Згідно п.п 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.4 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 10, 11, 94, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути за рахунок готівки та з рахунків в банках фермерського господарства "Ходачок" (47300, Тернопільської обл., Збаразький р-н., с. Гори Стрийовецькі, код ЄДРПОУ 36016298) податковий борг з орендної плати з юридичних осіб на загальну суму 1849 (тисяча вісімсот сорок дев'ять) гривень 95 коп., з якого: 1558 (тисяча п'ятсот п'ятдесят вісім) гривень 20 коп.- основний платіж; 291 (двісті дев'яносто одна) гривня 75 коп. - пеня.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (оголошення вступної та резолютивної частини постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 25 вересня 2013р.
Суддя Мірінович У.А.
копія вірна
Суддя Мірінович У.А.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2013 |
Оприлюднено | 25.09.2013 |
Номер документу | 33673371 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мірінович У.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні