Постанова
від 17.09.2013 по справі 805/12676/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2013 р. Справа № 805/12676/13

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шинкарьової І.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «УкрКит» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємства в сумі 2212,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Жовтнева об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «УкрКит» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємства в сумі 2212,00 грн.

В обґрунтування позову посилається на те, що за результатами господарської діяльності, відповідач має податковий борг перед бюджетом по податку на прибуток станом на 02 липня 2013 року на загальну суму 2212,00 грн. Заборгованість перед бюджетом виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток, а саме: згідно винесеної інспекцією податкового повідомлення-рішення №0000111510 від 17 лютого 2012 року. Строки добровільної сплати податкового зобов'язання вийшли, заходи прийняття податковим органом щодо стягнення податкових зобов'язань, не призвели до їх погашення. Станом на момент подачі позову податковий борг не погашено, вказана сума заборгованості до бюджету не перерахована, що завдає істотної шкоди інтересам держави.

Просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «УкрКит» (87501, м.Маріуполь, вул.Лінника, буд.9, кВ.25, код ЄДРПОУ 35537447) заборгованість з податку на прибуток підприємств у розмірі 2212,00 грн. на р/р №31114009700055, код платежу 11021000, банк одержувача - ГУДКУ у Донецькій області, код одержувача (ОКПО) 37989721, код банка (МФО) 834016.

Представники сторін до судового засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Представник позивача надав заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження. Від відповідача заяви про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходили.

Приймаючи до уваги, що всі особи які беруть участь у справі не прибули у судове засідання та належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України суд розглядає справу у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «УкрКит» (код ЄДРОПУ 35537447) зареєстроване виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області у якості юридичної особи, що підтверджено копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.4). Як платник податків ТОВ «ТД «УкрКит» перебуває на обліку в Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції, правонаступником якої є позивач, з 07 листопада 2007 року за №8116 (а.с.7).

Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковим боргом є сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Порядок та строки сплати податкових зобов'язань з податку на прибуток визначені розділом 3 Податкового кодексу України.

У відповідності з пунктом 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючи органи, розраховується контролюючим органом, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Позивачем була проведена камеральна перевірка податкової звітності про використання коштів неприбуткових установ та організацій. Перевіркою встановлено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.п.49.18.2 пункту 49.18 ст.49 Податкового кодексу України, а саме: неподання податкових декларацій з податку на прибуток за 9 місяців 2009 року, 2009 рік, 1 квартал 2010 року, 1 півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, 2010 рік, 1-4 квартали 2011 року.

За наслідками перевірки було складено акт від 15 лютого 2012 року №28/15-113/35537447 (а.с.9). На підставі акту перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 17 лютого 2012 року №000111510, яким нараховані штрафні санкції у розмірі 2212,00грн., яке направлене відповідачу 17 лютого 2012 року та повернуто до податкової інспекції з повідомленням про повернення. (а.с.12).

Згідно п.58.2 ст.58 цього кодексу, податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Пунктом 58.3 ст.58 кодексу передбачено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Пунктом 56.18 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

В судовому засіданні судом встановлено, що податкові повідомлення - рішення за якими стягується сума податкового боргу відповідачем не оскаржувалися, тому є узгодженими.

Таким чином, станом на день судового розгляду строки сплати зобов'язань, визначених зазначеними податковими повідомленнями-рішеннями сплили.

Згідно даних облікових карток з податку на прибуток відповідачем податкові зобов'язання визначені податковим повідомленням-рішенням не сплачені. Так, за відповідачем залишається несплачений податковий борг з податку на прибуток у розмірі 2212,00 грн. (а.с. 15,16).

Згідно пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

02 червня 2010 року податковою інспекцією сформована податкова вимога №1/96, яка надсилалася на адресу відповідача рекомендованою кореспонденцією, проте була повернута на адресу податкового органу із зазначенням пошти «за даною адресою не значиться» (а.с. 13).

Перелік підстав, наявність яких надає можливість визначати податкові вимоги відкликаними визначений статтею 60 Податкового кодексу України.

При цьому, зазначеною статтею Кодексу визначено, що якщо нарахована сума грошового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення-рішення або податкова вимога не відкликаються. На суму збільшення грошового зобов'язання надсилається окреме податкове повідомлення-рішення, а на суму збільшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається.

Отже, наявними в матеріалах справи документами підтверджено правомірність визначеної позивачем суми податкового боргу відповідача з податку на прибуток та наявність підстав для стягнення зазначеної суми боргу в судовому порядку.

Відповідно до статті 67 Конституції України та статті 16 Податкового кодексу України, підприємство зобов'язано своєчасно та у повному обсязі сплачувати до бюджетів належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів), однак вказані зобов'язання відповідач не виконав.

Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Наявними в матеріалах справи документами підтверджено наявність у відповідача відкритих банківських рахунків, з яких податкова інспекція може стягнути кошти в рахунок погашення наявного податкового боргу (а.с.6).

Враховуючи вищезазначене, адміністративний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «УкрКит» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток підприємства в сумі 2212,00 грн. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний будинок «УкрКит» (87501, м.Маріуполь, вул.Лінника, буд.9, кВ.25, код ЄДРПОУ 35537447) заборгованість з податку на прибуток підприємств у розмірі 2212,00 грн. на р/р №31114009700055, код платежу 11021000, банк одержувача - ГУДКУ у Донецькій області, код одержувача (ОКПО) 37989721, код банка (МФО) 834016.

Постанова може бути оскаржена через Донецький окружний адміністративний суд в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шинкарьова І.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.09.2013
Оприлюднено26.09.2013
Номер документу33695021
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/12676/13-а

Ухвала від 02.09.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Шинкарьова І.В.

Постанова від 17.09.2013

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Шинкарьова І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні