Рішення
від 30.08.2013 по справі 544/1046/13-ц
ПИРЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 544/1046/13

пров. № 2/544/386/2013

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

30 серпня 2013 року м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого - судді Сайко О.О.,

за участі секретаря - Несена О.І.,

представника позивача Ігнатович В.П. (юридичної особи),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду на вул. Леніна, 41 цивільну справу за позовом управління праці та соціального захисту населення Пирятинської районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення суми переплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

У С Т А Н О В И В:

Управління праці і соціального захисту населення Пирятинської районної державної адміністрації у липні 2013 року звернулося до Пирятинського районного суду Полтавської області із позовом до ОСОБА_2 про стягнення суми переплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та просить суд стягнути з відповідачки на свою користь 1041,85 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач перебувала на обліку в управлінні праці у зв'язку з одержанням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідно до наказу Державної циркової компанії України від 30.09.2011 року ОСОБА_2 приступила до роботи з 03.10.2011 року, перервавши відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відповідач не своєчасно повідомив управління про зміну обставин, що впливають на припинення виплати їй допомоги та в період з 03.10.2011 по 31.12.2011 року незаконно отримала допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у сумі 1041,85 грн, яку добровільно відмовляється повертати управлінню.

У судовому засіданні представник управління праці та соціального захисту населення Пирятинської державної адміністрації позовні вимоги підтримав, просить стягнути з відповідача 1041,85 грн безпідставно отриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилась, хоча належним чином була повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, повідомила в телефонному режимі про неможливість явки до суду з поважних причин (візит до лікаря), клопотання про відкладення слухання справи не надала.

За таких обставин суд вважає можливим слухати справу у відсутність відповідача.

Судом установлено, що ОСОБА_2 09.06.2011 року звернулася до управління праці і соціального захисту населення Пирятинської районної державної адміністрації ( далі - управління) із заявою про призначення їй державної допомоги по догляду за дитиною - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення нею трирічного віку.

Відповідно до Закону України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» відповідачу рішенням управління праці та соціального захисту населення Пирятинської райдержадміністрації від 15.06.2011 року було призначено виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку (а.с.7): з 14.09.2010 по 31.07.2013 року призначена виплата допомоги у розмірі 130 грн та з 01.10.2011 по 30.11.2011 по доходах у розмірі 392,79 грн.

Відповідно до наказу Державної циркової компанії України від 30.09.2011 року ОСОБА_2 приступила до роботи на посаді провідного економіста планово-економічного відділу з 03.10.2011 року, перервавши відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. (а.с.6).

Згідно із ст. 43 ЗУ « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» ( в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин ) у разі виходу (працевлаштування) матері дитини або особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною, на роботу до закінчення строку відпустки для догляду за дитиною виплата зазначеної допомоги припиняється, про що видається довідка з місця роботи (служби, навчання).

Відповідно до пункту 23 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків).

ОСОБА_2 безпідставно отримала державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 03.10.2011 по 31.12.2011 року у сумі 1141,85 грн. Частину зайво отриманих нею коштів у розмірі 100 грн. відповідач добровільно відшкодувала управлінню (а.с.4)

Іншу частину заборгованості у сумі 1041,85 грн. відповідач добровільно повернути управлінню відмовляється.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд уважає, що позовні вимоги управління праці і соціального захисту населення Пирятинської райдержадміністрації про стягнення з відповідача незаконно отриманої державної допомоги у сумі 1041,85 грн. є обґрунтованими, належним чином доведеними та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213-215 ЦПК України, Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.11.2001, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» №1751 від 27.12.2001 , суд,

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Управління праці і соціального захисту населення Пирятинської районної державної адміністрації задовольнити.

Стягти із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий Пирятинським РВ УМВС України в Полтавській області 07.07.2005 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь управління праці і соціального захисту населення Пирятинської державної адміністрації ( 37000, м. Пирятин Полтавської області, вул.. Радянська, 41, о/р 35416007000465, УДК в Пирятинському районі, МФО 831019, код 03195174 ) переплачені при виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку кошти у розмірі 1041 (одну тисячу сорок одну) гривню 85 коп.

Стягти із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий Пирятинським РВ УМВС України в Полтавській області 07.07.2005 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, судовий збір у розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять ) гривень 40 коп. в дохід держави.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи.

Головуючий - О.О.Сайко

СудПирятинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення30.08.2013
Оприлюднено20.11.2013
Номер документу33718861
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —544/1046/13-ц

Ухвала від 11.07.2013

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Рішення від 30.08.2013

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

Ухвала від 04.07.2013

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Сайко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні