Рішення
від 23.09.2013 по справі 914/3007/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.09.2013 р. Справа № 914/3007/13

за позовною заявою: Публічного акціонерного товариства «Галенергобудпром», с.Дуліби Стрийського району Львівської області

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Євросхідбуд», м.Львів

про стягнення 23154,22грн.

Суддя Щигельська О.І.

при секретарі Горбань М.Ю.

Представники:

від позивача: Росипець Р.О. - представник за довіреністю

від відповідача: не з'явився

Суть спору: позов заявлено Публічним акціонерним товариством «Галенергобудпром», с.Дуліби Стрийського району Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євросхідбуд», м.Львів про стягнення 23154,22грн., з яких 21971,68грн. основного боргу, 1126,88грн. 3% річних та 55,66грн. індексу інфляції.

Ухвалою суду від 05.08.2013р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 23.09.2013р.

Представнику позивача роз'яснено права, передбачені ст.ст.20, 22 ГПК України.

Представник позивача в судове засідання 23.09.2013р. з'явився, на виконання вимог ухвали суду при заяві (вх.№34088/13 від 21.08.2013р.) подав витребувані судом документи, позовні вимоги підтримав повністю з підстав, зазначених у позовній заяві. Ствердив зокрема, що на виконання умов домовленості між сторонами, ВАТ «Галенергобудпром» - правонаступником усіх прав і обов'язків якого є ПАТ «Галенергобудпром» в червні та серпні 2011 року відвантажено відповідачу - ТзОВ «Євросхідбуд» товар на загальну суму 50031,68грн., що підтверджується підписаними представниками сторін видатковими накладними. Проте, відповідачем, всупереч взятим на себе зобов'язанням поставлений товар оплачено лише частково, внаслідок чого виникла заборгованість перед позивачем в розмірі 21971,68грн. Вимоги про сплату заборгованості, надіслані відповідачу в вересні 2012 року та лютому 2013 року з метою досудового врегулювання спору, залишені ним без відповіді та задоволення, відтак позивачем нараховано та заявлено до стягнення, окрім суми основного боргу, 1126,88грн. 3% річних та 55,66грн. індексу інфляції в порядку ст.625 ЦК України. Просив позов задоволити.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання 23.09.2013р. не забезпечив, відзиву на позовну не подав, поважності причин неявки суду не повідомив, хоча про час і місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, а саме - на адресу відповідача, зазначену у позовній заяві та витязі з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-піпдриємців, а саме: м.Львів, вул.Кульпарківська, буд.93, офіс 312, надіслано копію ухвали про порушення провадження по справі. Проте, вказана кореспонденція знаходиться в матеріалах справи, повернута суду підприємством зв'язку з відміткою «За закінченням терміну зберігання». Відповідно до п.3.9.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р., особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ч.1 ст.64 та ст.87 ГПК України. В разі, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Відповідно до ст.75 ГПК України, суд, вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами, в яких достатньо доказів для прийняття рішення по суті спору, у відповідності до ч.3 ст.4-3 ГПК України, судом створювались сторонам необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, у зв'язку із чим передбачені у ст.77 ГПК України підстави для відкладення розгляду справи не вбачаються.

Розглянувши матеріали справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлено наступне.

Відкритим акціонерним товариством «Галенергобудпром», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Галенергобудпром» (позивач по справі) відвантажено товар Товариству з обмеженою відповідальністю «Євросхідбуд» (відповідач по справі) на суму 50031,68грн., що підтверджується підписаними представниками сторін видатковими накладними №11178 від 01.06.2013р. та №11539 від 30.08.2013р., а також належним чином оформленими довіреностями на отримання цінностей №21 від 30.05.2011р. та №29/08/1 від 29.09.2011р. виданими ТзОВ «Євросхідбуд» Курпеті Віктору Ярославовичу та Галабуді Роману Богдановичу відповідно.

Відповідачем 12.05.2011р. та 22.08.2011р. здійснено передоплату та часткову оплату за поставлений товар на загальну суму 28060,00грн., що відображено у картці рахунка, долученого позивачем до матеріалів справи, відтак розмір заборгованості становить 21971,68грн.

Вимога позивача про сплату заборгованості вих.№907 від 02.11.2011р., отримана відповідачем згідно відмітки на повідомленні про вручення поштового відправлення - 07.11.2011р., залишена останнім без відповіді та задоволення. Вимоги ПАТ «Галенергобудпром» вих.№889 від 13.09.2012р. та №101 від 28.02.2013р. повернуто позивачу підприємством зв'язку з відміткою «За закінченням терміну зберігання». Окрім основної заборгованості, позивач просить стягнути з відповідача 1126,88грн. 3% річних та 55,66грн. індексу інфляції, нарахованих відповідно до ст.625 ЦК України.

Згідно ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Відповідно до ст.11 ЦК України, однією з підстав виникнення зобов'язань, є зокрема договори та інші правочини.

Як передбачено ч.1 ст.712 ЦК України та ч.1 ст.265 ГК України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Оскільки законом не встановлено спеціальних вимог до форми та порядку укладення даного виду договорів, відповідно до ч.1 ст.181 ГК України, допускається його укладення у спрощений спосіб - шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень.

У відповідності до ст. 509 ЦК України, збов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

В силу ст. 530 ЦК України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

У відповідності до ст.193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Відповідно до норм ч.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

До первинних документів, якими підтверджується виконання господарського договору належать видаткові накладні, які мають бути складені у період дії договору, на виконання якого така накладна складається для підтвердження господарської операції, та містити інформацію, згідно якої ідентифікується здійснення господарської операції на виконання певного господарського договору.

Відповідно до норм ч.2 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

У відповідності до Інструкції про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей, затвердженої наказом Міністерства фінансів України № 99 від 16.05.1996р., при виписуванні довіреності перелік цінностей, які належить отримати по ній (графа «Найменування цінностей» у бланку довіреності), наводиться обов'язково із зазначенням назви і кількості цінностей для одержання, незалежно від того, чи є такі відомості у документах на відпуск (наряді, рахунку, договорі, замовленні, угоді тощо) цінностей. Незаповнені рядки довіреності прокреслюються.

Оскільки, факт отримання відповідачем товарно-матеріальних цінностей підтверджується належним чином оформленими первинними документами - видатковими накладними та долученими до матеріалів справи довіреностями на одержання цінностей, суд приходить до висновку, що позивачем добросовісно виконано обов'язок з поставки товару, в той час як відповідачем взяті на себе зобов'язання з оплати товару виконано лише частково, а саме здійснено передоплату за товар, а також частко оплачено поставлений товар, відтак заборгованість ТзОВ «Євросхідбуд» за вказанами зобов'язаннями перед ПАТ «Галенергобудпром» становить 21971,68грн.

Як визначено ст.625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Враховуючи вищевикладене та проаналізувавши подані позивачем розрахунки сум заявлених до стягнення, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення основного боргу в розмірі 21971,68грн., 1126,88грн. 3% річних та 55,66грн. індексу інфляції обґрунтовані поданими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення.

Відповідно до ч.1 ст.49 ГПК України, судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а відтак, витрати зі сплати судового збору слід покласти на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 49, 75, 82, 84, 85, 116 ГПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

1.Позов задоволити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Євросхідбуд» (м.Львів, вул.Кульпарківська, буд.93, офіс 312, код ЄДРПОУ 35897915) на користь Публічного акціонерного товариства «Галенергобудпром» (Львівська область, Стрийський район, с.Дуліби, вул.Заводська, 27, код ЄДРПОУ 00110191) 21971,68грн. основного боргу, 1126,88грн. 3% річних, 55,66грн. індексу інфляції та 1720,50грн. судового збору.

3.Наказ видати згідно ст.116 ГПК України.

4.Строк і порядок оскарження рішення суду визначені ст.ст.91-93 ГПК України.

Повне рішення складено 26.09.2013р.

Суддя Щигельська О.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення23.09.2013
Оприлюднено27.09.2013
Номер документу33725228
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/3007/13

Рішення від 23.09.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 05.08.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні