Ухвала
від 25.09.2013 по справі 908/3007/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

69600, м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна,21/Шаумяна,4

Інформаційний центр тел. (061) 224-08-88

УХВАЛА

25.09.2013 Справа № 908/3007/13

Господарський суд у складі судді Шевченко Тетяни Миколаївни,

за участю представника боржника - Подпоркіної О.О., голови ліквідаційної комісії згідно рішення власника, оформленого протоколом від 17.06.2013;

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 908/3007/13

за заявою боржника - Приватного виробничо-комерційного підприємства «ЄВРОПРОМПІДШИПНИК» (69068, м. Запоріжжя, вул. Офіцерська, 32, ідент. код юридичної особи - 32013644)

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

09.09.2013 до господарського суду Запорізької області надійшла заява (вх.№3158/09-05/13) боржника - Приватного виробничо-комерційного підприємства «ЄВРОПРОМПІДШИПНИК» про порушення справи про банкрутство на підставі ч. 5 ст. 11, ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка передбачає особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 10.09.2013 у справі № 908/3007/13 заяву прийнято до розгляду, справі присвоєно номер провадження 23/54/13, підготовче засідання суду призначено на 25.09.2013, зобов'язано арбітражного керуючого Сухову Ніну Володимирівну, визначеного автоматизованою системою згідно довідки щодо кандидатури арбітражного керуючого від 10.09.2013, надати, у термін до 24.09.2013, заяву на участь у даній справі в порядку ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», від боржника витребувано документи відповідно до резолютивної частини ухвали.

18.09.2013 від Сухової Н.В. надійшла заява (вх.№09-06/18418 від 18.09.2013) в порядку ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» про згоду на участь у справі.

В судовому засіданні представник боржника заяву підтримала, витребуваних ухвалою суду від 10.09.2013 документів не надала.

Розгляд справи здійснювався без застосування технічних засобів фіксування судового процесу.

Вислухавши пояснення представника боржника, дослідивши матеріали справи та додані до заяви документи, господарський суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство з таких підстав.

За приписами абзацу 6 частини 7 статті 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство за наявності підстав, передбачених статтею 15 цього Закону.

Відповідно до абз. 2 частини 1 статті 15 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо: заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі.

Згідно з ч. 1 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України .

Відповідний порядок передбачений статтею 60 Господарського кодексу України та статтями 105, 111 Цивільного кодексу України, які містять загальні положення про ліквідацію юридичної особи.

Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури «добровільної ліквідації» юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.

У зв'язку з чим необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» є прийняття засновниками (учасниками) юридичної особи рішення про звернення до господарського суду та дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо «добровільної ліквідації» юридичної особи.

Так, враховуючи вимоги ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зокрема, є: повідомлення органу, що здійснює державну реєстрацію, про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; здійснення публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи щодо припинення юридичної особи; встановлення строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, який може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи; персональне повідомлення явних кредиторів боржника про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; повідомлення органів доходів і зборів, в якому боржник перебуває на обліку, Пенсійного фонду України та інших відповідних фондів соціального страхування про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи; подання органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітності за останній звітний період; здійснення інвентаризації та оцінки вартості наявного майна боржника; складання проміжного ліквідаційного балансу за наслідком проведених дій в ліквідаційній процедурі, який має бути затверджений учасниками юридичної особи, тощо.

До заяви боржника не додано рішення засновників юридичною особи про звернення господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство, відсутнє погодження проміжного ліквідаційного балансу учасниками юридичної особи-боржника; не надано доказів внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців рішення засновників (учасників) про припинення юридичної особи; не надано доказів здійснення публікації повідомлення про прийняття рішення учасниками (засновниками) щодо припинення юридичної; відсутні докази повідомлення органів доходів і зборів (податкового органу), в якому боржник перебуває на обліку, Пенсійного фонду України та інших відповідних фондів соціального страхування про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи та доказів подання до цих органів звітності за останній звітний період; не додано належних доказів звернення кредитора ТОВ «Метарон» з вимогами до боржника в процесі його ліквідації.

Крім того, в частині 3 статті 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено перелік додатків, які додаються до заяви боржника, зокрема, це бухгалтерський баланс на останню звітну дату. Бухгалтерський баланс є окремим від проміжного ліквідаційного балансу документом, оформленим відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Боржником до заяви не додано бухгалтерського балансу на останню звітну дату.

Оцінивши у сукупності наведені вище обставини справи, суд дійшов висновку, що боржником при зверненні до суду із заявою про порушення справи про банкрутство не дотримано загальних правил проведення ліквідації підприємства, передбачених ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 60 Господарського кодексу України та ст.ст. 105, 111 Цивільного кодексу України, відповідних документів в підтвердження проведення процедури ліквідації до заяви не додано, у зв'язку з чим заява не відповідає змісту вимог, зазначених у Законі України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», що є підставою для відмови у порушенні провадження у справі про банкрутство.

У зв'язку із відмовою в порушенні провадження у справі суд не розглядає заяву арбітражного керуючого Сухової Н.В. про згоду на участь у справі.

Керуючись абз. 6 ч. 7 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 4 1 , 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Відмовити в порушенні провадження у справі про банкрутство Приватного виробничо-комерційного підприємства «ЄВРОПРОМПІДШИПНИК» (69068, м. Запоріжжя, вул. Офіцерська, 32, ідент. код юридичної особи - 32013644).

Копії ухвали надіслати: боржнику; Шевченківському ВДВС Запорізького МУЮ; ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області; державному реєстратору Реєстраційної служби Запорізького міського управління юстиції (69068, м. Запоріжжя, вул. Моторобудівників, 34).

Суддя Т.М. Шевченко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення25.09.2013
Оприлюднено30.09.2013
Номер документу33746673
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/3007/13

Ухвала від 31.10.2013

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Шевченко Т.М.

Ухвала від 25.09.2013

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Шевченко Т.М.

Ухвала від 10.09.2013

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Шевченко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні