Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2013 року Справа №607/12180/13-ц Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді Вийванко О.М.
при секретарі с/з Жара М.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі, в залі суду цивільну справу за позовом дочірнього підприємства «Загребелля-1» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач дочірнє підприємство «Загребелля-1» звернулося в суд із позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території, посилаючись на те, що відповідач зареєстрована і проживає у трьохкімнатній квартирі НОМЕР_1 у будинку НОМЕР_2, житловою площею 38,1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Плата за утримання будинку та прибудинкової території становить 88 грн. 90 коп. в місяць, на оплату якої відповідачу відкрито особовий рахунок № НОМЕР_3. Позивач систематично виконував комплекс робіт з утримання будинку та прибудинкової території з 01.10.2007 р. до 31.12.2011 р. За період надання послуг позивачу відповідач частково проводила оплату, в зв'язку з цим утворилась заборгованість, яка із місяця в місяць зростала. На неодноразові прохання і вимоги оплатити борг відповідач не реагує. Станом на 01.03.2013 р. заборгованість відповідача перед позивачем за надані послуги по утриманню будинку та прибудинкової території складає 1 238,02 грн., яку позивач просить суд стягнути з відповідача та судові витрати.
У судове засідання представник позивача не з'явився, однак подав заяву, у якій просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги підтримує повністю з мотивів викладених у позовній заяві та не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач у судове засідання не з'явилася із невідомої суду причини, хоча про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, причин неявки у судове засідання відповідач суду не повідомила та не подала клопотання про розгляд справи у її відсутності.
Відповідно до ч.2 ст.77 ЦПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов'язанні повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суд про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з'явилися в судове засідання без поважних причин.
Приймаючи до уваги вимоги ч.4 ст.169 ЦПК України, суд вважає, що відповідач була повідомлена належним чином і повторно не з'явилася у судове засідання без поважних причин, а тому, суд може вирішувати справу на підставі наявних у ній даних та доказів. Зі згоди позивача, який не заперечує проти заочного розгляду справи, суд ухвалює заочне рішення, що відповідає ст.224 ЦПК України.
Перевіривши та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Частиною 2 статті 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно ч.1 ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Частиною другою цієї статті визначено способи захисту цивільних прав та інтересів. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Відповідно до ст.20 ЦК України, право на захист особа здійснює на свій розсуд.
Згідно довідки від 23 травня 2013 року № 685, виданої дочірнім підприємством «Загребелля-1» приватного підприємства «Загребелля», встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована і проживає у трьохкімнатній квартирі НОМЕР_1 у будинку НОМЕР_2, житловою площею 38,1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Як встановлено у судовому засіданні, плата за утримання будинку та прибудинкової території відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 28.09.2011 р. № 1603 становить 88 грн. 90 коп. в місяць, на оплату якої відповідачу відкрито особовий рахунок № НОМЕР_3.
Частиною 1 статті 509 ЦК України, зобов'язання є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до ст.ст. 525, 526, 530 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Із статей 610, 611 ЦК України вбачається, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушення умов, визначених змістом зобов'язання. У разі порушення зобов'язань настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема зміна умов зобов'язання.
Частиною 1 статті 543 ЦК України передбачено, що у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Як вбачається із розрахунку заборгованості по особовому рахунку № НОМЕР_3, станом 01.03.2013 р. заборгованість відповідача перед позивачем за надані послуги по утриманню будинку та прибудинкової території складає 1 238,02 грн.
Аналізуючи вищенаведені обставини, суд приходить до переконання, що у даному випадку мають місце порушення з вини відповідача прав позивача щодо невиконання умов взятих на себе зобов'язань по оплаті послуг за утримання житла та прибудинкової території, а тому, позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.2 ст.88 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Позивачем були понесені судові витрати зі сплати судового збору, які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 218, 223, 224, 226, 228, 233, 294, 296 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст. 15, 16, 20, 22, 23, 1166, 1167, 1188, 1192, 1194 Цивільного кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов дочірнього підприємства «Загребелля-1» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь дочірнього підприємства «Загребелля-1» (р/р 26002267968 «РБ АВАЛЬ» м. Київ, МФО 380805, код 35414517) заборгованість за утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 1 238,02 грн. (одну тисячу двісті тридцять вісім гривень 02 копійки) та судовий збір у розмірі 229,40 грн. (двісті двадцять дев'ять гривень 40 копійок).
Заочне рішення може бути переглянуто Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку. Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційної скарги не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий суддяО. М. Вийванко
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2013 |
Оприлюднено | 13.11.2013 |
Номер документу | 33758271 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Вийванко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні