Постанова
від 22.12.2006 по справі 1/1276-28/429
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

1/1276-28/429

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

          

22 грудня 2006 р.                                                                                   № 1/1276-28/429  

Колегія  суддів  Вищого господарського суду України  у складі:

Головуючого  судді                                              Кузьменка М.В.,

суддів                                                                        Васищака І.М.,

                                                                                    Палій В.М.,

розглянувши            касаційну скаргу Українсько-польського спільного підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю “Тала” на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 23.10.2006р. та рішення господарського суду Львівської області від 07.02.2006р.

у  справі                    №1/1276-28/429 господарського суду Львівської області

за позовом                 Національного університету харчових технологій в особі Львівського державного коледжу харчової промисловості

до відповідача          Українсько-польського спільного підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю “Тала”

про                              звільнення незаконно займаних приміщень

за участю представників:

Національного університету харчових технологій – не з'явилися;

ТОВ “Тала” –Вихованський К.В.

в с т а н о в и л а :

Національний університет харчових технологій в особі Львівського державного коледжу харчової промисловості звернувся до господарського суду Львівської області з позовом та просив суд зобов'язати відповідача –Українсько-польське спільне підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю “Тала” звільнити приміщення загальною площею 77,2м2 на першому поверсі будинку №49-а по вул. Хімічна у м. Львові.

В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що строк договору оренди від 01.11.2003р. закінчився 01.11.2005р., між тим, відповідач не зважаючи на неодноразове звернення орендовані приміщення не звільнив (а.с.2-3).

Відповідач у справі – СП ТОВ “Гала” у відзиві на позов заявлені вимоги відхиляє посилаючись на те, що:

-          Національний університет харчових технологій не є особою, якій належить право на позов;

-          ним належним чином виконуються взяті на себе зобов'язання;

-          сторони продовжують виконувати зобов'язання за договором оренди від 01.11.2003р., про що свідчить підписаний акт прийняття виконаних робіт за листопад 2005р. (а.с.63,65).

Рішенням господарського суду Львівської області від 07.02.2006р. позов задоволено. Відповідно до рішення суду зобов'язано відповідача звільнити приміщення загальною площею 77,2м2, розташовані на першому поверсі будинку №49а по вул. Хімічній у м. Львові (а.с.86-88).

Задовольняючи заявлені позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач безпідставно користується спірними приміщеннями, оскільки строк дії договору оренди закінчився і позивач у  встановлений договором строк повідомив про відсутність наміру продовжувати орендні відносини.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 23.10.2006р. рішення господарського суду Львівської області від 07.02.2006р. залишено без змін (а.с.127-129).

Не погоджуючись з прийнятими у справі судовими актами, СП ТОВ “Тала” звернулося до Вищого господарського суду України та просить їх скасувати, а у задоволення заявленого позову відмовити.

Вимоги касаційної скарги обґрунтовані порушенням судами норм матеріального та процесуального права.

До розгляду поданої касаційної скарги по суті, позивачем подано клопотання про відкладення розгляду скарги у зв'язку з неможливістю забезпечення явки повноважного представника у засідання суду.

Подане клопотання відхилено колегією суддів, оскільки: вказані у клопотанні обставини не підтверджені письмовими доказами; явка представників сторін в судове засідання касаційної інстанції не є обов'язковою і не визнана такою судом; у разі неможливості забезпечення явки певного представника позивач не був позбавлений можливості уповноважити іншу особу на представництво його інтересів у суді касаційної інстанції.

Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи у касаційній інстанції, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального і процесуального права при винесенні оспорюваного судового акта, знаходить касаційну скаргу такою, що не підлягає  задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено  судами першої та апеляційної інстанції, 01.11.2003р. між Львівським державним коледжем харчової і переробної промисловості та відповідачем у справі –ТОВ “Тала” укладено договір, предметом якого є передача у строкове платне користування нежилих приміщень загальною площею 77,2м2, що розташовані на першому поверсі будинку №49-а по вул. Хімічна у м. Львові.

Об'єкт оренди передано відповідачу згідно акта прийому-передачі від 01.11.2003р.

Предметом спору у даній справі є право відповідача користуватись орендованими приміщеннями. Оспорюючи таке право, позивач посилається на закінчення строку дії договору оренди.

Вирішуючи спір у даній справі, судами встановлено, що приміщення, які передаються в оренду за вказаним договором є комунальною власністю і передані Львівському державному коледжу харчової промисловості на баланс відповідно до акта прийому-передачі від 04.11.2001р. на підставі рішення виконкому Львівської міської ради №533 від 15.10.99р. “Про передачу на баланс Львівському державному технікуму харчової промисловості приміщень гуртожитку на вул. Хімічній, 49а”.

До закінчення строку дії договору оренди, наказом Міністерства освіти і науки України від 02.12.2004р. №910 “Про реорганізацію Кам'янець-Подільського коледжу харчової промисловості, Львівського державного коледжу харчової і переробної промисловості, Полтавського технікуму харчових технологій шляхом приєднання до Національного університету харчових технологій”, Львівський державний коледж харчової промисловості реорганізовано шляхом приєднання до Національного університету харчових технологій та утворено на його базі структурний підрозділ –Львівський державний коледж харчової і переробної промисловості.

Таким чином, Національний університет харчових технологій є правонаступником Львівського державного коледжу харчової і переробної промисловості, у зв'язку з чим є належним позивачем у даній справі.

Строк оренди визначений сторонами  у договорі з 01.11.2003р. до  01.11.2004р. (п.4.1 договору). При цьому, договором передбачено, що у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору  оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору, він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором (п.4.3 договору).

Аналогічне положення містить і ч.2 ст.17 Закону України “Про оренду державного та комунального майна”, відповідно до якої,  у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Позивач у встановлений п.4.3 договору місячний строк після закінчення договору оренди, що з'ясовано судами обох інстанцій, звернувся до відповідача з вимогою звільнити займані приміщення.  Отже, суди дійшли обґрунтованого висновку про закінчення терміну дії договору оренди.

Відповідно до пп.9.1,9.3 договору, після закінчення терміну дії договору оренди об'єкт оренди підлягає поверненню орендодавцю протягом одного місяця.

Обов'язок повернення об'єкта оренди після припинення договору оренди, у даному випадку внаслідок закінчення його строку (ст.26 Закону України “Про оренду державного та комунального майна), визначений і ст.27 Закону.

Враховуючи викладене, судами правильно, з урахуванням вищевказаних норм матеріального права, задоволено вимоги заявленого позову.

За таких обставин, постанова Львівського апеляційного господарського суду від 23.10.2006р., якою залишено без змін рішення господарського суду Львівського області від  07.02.2006р., підлягає залишенню без змін.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1115, 1117, 1119- 11111 ГПК України, колегія суддів                                        

П О С Т А Н О В И Л А :

постанову Львівського апеляційного господарського суду від 23.10.2006р. у справі №1/1276-28/429 господарського суду Львівської області залишити без змін, а касаційну скаргу Українсько-польського спільного  підприємства Товариство з обмеженою відповідальністю “Тала” –без задоволення.

        Головуючий  суддя                                                       Кузьменко М.В.

Судді                                                                                Васищак І.М.

                                                                                                         Палій В.М.

                                         

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення22.12.2006
Оприлюднено20.08.2007
Номер документу337888
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1/1276-28/429

Постанова від 16.09.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Кузьменко М.В.

Ухвала від 05.09.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Кузьменко М.В.

Ухвала від 06.05.2008

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Гнатюк Г.М.

Ухвала від 01.04.2008

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Гнатюк Г.М.

Ухвала від 22.02.2008

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Гнатюк Г.М.

Постанова від 07.05.2007

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мирутенко О.М.

Ухвала від 28.03.2007

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Мирутенко О.М.

Постанова від 14.02.2007

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Михалюк О.В.

Ухвала від 22.01.2007

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Михалюк О.В.

Постанова від 22.12.2006

Господарське

Вищий господарський суд України

Кузьменко М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні