ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2013 року № 813/3645/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Гулкевич І.З.,
за участю секретаря - Капустинської Н.М.
за участю представника відповідача Бигич І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Повного товариства «Ломбард «Партнер» «Цебер» & К» про стягнення штрафу в сумі 5100,00 грн, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулась Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг з адміністративним позовом до Повного товариства «Ломбард «Цебер» & К» про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за порушення вимог Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» позивачем 13.12.2012 р. прийнято постанову про застосування до відповідача штрафної санкції у розмірі 5100,00 грн., яка в добровільному порядку останнім не сплачена.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, в позовній заяві позивач просив стягнути з відповідача штрафні санкції враховуючи виявлені порушення законодавства про фінансові послуги і не сплату штрафу в добровільному порядку та просив розглядати справу за його відсутності.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав з підстав, викладених у письмових запереченнях на позов, оскільки відповідача не було повідомлено вчасно про розгляд справи про порушення законодавства про фінансові послуги, сума штрафу не обґрунтована, а тому підстав для задоволення позову не має.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Судом встановлено , що Повне товариство «Ломбард «Цебер» & К» є суб'єктом нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Пунктом 1 ст.1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» (далі-Закон) визначено, що фінансова установа - юридична особа, яка відповідно до закону надає одну чи декілька фінансових послуг, а також інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг, у випадках, прямо визначених законом, та внесена до відповідного реєстру в установленому законом порядку. До фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг, а у випадках, прямо визначених законом, - інші послуги (операції), пов'язані з наданням фінансових послуг.
Повноваження національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг визначені у ст.28 Закону, зокрема п. п. 8, 9, 10, 11 передбачено, що у межах своєї компетенції Нацкомфінпослуг здійснює контроль за достовірністю інформації, що надається учасниками ринку фінансових послуг; проводить самостійно чи разом з іншими державними органами перевірку діяльності учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг); у разі порушення законодавства про фінансові послуги, нормативно-правових актів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення; звертається до суду та господарського суду з позовами (заявами) у зв'язку з порушенням законодавства України про фінансові послуги.
Як вбачається з матеріалів справи, 20.11.2012 р. Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг складено акт №102/16/03-ЛБ про правопорушення, яким встановлено, що Повним товариством«Ломбард «Цебер» & К» не подані звітні дані за 2010 р.
Вказаний акт було направлено Повному товариству «Ломбард «Цебер» & К» на адресу поштою з супровідним листом від 21.11.2012 р. №5278/16-8, а також з зазначенням дати розгляду справи про виявлене порушення.
За результатами розгляду справи про правопорушення та акта №5278/16-8 від 21.11.2012 р. Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг прийнято постанову №102/16/03/01-ЛБ від 13.12.2012 р. про застосування штрафної санкції за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг, якою застосовано до Повного товариства «Ломбард «Цебер» & К» штрафну санкцію у розмірі 5100,00 грн.
Вказана постанова була направлена Повного товариства «Ломбард «Цебер» & К» на адресу поштою з супровідним листом від 14.12.2012 р. №6024/16-8.
Статтею 14 Закону передбачено, що фінансова установа зобов'язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.
Відповідно до ч.1 ст.39 Закону у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Згідно п. 3 ч. 1 ст.40 Закону національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, може застосовувати такі заходи впливу - накладати штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 та 43 цього Закону.
Відповідно до п. 2 ч. 1, ч. ч. ч. 2, 3 ст. 41 Закону уповноважений орган застосовує до учасників ринків фінансових послуг (крім споживачів фінансових послуг) штрафні санкції за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації - у розмірі від 100 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Рішення національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, про застосування штрафних санкцій може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, стягуються у судовому порядку.
Відповідачем була оскаржена до Львівського окружного адміністративного суду постанова про накладення штрафу №102/16/03/01-ЛБ від 13.12.2012 р. Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду 26 дипня 2013 року позовну заяву Повного товариства «Ломбард «Цебер» & К» позовну заяву залишено без розгляду.
Відповідно до положень ст.254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
З документообігу діловодства суду вбачається, що дана ухвалу суду не оскаржувалась.
Відповідно до ч. 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно із ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задоволити повністю.
Стягнути з Повного товариства «Ломбард «Цебер» & К» (код ЄДРПОУ 23267266) на користь Державного бюджету України штраф у розмірі 5100 грн. на рахунок Територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», код бюджетної класифікації за доходами 2108110 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 02 жовтня 2013 року.
Суддя Гулкевич І.З.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2013 |
Оприлюднено | 03.10.2013 |
Номер документу | 33851360 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні