ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" жовтня 2013 р. Справа № 5015/5356/12
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого-судді Михалюк О.В.
суддів Галушко Н.А.
Мельник Г.І.
розглянув апеляційну скаргу Золочівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області
на ухвалу господарського суду Львівської області від 05.06.2013р.
у справі № 5015/5356/12
за заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м.Львів
до приватного підприємства «Будінвесттехнологія», м.Перемишляни
про визнання банкрутом ,
з участю представників :
від скаржника - не з»явився
від боржника - не з»явився
від кредитора - не з»явився
арбітражний керуючий - Колісник А.О.
В ході судового засідання позивачу права і обов"язки, передбачені ст.22 ГПК України роз"яснені, заперечень щодо складу суду не поступало.
Скаржник належним чином був повідомлений про день та час слухання справи, однак повноважних представників в засідання не скерував, в зв"язку з чим колегія вважає за можливе розглянути апеляційну скаргу за наявними у справі доказами.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Ухвалою господарського суду Львівської області від 05.06.2013р. у справі № 5015/5356/12 (суддя Чорній Л.З.) про банкрутство приватного підприємства «Будінвесттехнологія», м.Перемишляни затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, приватне підприємство «Будівнесттехнологія» ліквідовано та припинено провадження у справі про банкрутство.
Не погоджуючись з даною ухвалою скаржник - Золочівська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області подав до Львівського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати згадану ухвалу, посилаючись, зокрема, на те, що вона є незаконна, винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, в порушення статті 43 ГПК України господарський суд не вжив заходів, спрямованих на всебічне, повне і об»єктивне встановлення всіх обставин справи, оскільки, як зазначає скаржник, не можна вважати таким, що не здійснює господарської діяльності підприємство, яке оскаржує в суді податкові повідомлення-рішення податкового органу, а саме, Львівським апеляційним адміністративним судом відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОДПІ на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 17.09.2012р. по справі № 2а-4549/12/1370. Крім того, як зазначає скаржник, під час здійснення ліквідаційної процедури арбітражним керуючим не вжито заходів по встановленню наявності активів банкрута.
Наводить скаржник і інші доводи, що є на його думку підставою для скасування оскаржуваної ухвали.
Колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши наявні матеріали, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2, м. Львів звернувся в суд із заявою про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства „Будінвесттехнологія", м. Перемишляни Львівської області у порядку, встановленому ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Провадження у справі порушено 19.12.2012 р.
Ухвалою суду від 18.03.13 р. введено процедуру розпорядження майном боржника, зобов'язано Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 у десятиденний строк подати до офіційних друкованих органів (газети "Голос України" або "Урядовий кур'єр") за свій рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство Приватного підприємства „Будінвесттехнологія".
Оголошення про порушення справи про банкрутство ПП „Будінвесттехнологія" опубліковано в газеті "Голос України" №14 (5514) від 23.01.2013р.
Ухвалою суду від 18.03.13 р. затверджено реєстр вимог кредиторів Приватного підприємства „Будінвесттехнологія", м. Перемишляни Львівської області.
Постановою від 16.04.13 р. боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено Колісника А.О. Оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури опубліковано в газеті "Голос України" від 23.04.2013 року № 78 (5578).
Ліквідатор банкрута подав суду звіт про виконану роботу від 31.05.13р. та ліквідаційний баланс на затвердження, а також подав клопотання про затвердження звіту та ліквідаційного балансу. До звіту ліквідатора додано відповіді на подані ліквідатором повідомлення і запити щодо виявлення майна банкрута, відповідно до яких майнові активи банкрута відсутні, а саме:
- Головне управління Держземагенства у Львівській області листом від 18.05.13 р. №01-16/3-2853 повідомило, що згідно з даними управлінь (відділів) Держземагенства у районах та містах області земельних ділянок у власності та користуванні ПП „Будінвесттехнологія" станом на 01.01.13 р. на території області не зареєстровано;
- Державна інспекція сільського господарства у Л/о листом від 16.05.13 р. №3416/4-7-8 повідомила, що згідно електронної бази обліку зареєстрованих машин за вказаною у запиті юридичною особою ПП „Будінвесттехнологія" реєстрація транспортних засобів не проводилась;
- ГУМВС України у Львівській області (Управління ДАІ Золочівського відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ) листом від 11.05.13 р. №762 повідомила, що за ПП „Будінвесттехнологія" автотранспортні засоби не числяться.
- Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо ПП „Будінвесттехнологія" у Державному реєстрі речових прав відсутні відомості про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження;
- Згідно з Витягом з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 20.05.13 р. №16480283 товариство-банкрут не виступає засновником інших юридичних осіб;
- Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку листом від 23.05.13 р. №09/03/9765/НК повідомила, що банкрут серед власників, які володіють значними пакетами ацій емітентів, відсутнє;
- Львівська митниця листом від 07.05.13 р. №9.2/14-5813 повідомила, що банкрут не перебуває на обліку в митних органах, як особа, що здійснює операції з товарами;
- Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті листом від 22.05.13 р. №2500-4/06.22/45-13 повідомила, що відповідно до Суднової книги України та Державного суднового реєстру України по м. Києву, відповідно до якої записи щодо суден, власником або судновласником яких є банкрут, відсутні;
- Відповідно до Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 28.05.13 р. №4078257 у банкрута відсутні обтяження рухомого майна.
Також ВДВС Перемишлянського районного управління юстиції повідомив про відсутність виконавчих документів по яких боржником є банкрут - ПП „Будінвесттехнологія" (відповідь Перемишлянського РУЮ №769 від 14.05.14 р.).
Згідно з інформацією, отриманою від ДПІ у Перемишлянському районі (лист №1953/8-19-00 від 07.05.13 р.) у банкрута наявні поточні рахунки відкриті в установах банків. Станом на момент подання звіту ліквідатора такі рахунки є закритими. Залишок коштів на рахунках відсутній.
З ліквідаційного балансу та доданих документів вбачається, що загальна сума заборгованості банкрута складає 1 266 552,37 грн. (ФОП ОСОБА_2 в сумі 1 134 166,34 грн., Золочівська МДПІ в сумі 5 951,61 грн., ТзОВ „Комерційний центр „ЗЕВС" в сумі 12 507,00 грн., ПП „Львівелектросервіс" в розмірі 113 927,42 грн.). Вимоги кредиторів не задоволені у зв'язку з відсутністю грошових коштів та майнових активів у банкрута. Відповідно до ч.6 ст.31 вказаного Закону вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до звіту за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності неплатоспроможного підприємства ПП „Будінвесттехнологія", в тому числі про наявність ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, ознак фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства арбітражним керуючим не виявлено (висновок станом на 01.04.2013р.).
З ліквідаційного балансу ПП „Будінвесттехнологія" вбачається, що активи (необоротні активи, оборотні активи, витрати майбутніх періодів) у підприємства банкрута відсутні. В розділі „Пасив" код рядка 530, зазначено, що кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги становить на кінець звітного періоду - 1 260 600,8 грн. Поточні зобов'язання складають: заборгованість перед бюджетом - 5 951,6 грн. (код рядка - 550); доходи майбутніх періодів- 0 (код рядка - 630).
Станом на час подання звіту ліквідатора вся документація банкрута отримана від колишнього керівника на підставі Акту від 29.04.13 р. є переданою до архівної установи.
Пропозицій від інвесторів, засновників підприємства стосовно покращення фінансового становища підприємства не надходило.
Згідно з ч. 2 ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо за результатами ліквідаційного балансу не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, згідно з п. 6 ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у разі затвердження звіту ліквідатора в порядку ст. 32 цього Закону.
Відповідно до частини 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом, з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.
Ліквідація банкрута та здійснення ліквідатором заходів у ліквідаційній процедурі чітко визначаються Законом та спрямовані на задоволення визначених судом вимог кредиторів за рахунок продажу майна збанкрутілого суб»єкта підприємницької діяльності.
Згідно з статтею 25 Закону з дня свого призначення ліквідатор виконує повноваження керівника боржника банкрута, аналізує фінансове становище банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством.
Відтак, обов'язком ліквідатора є належне виконанням ним усіх повноважень в ході ліквідаційної процедури, зокрема, встановлення майна та майнових прав (обтяжень) боржника, його потенційних кредиторів шляхом надіслання запитів до державних реєстрів майнових прав та обтяжень (заборон відчуження), надіслання повідомлень до державних органів, які контролюють сплату загальнообов'язкових податків та зборів, витребування в органах державної виконавчої служби виконавчих проваджень.
Відповідно до частини 1 статті 32 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, звіт ліквідатора та поданий ним ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх заходів ліквідаційної процедури, повне вчинення ним дій по виявленню кредиторів та активів боржника, за результатом розгляду яких суд приймає рішення про можливість відновлення платоспроможності боржника або встановлює неможливість задоволення вимог конкретних кредиторів та приймає рішення про його ліквідацію та припинення провадження у справі. Ухвала про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу приймається за наслідком проведення судового засідання, заслуховування думки сторін у справі, в тому числі кредиторів боржника.
В контексті викладеного, суд першої інстанції підставно дійшов висновку, що ліквідатором вжито усіх необхідних заходів по виявленню майнових активів та можливих кредиторів банкрута, в зв»язку з чим звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підлягає затвердженню.
За таких обставин, доводи скаржника зазначені в апеляційній скарзі, апеляційним судом не визнаються такими, що можуть бути підставою згідно ст.104 ГПК України для скасування чи зміни оскаржуваної ухвали.
На підставі наведеного та відповідно до вимог ст.ст.91,101-106 ГПК України,-
Львівський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу господарського суду Львівської області від 05.06.2013р. у справі № 5015/5356/12 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Повний текст постанови складено « 02» жовтня 2013р.
Головуючий суддя Михалюк О.В.
суддя Галушко Н.А.
суддя Мельник Г.І.
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2013 |
Оприлюднено | 03.10.2013 |
Номер документу | 33874568 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Михалюк О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні