Рішення
від 30.09.2013 по справі 757/18711/13-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/18711/13-ц

Категорія 52

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

30 вересня 2013 року Печерський районний суд м. Києва

в складі: головуючого судді - Вовк С.В.,

при секретарі - Горова Н. Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства "Авіакомпанія "Аеросвіт" про зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В :

У вересні 2013 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами до відповідача ПрАТ «Авіакомпанія «Аеросвіт» про зобов'язання останнього нарахувати

та виплати на користь ОСОБА_1 належну йому гарантовану оплату за наліт годин за лютий - травень 2013 року у розмірі 60 319,17 грн.

У судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просили задовольнити.

Представник відповідача ПрАТ «Авіакомпанія «Аеросвіт» у судове засідання не з'явився, про час, місце судового засідання юридична особа була належним чином повідомлена, причини неявки суду не повідомила, незалежно від причин, суд розглядає справу за наявністю у справі доказів у відсутність відповідача. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Вислухавши пояснення позивача, представника позивача, оголосивши та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Як вбачається з копії трудової книжки ОСОБА_1, з 12.07.2007 р. по 07.05.2013 р. він працював в ПрАТ «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ» (попередня назва ЗАТ «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ»), на день звільнення займав посаду Командира Повітряного судна «Боїнг-767» (а. с. 10-13).

Наказом № 1462-ос від 29.04.2013 р. позивача звільнено з роботи за власним бажанням ч. 3 ст. 38 КЗпП України.

Відповідно до ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

Згідно ст. 110 КЗпП України, при кожній виплаті заробітної плати власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:

а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;

б) розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати;

в) сума заробітної плати, що належить до виплати.

Положенням ст. 21 Закону України «Про оплату праці» визначено, що працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.

З доданих до позову розрахункових листів щодо оплати праці видно, що відповідачем не нараховано та виплачено гарантований Адміністрацією Авіакомпанії наліт годин.

Відповідно до абз. 3 п. 7 Положення про порядок нарахування та оплати праці льотного складу ЗАТ «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ» від 01.08.2011 p., яке затверджено наказом В.о. Генерального директора № 203 від 26.09.2011 року, оплата за наліт годин виконується згідно фактичного нальоту годин за місяць, але не менше мінімально гарантованого Адміністрацією Авіакомпанії нальоту годин в місяць.

Дане положення є Додатком 1 до діючого Колективного договору.

Відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про колективні договори і угоди» умови колективних договорів і угод, укладених відповідно до чинного законодавства, є обов'язковими для підприємств, на які вони поширюються, та сторін, які їх уклали.

Відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 7 вказаного Закону, у колективному договорі встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема: нормування і оплата праці, встановлення форми, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій та інше).

За змістом ч. 1-3 ст. 9 Закону положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємств незалежно від того, чи є вони членами профспілки, і є обов'язковими як для власника або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства. Положення генеральної, галузевої, регіональної угод діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду. Колективний договір, угода набирають чинності з дня їх підписання представниками сторін або з дня, зазначеного у колективному договорі, угоді. Після закінчення строку дії колективний договір продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний, якщо інше не передбачено договором.

Відповідно до вимог ст. 14 Закону зміни і доповнення до колективного договору, угоди протягом строку їх дії можуть вноситися тільки за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором, угодою.

Крім того, відповідно до змісту пунктів 1.7 - 1.11 діючого колективного зазначено, що договір, укладений на період з дня його підписання сторонами по 31.12.2007 року і діє до укладення нового договору; а також, що договір зберігає свою чинність у випадках зміни складу, структури, найменування Авіакомпанії, зміни Адміністрації, при реорганізації Авіакомпанії, а також при ліквідації Авіакомпанії - протягом усього терміну проведення ліквідації.

Відповідно до положень пункту 1.16 колективного договору, зміни та доповнення по договору вносяться у разі зміни чинного законодавства України з питань, що є предметом договору або за взаємною домовленістю сторін.

Відповідно до абз. 4 п. 7 Положення про порядок нарахування та оплати праці льотного складу ЗАТ «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ» від 01.08.2011 р., яке затверджено наказом В.о. Генерального директора № 203 від 26.09.2011 р., за умови повного відпрацьованого працівником місяця Адміністрація гарантує йому місячний наліт годин не менше: для пілотів ПС Boeing-767 - 36 годин та його оплату згідно відповідних ставок погодинної оплати праці.

Повним відпрацьованим місяцем вважається місяць, протягом якого у працівника відсутні дні знаходження у відпустці або на лікарняному.

За умови неповного відпрацьованого працівником місяця Адміністрація гарантує йому оплату щонайменше за наліт годин, визначений за наступною формулою:

Гарантований наліт за неповий відпрацьований місяць = Гарантований наліт за повний відпрацьований місяць / Кількість календарних днів місяця * Кількість відпрацьованих календарних днів місяця.

Оплата мінімально гарантованого Адміністрацією нальоту годин в місяць охоплює дні тренувань на тренажерах, тренувань з АРС, навчань, відрядженнях, а також дні, коли пілот не виконує польоти в зв 'язку з виробничою необхідністю згідно завдання Авіакомпанії.

Оплата мінімально гарантованого Адміністрацією нальоту годин в місяць не

розповсюджується на випадки, коли пілот:

- має медичні обмеження по нальоту годин;

- не має діючої льотної ліцензії;

- відсторонений від виконання польотів в установленому порядку;

- знаходиться у відпустці;

- знаходиться на лікарняному;

а також, коли працівнику обмежили наліт годин згідно його особистого прохання.

Оплата мінімально гарантованого Адміністрацією нальоту годин в місяць встановлюється пілотам, працюючим на постійній основі. Пілотам, які при прийомі на роботу не мають допуску до виконання самостійних польотів на типах Повітряних суден Авіакомпанії, до моменту надання даного допуску нараховується та виплачується посадовий оклад зі встановленими до нього надбавками.

Ставка погодинної оплати за наліт годин пілота визначається згідно його посади з врахуванням стажу роботи в Авіакомпанії.

Розміри ставок погодинної оплати за наліг годин в залежності від ріку роботи в Авіакомпанії (а. с. 19).

Відповідно до розрахункових листів нарахування такої частини заробітної плати як наліт (як реально здійснений так і доплата гарантованого нальоту) в Авіакомпанії здійснювалась в наступному місяці за попередній.

Відповідно до інформації, яка зазначена в розрахункових листах востаннє відповідач нарахував мені таку доплату - як мінімально гарантований наліт в лютому місяці, таким чином безпосередньо - це доплата за січень місяць 2013 р.

Відповідно до умови Положення про оплату праці відповідач зобовязанний нарахувати позивачу:

- за лютий 2013 року за 36 годин гарантованого мінімального нальоту, з розрахунку 65,00 у.о/ за годину;

- за березень 2013 року за 36 юдин гарантованого мінімального нальоту, з розрахунку 65,00 у.о/ за годину;

- за квітень 2013 року за 36 годин гарантованого мінімального нальоту, з розрахунку 65,00 у.о/ за годину;

- за травень 2013 року (по 7 травня включно) за 8,1 годин гараіггованого мінімального нальоту, з розрахунку 65,00 у.о/ за годину.

Пунктом 7.6 Колективного договору передбачено, що в Авіакомпанії встановлено такий механізм нарахування, виплати та індексації заробітної плати: заробітна плата встановлюється у доларах США та виплачується в національній валюті України з перерахуванням по курсу Національного банку України.

Відповідно до п. 3 Положення про оплату праці нарахування заробітної плати пілотів виконується у національній валюті України, але її розрахунок виконується згідно значень та розмірів, встановлених в умовних одиницях (скорочено - у.о.).

Одна умовна одиниця рівна наступному валютному курсу одного долару США, визначеному у національній валюті України:

- посадовий оклад та винагорода за вислугу років працівникам Цивільної авіації - курсу, встановленому колективним договором;

- надбавка за допуск до польотів на двох типах ПС, надбавка за допуск до інструкторської роботи, оплата за наліт годин - курсу Національного Банку України на останній день місяця, за який здійснюється нарахування;

- інші види доплат - курсу, встановленому Колективним договором.

Розрахунок ненарахованої позивачу оплати за наліт годин:

за лютий 2013 року: 36*65*7,993 (курс дол. США НБУ на останній день лютого 2013 р.) = 18703,62 грн.

за березень 2013 року: 36*65*7,993 (курс дол. США НБУ на останній день березня 2013 р.) = 18703,62 грн.

за квітень 2013 року: 36*65*7,993 (курс дол. США НБУ на останній день квітня 2013 р.) = 18703,62 грн.

за травень 2013 року: 8,1*65*7,993 (курс дол. США НБУ на останній день травня 2013 р.) = 4 208,31 грн.

Враховуючи, що відповідач порушив трудові права позивача, а саме право на отримання оплати за наліт годин, що входить до заробіної плати льотного складу, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі ст. ст. 3, 4, 10, 11, 60, 88, 169, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Аеросвіт» (код ЄДРПОУ 21457844) про зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Зобов'язати Приватне акціонерне товариство «Авіакомпанія «АЕРОСВІТ» нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 оплату за наліт годин за період з лютого 2013 року по травень 2013 року у розмірі 60319,17 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Апеляційна скарга подається Апеляційному суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя С.В.Вовк

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.09.2013
Оприлюднено04.10.2013
Номер документу33898430
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/18711/13-ц

Рішення від 30.09.2013

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

Рішення від 30.09.2013

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

Ухвала від 04.09.2013

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні