Рішення
від 04.10.2013 по справі 227/3769/13-ц
ДОБРОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

04.10.2013

227/3769/13

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2013 року Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Любчик В.М.

при секретарі Сафроновій К.М.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1

позивача ОСОБА_2

представника відповідача Кузь В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Добропіллі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромисловий комплекс «Бекон», про припинення дії договору оренди земельної ділянки та повернення її землевласнику,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 звернулась до суду 22 липня 2013 року з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромисловий комплекс «Бекон» про припинення дії договору оренди земельної ділянки та повернення її землевласнику, посилаючись на те, що між товариством з обмеженою відповідальністю «Агропромисловий комплекс «Бекон» та її матір'ю було укладено договір оренди земельної ділянки площею 4,9 га, яка належала їй на праві власності і розташована на території Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області. ІНФОРМАЦІЯ_1 року її матір померла. На підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 03.07.2012 року позивач отримала у спадщину вказану земельну ділянку. Але, відповідач відмовляється повернути їй зазначену земельну ділянку. Позивач просив припинити дію договору оренди земельної ділянки, та зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромисловий комплекс «Бекон» не чинити перешкоди їй в користуванні земельною ділянкою.

Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримала позов повністю.

Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні просив позов задовольнити, обґрунтовуючи тим, що позивач не укладав договору оренди зазначеної земельної ділянки з відповідачем, тому відповідач незаконно використовує вказану земельну ділянку і позивач має право на її повернення на підставі ст. 31 Закону України «Про оренду землі», ст. 608 ЦК України.

Представник відповідача, Кузь В.М. в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позову, зазначив, що ОСОБА_2 орендну плату отримує своєчасно, тому своїми діями вона визнала укладення договору. Підстави для припинення договору оренди земельної ділянки відсутні.

Вислухав пояснення позивача, представника позивача, представника відповідача, дослідивши наявні у справі докази, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню. Свій висновок суд обґрунтовує наступним.

Правовідносини, які виникли між сторонами регулюються Законом України «Про оренду землі» .

Відповідно до ст.13 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

З матеріалів справи вбачається, що 15.10.2007 року між ОСОБА_4 та товариством з обмеженою відповідальністю «Агропромисловий комплекс «Бекон» було укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 4,900 га, яка розташована на території Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області строком на 10 років. Договір підписано сторонами та зареєстровано у Добропільському міському відділі Донецької регіональної філії ДП «ДЦЗ» при Державному комітеті України по земельних ресурсах» (а.с. 8-9).

За таких обставин, відповідач правомірно використовує зазначену земельну ділянку на підставі договору оренди землі.

Відповідно до ч.1, 2 ст.31 Закону України «Про оренду землі» договір оренди землі припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи - орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону , від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки; ліквідації юридичної особи - орендаря; відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем; набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці; припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).

Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 померла (а.с.5).

Позивач прийняла у спадщину земельну ділянку площею 4,8982 га, кадастровий номер 1422083300:01:000:0131 яка розташована на території Золотоколодязької сільської ради Добропільського району Донецької області, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 03.07.2012 року (а.с.6).

Проте, відповідно до п.40 Договору оренди земельної ділянки перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи, а також реорганізація юридичної особа - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору (а.с.9).

Відповідно до ч.4 ст.32 Закону України «Про оренду землі» перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Таким чином, підстав для застосування загальних підстав для припинення зобов'язання, передбачених ст.608 ЦК України в даному випадку не має, оскільки виникли між сторонами правовідносини регулюються спеціальним законом, а саме Законом України «Про оренду землі» .

За таких обставин, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 слід відмовити.

Керуючись Законом України «Про оренду землі», ст. ст. 5,10, 11, 33 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю «Агропромисловий комплекс «Бекон», про припинення дії договору оренди земельної ділянки та повернення її землевласнику, - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення ухвалено в нарадчій кімнаті та надруковано в одному примірнику 04 жовтня 2013 року.

Суддя Добропільського міськрайонного суду

Донецької області В.М. Любчик

04.10.2013

СудДобропільський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення04.10.2013
Оприлюднено27.11.2013
Номер документу33904451
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —227/3769/13-ц

Рішення від 04.10.2013

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Любчик В. М.

Ухвала від 05.08.2013

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Любчик В. М.

Ухвала від 25.07.2013

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Любчик В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні