Рішення
від 17.08.2013 по справі 175/1911/13-ц
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2- 175/1911/13-ц

Р і ш е н н я

І м е н е м У к р а ї н и

17 вересня 2013 p. Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді Борисова С.А.,

при секретарі Єльшиній А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Ювілейне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Зоря», ОСОБА_2 про визнання неправомірними пунктів протоколу, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з вищевказаним та після уточнення позовної заяви просив суд: визнати неправомірним п. 1 Протоколу №1 звітно-виборних зборів членів СТ «Зоря» від 28.08.2011р. та відносити становище, яке існувало до проведення зазначених зборів, шляхом скасування п. 1 Протоколу №1 звітно-виборних зборів членів СТ «Зоря» від 28.08.2011р.; визнати неправомірними п.п. 5,6,7 Протоколу №1 звітно-виборних зборів членів СТ «Зоря» від 28.08.2011р. та відновити становище, яке існувало до проведення зазначених зборів, шляхом скасування п. 5, 6, 7 Протоколу №1 звітно-виборних зборів членів СТ «Зоря» від 28.08.2011р.; стягнути з відповідача судовий збір в сумі 114,70грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

В судовому засіданні відповідач та його представник позовні вимоги не визнали та просили відмовити у задоволенні позову.

Вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов не обґрунтованим та не підлягаючим задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що розпорядженням голови Дніпропетровської районної державної адміністрації №811-р від 08.11.2004 року було затверджено статут Садівничого товариства «Зоря», розташованого на території Ювілейної селищної ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області (Ідентифікаційний код 33243830) та створеного відповідно до Закону України «Про об'єднання громадян». Згідно довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серія АА N- 242687 від 23.09.2009 року Садівничого товариства «Зоря» має організаційно-правову форму «громадська організація», головою якого за протоколом загальних зборів №2 від 30.08.2009 року правління Садівничого товариства «Зоря» було обрано ОСОБА_3

28.08.2011 року відбулись чергові збори членів Садівничого товариства «Зоря», до порядку денного яких були включені питання про зміну організаційно-правової форми обрання голови, складу правління тощо та якими були прийняті рішення зокрема про зміну організаційно-правової форми «громадська організація» на «садівниче товариство», затверджено склад правління Садівничого товариства «Зоря» (ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9), головою правління обрано ОСОБА_2 За текстом протоколу №1 від 28.08.2011 року на зборах були присутні 127 членів Садівничого товариства «Зоря», 93 з яких проголосували за зміну його організаційно-правової форми, 89 - за обрання правління у вищевказаному складі та 72 - за обрання головою правління ОСОБА_2 при загальній кількості членів Садівничого товариства «Зоря» - 186. При цьому на зборах фактично були присутні лише 65 членів товариства, які мали складені в простій письмовій формі довіреності на представництво решти його членів. В подальшому на підставі даного протоколу було зареєстровано зміну керівника та організаційно-правової форми Садівничого товариства «Зоря» на «садівниче товариство» (код 950), що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємств серії АЄ №902563.

Відповідно до п.п. 5.4, 5.5 Статуту голова садівничого товариства керує роботою правління і забезпечує виконання рішень, які приймає товариство тощо. Розпорядження голови правління є обов'язковими для всіх членів товариства. Виконавчим органом садівничого товариства є правління, яке підзвітне в своїй роботі загальним зборам.

Згідно п.5а Статуту загальні збори обирають правління та голову правління незалежно від кількості голосів.

Пунктом 5.3 Статуту передбачено представництво членів товариства на загальних зборах уповноваженими, які обираються на зборах вулиць чи квартальних комітетів. Відповідні рішення ухвалюються простою більшістю голосів, після чого виписка із протоколу з обраними уповноваженими підписується головою та секретарем зборів вулиць чи квартальних комітетів і передається в правління садівництва.

За п.6.1 Статуту реорганізація та ліквідація товариства здійснюється за рішенням загальних зборів його членів числом не менш 3/4 від загальної кількості товариства.

Згідно ст.83 ЦК України юридичні особи можуть створюватися у формі товариств, установ та в інших формах, встановлених законом. Товариством є організація, створена шляхом об'єднання осіб (учасників), які мають право участі у цьому товаристві.

Відповідно до ст.98 ЦК України загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю від числа присутніх учасників, якщо інше не встановлено установчими документами або законом. Рішення про внесення змін до статуту товариства, відчуження майна товариства на суму, що становить п'ятдесят і більше відсотків майна товариства, та про ліквідацію товариства приймаються більшістю не менш як у 3/4 голосів, якщо інше не встановлено законом.

Згідно Узагальнення від 24.11.2008 Верховного суду України «Практика розгляду судами цивільних справ про визнання правочинів недійсними»: відповідно, за правилами недійсності правочинів не можна визнавати документи, які за своїм змістом не є правочинами. Вбачається, що до таких документів слід відносити, наприклад, рішення органів державної влади; свідоцтва (про право власності на житло, про право на спадщину, про придбання майна з публічних торгів, державний акт на земельну ділянку, ордер тощо); рішення, записи про реєстрацію (реєстрація домоволодіння, актів громадянського стану); протоколи загальних зборів господарських товариств, рішення загальних зборів громадських об'єднань, розпорядження про реєстрацію за місцем проживання фізичної особи та багато інших документів (акт приймання-передачі, товарний чек).

Згідно cт. 204 Цивільного кодексу України Правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Відповідно до ч. 3. ст. 244 ЦК України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

В підтвердження наявності кворуму при прийняті загальними зборами Садівничого товариства «Зоря» 28 серпня 2011 року рішення та відповідності дійсності зазначеної в протоколі №1 цих загальних зборів кількості присутніх його членів, яка складає більше половини усіх його членів, відповідачем були надані суду копії довіреностей на представництво решти його членів.

З показань свідків ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_7 в судовому засіданні від 17.09.2013р., вбачається, що 28.08.2011р. відбулись чергові збори членів Садівничого товариства «Зоря», до порядку денного яких були включені питання про зміну організаційно-правової форми обрання голови, складу правління тощо та якими були прийняті рішення зокрема про зміну організаційно-правової форми «громадська організація» на «садівниче товариство», затверджено склад правління Садівничого товариства «Зоря», головою правління обрано ОСОБА_2 На зборах був кворум при прийняті рішень. Зазначені збору відкривав ОСОБА_3.

Ці свідки особисто не заінтересовані в даній справі, рішення по цій справі не тягне для них позитивних чи негативних наслідків.

Тому, суд оцінює як такі, що є достовірними показання свідків.

Доводи позивача та його представника про неправомірність протоколу не ґрунтуються на матеріалах справи і фактично зводяться до переоцінки тих доказів, яким суд дав належну правову оцінку у їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтувалися на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому їх дослідженні у судовому засіданні відповідно до вимог ст.212 ЦПК України.

За таких обставини, суд вважає, що позовні вимоги є не обґрунтованими, а тому задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 61, 222, 215, 214, 321, 391 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Зоря», ОСОБА_2 про визнання неправомірними пунктів протоколу відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дніпропетровський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя С.А. Борисов

СудДніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення17.08.2013
Оприлюднено08.10.2013
Номер документу33924290
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —175/1911/13-ц

Рішення від 17.08.2013

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Борисов С. А.

Рішення від 17.09.2013

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Борисов С. А.

Ухвала від 18.06.2013

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Борисов С. А.

Ухвала від 17.04.2013

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Борисов С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні