ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2013 р. Справа № 804/10265/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кальника В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної держаної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «АГРО-М» фірми «АРС» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
Нікопольська об'єднана держана податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «АГРО-М» фірми «АРС» про стягнення коштів з рахунків платника податків в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 1365,08 грн., в т.ч. пені - 03,08 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач в порушення вимог Податкового кодексу України має несплачену заборгованість в сумі 1365,08 грн.( в т.ч. пені - 03,08 грн.).
Відповідач заперечень на позовну заяву не надав. Ухвалу про відкриття провадження у справі направлено на адресу відповідача, що вказана у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, рекомендованим поштовим відправленням, але конверт повернуто на адресу суду у зв'язку із неврученням. Згідно частини 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. За таких підстав, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами, оскільки при підготовці справи до розгляду дотримано вимоги Кодексу адміністративного судочинства України щодо належного повідомлення сторін у справі про розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що Дочірнє підприємство Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «АГРО-М» фірма «АРС» (код ЄДРПОУ 30059451) є платником податків та інших обов'язкових платежів та знаходиться на податковому обліку в Нікопольській ОДПІ Дніпропетровської області Державної податкової служби
Судом встановлено, що відповідач в порушення вимог Податкового кодексу України має податковий борг перед бюджетом у розмірі 1365,08 грн.( в т.ч. пені - 03,08 грн.).
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (далі - Податковий кодекс України, Кодекс) передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 46.1 ст. 46 Податкового кодексу визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п.49.1 ст. 49 Податкового кодексу податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України , подаються за базовий звітній (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно п.54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подасться контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Борг відповідача по платежу «податок на прибуток підприємств» складається з:
- несплачених грошових зобов'язань, які нараховані за результатами акту камеральної перевірки за несвоєчасну сплату: акт камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток від 17.12.2012 № 273 1/15 1/30059451. За результатами даного акту винесено податкове повідомлення-рішення від 20.12.2012р. № 00027/1510 на суму 342,00 грн.;
- несплачених грошових зобов'язань, які нараховані за результатами акту камеральної перевірки за несвоєчасну сплату: акт камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток від 21.12.2012 № 2776/151/30059451.
Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 ПК України передбачено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 ПК України передбачено, що пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Сума податкового боргу відповідача по пені по платежу «податок на прибуток підприємств» складає всього 03,08 грн.
Отже, сума податкового боргу Фірми «АРС» по платежу «податок па прибуток підприємств» складає всього 1 365,08 гри. (в т.ч. пеня - 03,08 грн.).
На виконання положень Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21.12.2000р. сформовано першу податкову вимогу від 18.10.2010 № 1/49549913 та другу податкову вимогу від 23.12.2010 № 2/55655900. Направлення податкових вимог на новостворений податковий борг чинним законодавством не передбачено.
Відповідно до пп.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Частиною 1 п. 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно п.95.4 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи викладене, суд вважає правомірним стягнення з відповідача суми податкового боргу у розмірі 1365,08 грн. ( в т.ч. пені - 03,08 грн.), оскільки доказів самостійного погашення заборгованості відповідач суду не надав.
Керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної держаної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «АГРО-М» фірми «АРС» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю фірми «АГРО-М» фірми «АРС» на користь держави в особі Нікопольської об'єднаної держаної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби в рахунок погашення податкового боргу по платежу «податок на прибуток підприємств» 1365,08 грн. ( в т.ч. пені - 03,08 грн.) шляхом стягнення з рахунків підприємства.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає негайному виконанню відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Кальник
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2013 |
Оприлюднено | 08.10.2013 |
Номер документу | 33964197 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кальник Віталій Валерійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Кальник Віталій Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні