Ухвала
від 30.01.2012 по справі 2270/1415/12
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

Справа № 2270/1415/12

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 січня 2012 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Гнап Д.Д., ознайомившись з позовною заявою Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон" про накладення арешту на кошти та інші цінності що знаходяться в банку,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон" про накладення арешту на кошти та інші цінності що знаходяться в банку.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

Згідно п.п. 20.1.17 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Згідно п.п. 94.2.2 п. 94.2 ст. 94 Податкового Кодексу України арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, що передбачена даною статтею.

Згідно зі статтями 88, 89 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби.

Статтею 91 Податкового кодексу України встановлено, що податковий керуючий описує майно платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, здійснює перевірку стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, проводить опис майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом.

Правила призначення та звільнення, функції та повноваження податкового керуючого, а також порядок складання ним акта опису майна, яке передається в податкову заставу, а також акта перешкоджання платником податків виконання повноважень податкового керуючого регламентує Порядок призначення та звільнення, а також функції та повноваження податкового керуючого, затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 N 1035. Зокрема, пунктом 3.6 зазначеного порядку встановлено, що однією з основних функцій та повноважень податкового керуючого щодо податкової застави є складання акта про відсутність майна, що має бути описане у податкову заставу.

Однак, позивачем не надано акту про відсутність майна Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон", що має бути описане у податкову заставу.

Також дослідивши подану позовну заяву з доданими документами встановлено, що позивачем не вказано обставин відповідно до якої має застосовуватися арешт майна. Крім того, позивачем в позовній заяві зазначається, що у відповідача існує непогашений податковий борг в сумі 12 888, 11 грн., однак в матеріалах справи існує платіжна вимога, яка свідчить про частково погашену заборгованість на суму 1524, 42 грн.

Крім того, позивачем вказується, що ним направлялися платіжні вимоги в банки, що обслуговують відповідача. Однак як вбачається з матеріалів справи, платіжна вимога направлялася лише на один рахунок банку, а відповідно до довідки про інформацію щодо відкритих рахунків у відповідача відкрито 5 рахунків.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Оскільки подана позивачем позовна заява, не відповідає вимогам ст.106 КАС України, її слід залишити без руху і надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. 106, 108 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Легіон" про накладення арешту на кошти та інші цінності що знаходяться в банку, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 лютого 2012 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя /підпис/Д.Д. Гнап "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Д. Гнап

СудХмельницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.01.2012
Оприлюднено09.10.2013
Номер документу33979256
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2270/1415/12

Ухвала від 08.02.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Гнап Д.Д.

Ухвала від 30.01.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Гнап Д.Д.

Постанова від 23.02.2012

Адміністративне

Хмельницький окружний адміністративний суд

Гнап Д.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні